reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 02:11

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
YENGEÇ BURCU 22 Haziran - 23 Temmuz

Mottosu: Merhametsiz insanları hayatım boyunca anlamayacağım!

Yönetici Gezegeni: Ay

Elementi: Su

reklam

Geçmişte yaşanmış olan olaylarla ilgili yeni bilgiler öğrenebilir ve olayların sizin bildiğiniz gibi olmaması sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Geçmişe dair konulara bu kadar takılıp üzülmeyin, olayların üzerinden atlayıp geçmeyi bilin. Yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olun.

Satürn Kova burcuna ileri hareketine geçiyor ve hayatınıza yeni mecburiyetler, sorumluluklar geliyor. Edindiğiniz hayat tecrübenizi hayatınıza nasıl dahil edeceğinize dair düşünceleriniz olabilir. Kendinizi bazı duygu ve ortamlardan kurtarmanız gerektiği gerçeğiyle savaşmayı bırakıyorsunuz. Ekonomik anlamda sizi zor durumda bırakan işlerinizle ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Daha düzenli kazanımlar için harekete geçiyorsunuz. Terazi burcunda hareket eden Güneş ile Kova burcunda hareket eden Jüpiter arasında üçgen açı meydana geliyor. Miras ve yaşam alanlarınızı ilgilendiren konularda abartılı tepkiler verebilirsiniz. Sahiplenme duygunuzu kontrol altında tutmalısınız. Bu noktada ailenizden öğrendiğiniz değerler size yol gösterici olacaktır. Güneş ve Plüton'un kare açısı, aile üyeleriniz ya da aileniz olarak gördüğünüz bazı kişilerle anlaşmazlıklara mahal verebilir. Manipülatif tavırlar karşısında dik duruş sergilemeniz sizin avantajınıza olacaktır. Bunun yaratacağı farkı düşünerek dürtüsel ve duygusal tavırlardan uzak durmalısınız.

Sevgili Yengeçler ve Yükselen burcu yengeç olanlar; korku ve umutlarınızı dengede tutarak ilerleyeceğiniz bir Ekim ayı sizi bekliyor. 6 Ekim’de Terazi burcundaki yeniayla, bir süredir hazırlığını yaptığınız ya da hayalini kurduğunuz konularda adım atabilirsiniz. Ana gündeminiz eviniz, aileniz ve aile kurma üzerine fikirleriniz olacaktır. Bu fikirlerinizi etkileyecek kararlar alabilir, ev ve aile sahibi olmakla ilgili teklifleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. 6 Ekim’de

Plüton da Oğlak burcunda ileri hareketine başlıyor. İkili ilişkilerinizde ve sosyal ilişkilerinize yeni bir soluk getiriyorsunuz. Hatalarınızın ve neleri eksik yaptığınızın artık farkındasınız. Kendinizle ilgili bir şeyleri yeniden kurmuş olmak fikrine alışmalısınız. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor ve çalışma ortamınızda, sorumluluk alanlarınızda sıcak uyumlu ve düzenli zamanlar yaşayacağınız bir dönem başlıyor. Kazancınız ve sağlığınızla ilgili konular iyileşmeler yaşayabilirsiniz. İş ilişkilerinden yeni arkadaşlıklar doğabilir. 8 Ekim’deki Güneş Mars kavuşumu, aile hayatınızla ilgili gündemi yoğunlaştırabilir. Sorumluluk almanız, evinizin düzenlemesi ya da aile bireylerinizle olan paylaşımlarınız konusunda uzun mesailer harcamanız gerekebilir. Güneş’in 9 Ekim’de geri hareketteki Merkür ile de kavuşması, bu yoğunluğun içine bazı aksaklıklar ya da eski konuların dahil olmasına neden olabilir. Telafi etmeniz gerekenler hatalar ya da kayıplar ortaya çıkabilir. Bazı hesaplar yeniden görülüyor. 11 Ekim’de Satürn’ün Kova burcunda ileri hareketine başlamasıyla korkularınızın üzerine giderek yeni sorumluluklar alabileceksiniz. Burada önemli olan, önce bir sorun olduğunu sonrasında da bu sorunun size verecek bir mesajı olduğunu kabullenmenizdir. Kabullendiğiniz her durum, hayatınızı dönüştürme fırsatı sağlayacaktır. Birkaç gün sonrasında, 19 Ekim’de Jüpiter’in de Kova burcunda düz hareketine geçmesi, buradaki tavrınıza göre sonuçları iyi ya da kötü yönde büyütebilir, fırsatlar ve fırsatların etkilerini arttırabilir. Ek gelir elde ettiğiniz alanlarda daha yüksek meblağlara erişebilirsiniz. Özellikle aile kaynaklarınızın kullanımı konusunda, yeni imkanlar doğabilir. 18 Ekim’de Merkür Terazi burcundaki geri hareketini sonlandırıyor. Yeni bir adım atmadan önce, tüm meseleleri hallettiğinizden eminseniz artık işleriniz hızlanabilir ve sonuç almaya başlayabilirsiniz. Öğrenecekleriniz ve aile bireylerinden göreceğiniz destekler bu dönem ön plana çıkabilir. 20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte, hayatınızın her noktasında zirveyi hedeflediğiniz alanlarda dengeli ve ölçülü hareket etmeyi öğreniyorsunuz. Elde etmek istedikleriniz için enerjinizi doğru kullanmak için çaba gösterebilirsiniz. Kariyerinizi etkileyecek kararlar alabilir, kendi işinizi kurmakla ilgili çalışmalarınıza son şeklini verebilirsiniz. 23 Ekim’de Güneş’in Akrep burcuna geçmesi, yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek ya da çevre edinmek konusunda sizi destekliyor. Bir dönemin başladığına şahitlik edebilirsiniz. Yatırım yapmak, hayatı tutku duyduğunuz şeylerden yakalamakla ilgili yatırımlarınız olabilir. İlerleyen günler de yani 30 Ekim’de Mars’ın da aynı yere gelecek olması, fikirlerinizi eyleme dönüştürürken izleyeceğiniz stratejik adımları belirleyecektir. Hobi edinmek ve yeni enerji alanınızı hareketlendirmek adına yeteneklerinize uygun yeni kültür aktiviteleri arayışınız olabilir.

