reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 02:16

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
ASLAN BURCU 24 Temmuz - 21 Ağustos

Mottosu: Benim dediklerim sonunda her zaman doğru çıkar!

Yönetici Gezegeni: Güneş

Elementi: Ateş

reklam

Arkadaşlarınızla yaşadıklarınız yüzünden onlarla aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz. Suçu hep başkasında aramak sizi yanıltabilir suçu biraz da kendinizde aramalısınız. Herkesin hataları veya yanlışları olabilir. Önemli olan burada empati yaparak olaylara bakabilmektir. Kendinize karşı dürüst olun.

Satürn Kova burcunda ileri hareketine başladığında, ilişkiler konusunda yol almaktan korkmadığınızı fark edebilirsiniz. Yalnızlığınız son bulabilir, geçmişte yaşananlardan çıkardığınız dersler sayesinde önemli kararlar verebilirsiniz. Sosyal hayatınızda da ön plana çıkmanız, yoğun bir tempoyla çalışmalarınızı sürdürmeniz söz konusu olabilir.

Güneş ile Jüpiter arasındaki destekleyici açı, her zamankinden daha gözde olacağınız ve ilgi göreceğiniz bir fırsat getirebilir. Kendinize has tarzınız, niyetinizin ne olduğunu açıkça gözler önüne serebilir. Bu da hem çalışma hayatınızı hem de özel hayatınızı şekillendirecektir. Tüm bunlar olurken, Güneş’in Plüton ile kare açı yapması, bu duruma gölge düşürmek isteyenleri ortaya çıkarabilir. Sağduyunuzu kaybetmemelisiniz. Sağlığınızı ve günlük rutinlerinizi aksatmamak adına, önceliklerinizin ne olduğunu iyi belirlemelisiniz. Yaşadığınız sorunların ve krizin içinden çıkaracağınız fırsatlara odaklanın.

Motivasyon Sözü: “Zirveyi hak etmenin yolu yokuşlardan geçer.”

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar; her şeyin netleşeceği ve yoluna girmeye başlayacağı bir Ekim ayına giriyorsunuz. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşen yeniayla birlikte, yakın çevrenizle olan ilişkileriniz ve işbirlikleriniz önem kazanıyor. Görmezden geldiğiniz ya da bir şekilde göremediğiniz her şeyi geride bırakıp fikirlerinize göre hareket etmeye başlayabilirsiniz. Daha tutarlı davranışlar bu dönem başlattığınız her şeye bir anlam katabilir. Plüton'un aynı gün Oğlak burcunda ileri hareketine geçmesiyle, bu gündemi iş hayatınızda da yaşayabilirsiniz. Bazı sınavlardan geçmiş olmak, bakış açınızı değiştiriyor. Bu değişime izin vermeniz, çalışma alanınızda başarı elde etmenizi sağlayacaktır. 7 Ekim’de Venüs'ün Yay burnundaki seyahati boyunca, sevgiyi hissetmekten öte yaşamak isteyebilirsiniz. Hayatınıza renkli kişiler dahil olabilir. Tatil seçeneklerinizde daha esnek olabilir, gezi turlarına katılabilir, burada yeni insanlar ve fikirlerle karşılaşabilirsiniz. Öğreneceklerinizden size kazanç sağlayacak bir fırsat çıkarabilirsiniz. 8 Ekim’de Güneş ve Mars Terazi burcunda kavuşarak, herkesin hakkını teslim ediyor. Kendinizden ödün vermek zorunda kaldığınız konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir, hukuki yollarla hakkınızı arama yoluna gidebilirsiniz. 9 Ekim’de Güneşin geri hareketteki Merkür ile de bir kavuşum gerçekleşmesi, özellikle ticari faaliyetlerle ilgili kararları yeniden gözden geçirmenizi sağlayabilir. Kendinizi ifade etmeye çalışmakta zorlandığınızda bunun üzerine gitmek yerine beklemeyi tercih edebilirsiniz. 11 Ekim’de Satürn Kova burcunda ileri hareketine başlıyor ve ikili ilişkilerinizde tekrarlanan yanlışları çözüyorsunuz. Aldığınız sorumluluk üzerine yeni bir olgunluk kazanarak sosyal ilişkilerinize yön vereceksiniz. Ortaklı işleriniz daha sistematik şekilde ilerleyebilir, çalışmalarınızın meyvelerini toplayabilirsiniz. 19 Ekim’de Jüpiter'in de Kova burcunda düz hareketine geçmesi, iyi günler yaşamak için kaçırdığınız fırsatları telafi etmenizi sağlayacaktır. Hedefleriniz konusunda kendinizi ifade ederken daha istekli ve heyecanlı hissedebilirsiniz. 18 Ekim’de Merkür'ün ileri hareketine geçmesiyle, ayın başından bu yana yaşadığınız aksaklıklar son buluyor. Karar vermek, imza atmak, bir şeyler paylaşmak sizin için daha kolay ve akıcı hale gelebilir. 20 Ekim'de gerçekleşecek olan Koç dolunayı ile özellikle hukuki meselelerinizde büyük ölçüde rahatlayabilirsiniz. Kendinize yeni bir yol haritası çizmek için, daha önceki girişimlerinizin ve kurduğunuz bağlantıların faydasını göreceksiniz. Hayata en çok da kendi gözlerinizden bakmanız gerektiğini bir kez daha anlıyorsunuz. Yönetici gezegeniniz Güneş 23 Ekim’de Akrep burcuna geçiyor. Aile meselelerinizi ilgilendiren konularda bazı gerçekler ortaya çıkabilir. İlişkileriniz ve yerleşim alanlarınızla ilgili her şeyin netleşmeye başlaması mümkün. Mars'ın da 30 Ekim’de Akrep burcuna geçecek olması, eviniz ve aileniz için vereceğiniz mücadeleyi artıracaktır.