Motivasyon Sözü: Kişi yola nereden başlarsa başlasın, onu tanımlayan kökleri değil ulaşmaya çalıştığı menzildir.

Yengeç burcunu 2021'de neler bekliyor?

Bu yıl sizler için oldukça rahat ve keyifli olacak. Yavaş yavaş ilerlemeye başlayacaksınız. Çünkü 2020 yılında o kadar çok yıprandınız ki kendinizi daha fazla yorabilecek bir alanınız kalmadığını düşünüyorsunuz. Oğlak burcundaki Satürn'ün geçişi sizleri oldukça zorladı. Şimdi bu yıl Satürn Kova geçişi sizleri daha fazla toparlayacak ve somut adımlara ilerletecek diyebiliriz.

Ancak Satürn sizlere 2020 yılında ödülleri vermedi. Tüm ödülleri yavaş yavaş 2021 yılında alacaksınız. Bu yılın sizler için zengin ve servet elde edebilme fırsatları yakalayacağınız bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Hem Jüpiter hem de Satürn artık sizlerin gelir kaynaklarınızı temsil eden sekizinci eve giriş yapması bu bağlamda sizleri güçlendirecek. Sürekli çok çalışmak ve yeni servetler kazanmak önemli olacaktır.

2021'in gelişiyle birlikte, 2021 tahminlerine göre gelirde sürekli bir artış göreceksiniz. Jüpiter, Kova ve 8. ev geçişiniz o yılki geliri iyileştirmenin nedeni olacak. Nakit bakiyesinin arttığını göreceksiniz ve bu servetinizi artıracaktır.

Bununla birlikte, Satürn'ün Kova burcundaki geçişi harcamalarda da bir artış görmenizi sağlayabilir. Yani bir yerden gelirken bir yerden gidiyor gibi hissedebilirsiniz. Bunu çok iyi inşa etmelisiniz. Aynı zamanda bu yıl tüm hukuksal konularınızda başarı elde etmeye açıksınız. Mesela bir hukuksal konu sonucunda elinizden bir para çıkmak zorunda kalabilir. Bunu ödemek sizi bir yandan zorlarken bir yandan özgürleştiriyor olabilir.

Yengeç burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

2021 yılı sizler için oldukça önemli olacak. 2020 yılı ilişkilerde aydınlanma noktasında sizi zorluyordu. Artık hayatınızda kimlerin olması gerektiğini ya da kimlerin olmaması gerektiğini daha iyi gördünüz. Bunun için bir şey yapamasanız da en azından artık farkındasınız.

Şimdi harekete geçme yılına giriş yaptınız. Ortaklıklarınız ve iş birliklerinizin çok önemli olduğu bir yıl içine giriyorsunuz. Belki bir şirketiniz var hisselerinizle ilgili yol ayrımlarına gideceksiniz ya da bir şirket kuracaksınız ortak arıyorsunuz. Bununla ilgili her türlü farklı senaryoyu kendinize yazabilirsiniz. Parasal anlamda bireysel ve özgür olmayı isteyeceğiniz bir yıl içinde olacaksınız. 8.ev marka oluşturmak demektir. Markanızı yaratıyorsunuz. Bir konuda ya da bir değerde bir şeyleri belirliyor olacaksınız.

Yengeç burcunun 2021'de özellikleri nasıl olacak?

Kimse yaşamını hiç yara almadan sürdüremez. Bunu kabul edelim. Ciddi bir hastalık, kaza, işsizlik, ayrılık ya da kayıplar mutlaka karşılaşılacak konulardır. Sizler de 2020 yılında bunların bir çocuğunu hayatınızda yaşamış olabilirsiniz.

Yaşam sizi belki de ruhsal olarak Allah ile güçlü bir bağlantı kurmaya doğru ilerletti. Bu benim başıma neden geldi dememeyi ve bunun da mutlaka bir nedeni olduğunu anlamaya sürükledi. Bu yaşananlar şimdi bu yıl sizlerin işine yarayacak. Yaşamak ile sadece var olmak arasındaki farkı çözdünüz. Şimdi bu yıl çözdüğünüz bu şeyi teoride uygulamaya koyulma kısmı olacaktır. Kendinize bir amaç dayatmak yerine karşılaşacağınız amaca açık olmayı öğrenmelisiniz. İzin verin sonuç sizi şaşırtsın. Bu daha heyecan verici olacak.

Yengeç burcunun 2021'de aşk hayatı

Aşktan umduğunuzu bulamadığınız için kendinizi bu yıl işe güce ve parasal anlamda güven duyacağınız işlere vermeye başlayacaksınız. Ama tabi ki hayat vazgeçtiğiniz yerden sizi şaşırtamaya tüm gücüyle devam edecekti. Aşk hayatınızda oldukça heyecanlı gelişmeler içine gireceksiniz.

Geçmiş bir ilişkiniz yeni bir format kazanarak hayatınızın merkezinde size yaşama karşı motivasyon kazandıracaktır. Bundan kaçmak ya da geri adım atmak ne kadar isteseniz de bu durum içsel olarak imkân vermeyebilir. Venüs 03 haziran ve 28 Haziran arasında sizin burcunuzda ilerleyecek ve bu zaman diliminde durumlar daha görünür hale gelebilir.

Yengeç burcu için 2021 Nisan-Mayıs ayı içerisinde öne çıkanlar

26 Mayıs ay tutulması ve 10 Haziran güneş tutulması oldukça sizler için önemli olacak. İş yerinizi başka yere taşıyabilirsiniz. İş arkadaşlarınız değişebilir. Çalışanlarınız iş değiştirebilir ya da eşinizle ortak işler yapıyorsunuz yol ayrımlarına gidebilirsiniz. Yeni bir düzen kurmak isteyeceksiniz. Bunu nasıl geliştireceğiniz hakkında fikirleri Nisan ayında tasarlayacaksınız. Taşınma ya da yer değişikliği sizler için önemli olacak. Bu dönemde işten ayrılma kararı da alabilirsiniz.

Yengeç burcu için 2021 Eylül-Ekim ayı içerisinde öne çıkanlar

Yabancılarla iş yapıyorsanız ya da yabancı bir ortaklık teklifi içindeyseniz bu alanda büyük bir adım atmak isteyebilirsiniz. Bu noktada özellikle haziran ayında neler yaşandığını iyi bir şekilde düşünebilirsiniz. Eğer haziran ayında bu konu ile ilgili güzel ve iyi şeyler yaşandıysa adım atabilirsiniz.

Yengeç burcu günümüzde 22 Haziran ile 23 Temmuz arasında doğan kişilerdir.

 Grup: Su, negatif ve dişi

 Yönetici Gezegeni: Ay

 Renk: Gümüş, eflatun ve gri

 Uğurlu Taşı: İnci

 Şanslı Sayısı: 2

 Şanslı Günü: Pazartesi

 Karşıt Burç: Oğlak

 Şehirleri: Amsterdam, Milano, Manchester, Stockholm ve İstanbul

 Metal: Gümüş

 Çiçekleri: Nilüfer, beyaz gül ve zambak

 Ağaçlar: Defne ve köknar

Yengeç Burcu Kişisel Özellikleri

Yengeç burcu olan kişiler genel olarak hayatlarındaki her konuda aşırı derecede alıngan, hassas ve de kuruntulu olan kişilerdir. Sorumluluk duyguları da oldukça çok gelişmiş olmaktadır. Yengeç burcu olan kişiler duygusallıkları ve de duyarlılıkları ile tanınırlar. Ayrıca bu kişiler genel manada çevresinde yer alan her insandan hassasiyeti beklerler. İyi günlerinde neşeli, mutlu, iyi kalpli, yardımsever, çok düşünceli ve de anlayışlı kişiler olmaktadırlar. Fakat herhangi belirli bir neden olmadan da somurtkan ve de alıngan olabilirler. Yakınlarını veya arkadaşlarını çok sevmelerine karşın aslında bu durumu pek fazla belli etmezler. Sabırlı yengeç burcu olan kişiler tartışmalardan hiçbir şekilde hoşlanmazlar. Duygularını da sessiz bir şekilde her daim saklarlar.