Motivasyon Sözü: Nasıl gördüğünü değiştir, nasıl değiştiğini gör.

Aslan burcunu 2021'de neler bekliyor?

Bu yıl kararlarınıza olan inancınızın çok güçlü olacağı bir yıl. Bazı radikal kararlar almanız ve aynı zamanda kendinizi olmanız gerekecektir. Özellikle ilişkiler konusunda derin bağlar kuracağınız ve sevgiyi çok güçlü hissedeceğiniz özel bir yıl içinde olacaksınız. Kökleriniz ve aile bağlarınız bu yıl çok önemli olacak. Bazı konularda birden oluşacak başarılarınız çevreniz tarafından çok ilgi çekebilir. Bazı konularda hedef olmamaya özen gösterin. 

Öğrenme ve bilgi ufkunu genişletme arzunuz bu yıl boyunca yükselişte olacaktır.  Başkalarıyla olan iletişiminizde daha etkili ve karizmatik olacaksınız. Mantıksal ve analitik yeteneklerinizi geliştirin. Geçtiğimiz yıllarda iş ortamınızda yaşanılan talihsizlikler sizleri mesleğinizden beklide soğuttu. Topluluklara, derneklere diğer sosyal ağlara katılmanız sizlere bu yıl çok iyi gelecektir.

Geçtiğimiz yıllarda pandemiden dolayı kendinizi birçok şeyden soyutlamak zorunda kaldınız ama bu yıl dünyanın bu yeni düzenine uygun davranışlar içinde olmayı seçmelisiniz. Sonuç olarak, sosyal çevreniz bu yıl artacak. Eğer kariyeriniz veya kişisel yaşamınızla ilgili önemli bir şeyi uzunca bir süredir görmezden geliyorsanız, bu tür sorunları tamamen çözüme götürme fırsatları ile karşılaşacaksınız.

Aslan burcunun 2021'de kariyer, iş hayatı nasıl olacak?

Kariyer hayatınızda büyük bir başarı sizi bekliyor. 2018 yılından bu yana hem kariyer hem de iş ortamınızda bazı konularda kırılganlıklarınız oldukça artmıştı. Hep bir şeyleri tamamlama noktasında oldunuz. Bazı durumları tamamlamak veya yeniden yapılandırmak sizleri yordu. Şimdi koşullar yeniden değişiyor. Yeni alacağınız kararlar bu noktada çok önemli olacak. Satürn ve Jüpiter’in sizin karşıt burcunuza geçiş yapması hayatınızda büyük bir devrimin işareti olarak görülebilir. Sizler bu durumun iyi mi kötü mü olduğunu soracaksınız ama hiç endişe duymamanız gerektiğinizi söyleyebilirim. Bu harika dönem sizin yaşamanızı farklılaştıracak ve yeni başlangıçlara ilerletecek.

Aslan burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

Geçmişe sünger çekin. Satürn ve Jüpiter’in sizin burcunuzun karşısında Kova burcunda kavuşuyor olması sizleri başka bir yöne taşımaya götürecek. Özellikle evliliğiniz ya da ilişkilerinizde geçmişe daha kolay mazi diyeceğiniz bir dönem başlayacak. Bu yıl, aşk hayatlarında veya evliliklerinde bir değişiklik olacağı öngörülebilir. Ama bu sizin kalbinizi yerinden çıkartacak kadar heyecan verici olacaktır. Partnerinize fazla bağlı kalmazsanız bu durum sizi başka yerlerde heyecan aramaya sürükleyebilir. Yeni maceralara girmeye değer mi buna siz karar vereceksiniz.  Sabırlı olun ve bu zamanı daha anlayışlı geçirmeye izin verin.

Aslan burcu için 2021 Şubat ve Mart ayı içerisinde öne çıkanlar

Özellikle Şubat ve Mart aylarında bazı duygular sizi alt üst olabilir. Kafa karışıklıkları ya da yol ayrımları söz konusu olabilir. Aşk veya evlilik arayışlarınızda yeni yollar keşfetmek için bu yılı kullanın. Bekar olanlar için muhteşem bir ilişkinin başlamasına imkân verilen bir yıl olacak. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak onlarla uyumlu biriyle tanışabilirsiniz.

Evliyseniz ilişkilerinizde aşırı tepki vermeyin, partnerinize kendi zamanınızı veya özgürlüğünüzü verin. Çok fazla sıkışma ve baskı ilişkilerinize bu yıl zarar verebilir. Yıl boyunca, aşk ve evlilik konusunda denemeler ve sıkıntılarla karşı karşıya kalırsanız hemen iletişim eksikliği veya yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını düşünün. İyimser olun, sevginizi sıcaklığınızla kazanabilirsiniz. Potansiyel evlilik, bu yıl daha kararlı Aslanlar için gerçekçi olacak. Özellikle Mayıs ayına kadar ilişkilerde tutunmak yerine finans ve kariyere öncelik vermeyi seçmelisiniz. 

Aslan burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

İş hayatınızı düzene giriyor. 2021 yılı için, büyük kariyer girişimleri yapmak için rahatça harekete geçebilirsiniz. Özellikle Şubat ayı kariyerinizde devrimsel bir nitelikte olacaktır. Kendinizi daha iyi açıkladığınız ve ispat ettiğiniz bir zaman içine giriyorsunuz. Görevlerinizi eskisinden daha etkili bir şekilde organize edebilir ve yerine getirebilirsiniz. Ancak uzun zamandır mücadelesini verdiğiniz iş projelerinizden asla vazgeçmemelisiniz. Onlara bir şekilde bağlı kalın. Bu yoldan asla dönmeyin. Yıl başladığında profesyonel tarafınızda bir durgunluk olabilir buna çok fazla kapılmayın. Ancak yıl ilerledikçe daha başarılarınızın arttığını göreceksiniz.

Mayıs ayında Jüpiter Balık burcunda ilerleyecek. İlişkinizde bazı kıskançlıklara dikkat!

Bu dönemde ayakta kalmak için daha fazla enerji harcamanız gerekiyor. Belki iş hayatınızda belki de meslektaşlarınızla ilgili konularda daha özenli olmalısınız. Hukuksal bazı sorunlar ya da bazı ortaklıklar hızlı gelişmelere neden olabilir. Meslektaşlarla ilişkilerinizde dikkatli olun, çünkü sizin açınızdan bir tür rekabet söz konusu olabilir.  Başkalarıyla, ya da üst düzey kişilerle kafa kafaya gelmenin zamanı değil. Mayıs ve Temmuz ayı içinde çevredeki ya da partnerinizle aranızdaki bazı türbülanslar sizi hızlı kararlara sürükleyebilir. Lütfen bu dönemi daha farkındalık ile geçirin.

28 Ocak Aslan dolunayı yaşamınızda net kararlar vermeye sizi itekleyecektir.

Bazı gezegenler, özellikle Plüton, profesyonel olma yolunda sizi engelliyor gibi hissedebilirsiniz. Karşı çalışıyor olabilir. Ancak Jüpiter sizi koruyacak ve şimdilik kariyer çabanızın karşılığını almanıza destek olacak. Yılın ikinci yarısından sonra işleriniz daha hızlı ilerlerken kendinizde bazı büyük yenilenmeler olduğunu göreceksiniz. Aslanlar zaman zaman eşin ya da ortaklarının yarattıkları şiddetli fırtınalara rağmen, profesyonel alanlarında zarar görmeden ilerleyecekler.