Yengeç Burcu Fiziksel Özellikleri

Yengeç burcu insanı olan kişiler fiziksel olarak genelde soluk, beyaz tenli, orta boylu ve de kısa boylu, yuvarlak yüzlü olmaktadır. Gözleri genel olarak gri veya mavi gözlü olmaktadır. Saçları ise genel olarak mat veya kahverengi olur. Yengeç burcu olan kişiler tartışmasız çok güzel olurlar. Ay gezegenini simgelemekte olan güzel yüzleri bulunur ve vücut yapıları da gençliklerinde güzel olur. Yaşları ilerleyen yengeç burcu kişileri dikkat etmezler ise kilolu tombul vücutları olur.

Yengeç Burcu Zayıf Yönleri

Yengeç burcuna sahip olan kişiler duygusal alışkanlıklarına aşırı derecede bağlı olması sebebi ile bazı sorunlar yaratabilir. Duygusal hayatında endişe ile birlikte kıvranarak kendini acındırabilirler. Ayrıca duygusal şantaj uygulayarak kendilerini kurban rolüne de sokabilirler. Yeteri kadar ve her zaman objektif olamayabilirler. Yengeç burucu olan kişilerin duygusal durumu sürekli bir şekilde değişim içinde olduğu için kolay bir şekilde depresif olabilirler, kendilerini de olumsuz duygulardan kurtarması ve de güven kazanması oldukça uzun zaman alır.

Yengeç Burcu Güçlü Yönleri

Yengeç burcu olan kişiler genel olarak yumuşak huylu kişilerdir. Nostaljik duygular ile hareket eder ve de bu kişiler sevdiklerini çok korurlar. Yengeç burcu olan kişiler son derece koruyucu olan kişilerdir. Bu özelliği ile birlikte ilişkilerinde uzun vade ararlar. Şipşak aşklar yaşamazlar. Bu kişiler genel olarak şartlar ne kadar zorlayıcı olsa bile ilişkilerinde her daim kararlılık gösterirler. Fırtınalı beraberliklerde bile her zaman sabır gösterebilir. Ayrıca yengeç burcu olan kişiler koruyucu bir anne olma rolünü de alabilirler. Oldukça sıcak bir yuva ve de aile yaratmak yengeç burcu olan kişiler için son derece önemlidir.

Yengeç Burcu Kötü Özellikleri

Yengeç burcu olan kişiler genel olarak kendi konfor sınırlarına çok alışkın olduğu için yenilikleri hoş karşılamaması ile yer almaktadır. Yengeç burcu olan kişiler yeniliklere açık olmaması ile bilinen kişilerdir. Bu sebep ile çevresinde yer alan yabancı faktörlere karşı çok ön yargılı olurlar.

 Yengeç burcu olan kişiler bazen kaprisli ve de alıngan olabilirler. Buna ek olarak yengeç burcu olan kişiler oldukça duygusal ve de hassas bir yapıya sahip olmaktadırlar. Bu kişiler genel olarak çok kolay bir şekilde üzülüp ağlarlar.

Yengeç Burcu İyi Özellikleri

Yengeç burcuna sahip olan kişiler genel olarak vicdanlı olması ile bilinirler. Yengeç burcu neredeyse hemen hemen herkese vicdanını da ön plana koyarak yaklaşmaktadır.

Yengeç burcu olan kişileri yöneten vicdanı ve de kalbi olmaktadır. Bu neden ile de yengeç burcunun iyi yönlerini sayarken vicdanlı olmasını unutmamak gerekir. Ayrıca yengeç burcu olan kişiler ailesine her daim oldukça düşkün olurlar ve büyük ilgi çekerler.

Duygusal ve de hassas karakteri ile birlikte manevi konulara da oldukça eğilimlidir. Yengeç burcu olan kişilerin iyi özellikleri arasında birikim yapma özelliği de bulunur. Yengeç burçları genelde para biriktirme veya para ayırma konusunda çok iyidir. Ayrıca yüksek bir merhamet duygusuna sahip olmaları ile bilinen yengeç burcu kişileri yardımsever ve sabırlı olurlar. Yaratıcılık özellikleri de vardır.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.