11 Haziran Mars Aslan burcunda olacak. İnisiyatif alma zamanı!

Bu dönemde mümkün oldukça bazı konularda mücadele ve gayret göstermeniz gerekebilir. Özellikle ilişkilerinizde daha agresif ve restleşme noktasında olabilirsiniz. Kendi içinizde çözemediğiniz ya da hakkınızı yendiğini düşündüğünüz şeyler karşınıza çıkabilir. Bunlarla mücadele vermek ve hakkınızı konuşmak için doğru zamanlarda olacaksınız. Şayet kendinizi gereğinden fazla savunmak zorunda olacağınız işler içine girmeyin.

 Grup: Ateş, erkek, sabit ve pozitif

 Yönetici Gezegeni: Güneş

 Renk: Koyu sarı, kehribar, altın rengi ve turuncu

 Uğurlu Taşı: Sarı safir

 Şanslı Sayısı: 1-4

 Şanslı Günü: Pazar

 Karşıt Burcu: Kova

 Şehirleri: Chicogo, Bombay, Philedelphia, Şam, Los Angeles, Prag ve Roma

 Metal: Altın

 Çiçekleri: Sarı krizantim, ayçiçeği ve kasımpatı

 Ağaçları: Portakal, limon, defne, ceviz, badem ve hurma

Aslan Burcu Kişisel Özellikleri

Aslan burcu olan kişiler genel olarak önderdir. Başkalarının yaşantılarını bile onlar adına düzenlemek ister. Her şeye karışırlar ve de kibirlidirler. Bu nedenle onları anlatan sözcük 'Yönetirim' şeklindedir. Yaşam sahnesinde her daim parlayarak, odak noktası haline gelmek isterler. Organizasyon güçleri çok gelişmiştir. İsteklerini herkese kabul ettirmek, onlar adına yaşamlarının 'olmazsa olmaz' şartı olmaktadır. İyi zamanlarında etkileyici ve güler yüzlü olurlar. Aslan burcu olan kişiler başkalarına yardım etmeyi severler ve bunu kendilerine görev sayarlar. Aslan burcu olan kişiler sevimli ve de iyimser kişilerdir. Genelde olgun bir şekilde tepki verirler. Sabrı taştıktan sonra sert şekilde tavır gösterirler. Zor günlerinde şansları aslan burcu olan kişilere her zaman yardım eder. Bu kişilerin yönetici gezegenleri Güneş olduğu için en karanlık günlerinde bile aydınlığa çıkarlar.

Aslan Burcu Fiziksel Özellikleri

Aslan burcu olan kişilerin tipik fiziksel özellikleri şu şekildedir. Bunlar; boyları genel olarak uzun ve kemikleri kalın olmaktadır. Omuzlar geniş ve de kaslar gelişmiştir. Genelde açık renk saç rengine sahip olup pembe beyaz tenli ve yuvarlak başlı olurlar. Gözleri iyi görmektedir. Kadınları saçlarını genelde çok sever. Dış görünüşlerine de çok önem vermeleri sebebi ile onları her an bakımlı görmek mümkündür. Yürüyüşleri farklı olup girdikleri yerlerde gözler hemen üstlerinde toplanır. Ayrıca fiziksel çekiciliğinin farkında olması onu daha gururlu ve de ben merkezci yapar.

Aslan Kadını Zayıf Yönleri

Aslan burcu olan kişilerin genel olarak zayıf yönleri arasında kibirli olması gelmektedir. Liderlik ve de otoriter özellikleri baskın geldiği zaman bu tavırları etrafındaki bireyler tarafından kibirli bulunur dolayısı ile de aslan burcunun zayıf yönleri arasında yer almaktadır.

Aslan burcu olan kişiler genelde gösteriş meraklısı olurlar. Bu nedenle bu özellikleri hiç kimse tarafından sevilmez. Sahip olduklarını sadece onun bilmesi yetmez. Bu kişiler başkalarının da sahip olduklarını görmesini isterler. Sahip oldukları ile övünür ve de gösteriş yaparlar.

Aslan burcu olan kişiler kendisini dünyanın merkezi şeklinde görürler. Bu durum onlarda bencil tavırlara sahip olmasına sebep olur. Aslan burcunun zayıf yönleri çevresi tarafından da çok eleştirilmektedir.

Aslan Burcu Güçlü Yönleri

Aslan burcu olan kişilerin güçlü yönleri arasında lider ruhlu olması yer almaktadır. Güçlü yapısı aslan burcu olan kişilerin zorlukların üstesinden kolay bir şekilde gelebileceğini göstermektedir. bu kişiler genel olarak sağlam duruşu ile birlikte bir gruba kolay bir şekilde liderlik edebilir. Ayrıca aslan burcu olan kişilerin güçlü yönlerinden bir başkası ise oldukça cömert olmasıdır. Bu kişiler hem sevgisinde cömert hem de imkanları konusunda çok cömert bir şekilde hareket ederler. Sanat ve de sporda başarılı olmaları bir başka güçlü yönüdür. Aslan burcu olan kişiler genelde yaptıkları her işte başarılı olurlar.

Aslan Burcu Kötü Özellikleri  

Aslan burcu olan kişilerin kötü özellikleri şu şekildedir. Aslan burcu kibirli olan bir burçtur. Bu özelliği ile insanlar tarafından sevilmezler ve de yalnızlık bu kişileri zayıf kılmaktadır. Aslan burcu olan kişiler bencildirler. Başka insanların ne hissettiklerini çok önemsemezler. Ayrıca bu kişiler gösterişli görünmeyi severler ve bazı durumlarda kendi çevrelerindeki insanları hor görürler. Önderlik en belirgin olan özellikleri olan aslan burcu yönetmeyi çok severler. Fakat yönetmeyi sevdikleri gibi yönetilmek hiç hoşlarına gitmez.

Aslan Burcu İyi Özellikleri

Aslan burcu olan bireyler zekilikleri ile güçlerine güç katan kişilerdir. Önderlik edebilme yeteneğine sahip oldukları için güçlü ve de başarılı olurlar. Aslan burçları iyi yöneticiler olup her zaman odak noktası olmayı da sevdikleri nedeni ile bu noktaya gelebilmeleri adına çok çalışırlar.

Aslan Takım Yıldızı (Astronomi)

Aslan takım yıldızının kalbinde 29° Aslanda bulunan Regel ya da Regulus vardır. Bu takımyıldız kümesinin birinci dekanında Hydra, ortada Crater, üçüncü dekanda ise Corvus yani Büyük Karga bulunur.

Sabit yıldızlardan, Algarab da Aslan takımyıldızında yer alır.

Mitoloji

Aslan burcu, Yunan Mitolojisi'nde, Pontos'un, Orthos köpeğiyle birleşmesinden meydana gelen canavarlardan biri olan Nemeia aslanı ile özdeşleştirilir.

Hesiodos'a göre, Hera tarafından beslenen bu aslan, vahşetiyle ünlüdür.

Herakles'in tamamladığı on iki işin biri de, bu aslanın öldürülmesidir. Herakles, onu okları ve topuzuyla öldüremeyeceğini anlayınca, kolları arasına sıkıştırarak elleri ile boğduktan sonra, postunu yüzerek kendine zırh yapar.

Sembol

Bu burcun işareti, aslanın yelesini ve kuyruğunu gösterir, sembolik olarak 'hayvanlar kralı'nın gücü, kükremesi, kraliyet davranışları Aslan tipi ile özdeşleştirilir.

Hiyeroglif'te aslan, şiddet ve gazabın sembolü olarak kullanılmıştır.

Leonitika olarak bilinen festivaller ve kurban verme törenleri, Güneş'in Aslan burcuna girmesi onuruna, bu devrede düzenlenmekte, ayinleri gerçekleştiren rahiplere de Leones denilmektedir.

Persliler tarafından kutlanan bu törenlere Mitra adı verilir.

Yaşam

Aslan aşamasında birey çocukluğun tamamlanmasından sonra, ailenin sağladığı güvenlik duygusunun kazandırdığı motivasyonla dışarı açılmaya başlar. Aile ortamında kazandığı, geliştirdiği kişisel özelliklerini dış dünyaya göstermeye başlar. Bunun da ilk dışa vurumları oyunlar ile olur.

Evde izole bir şekilde kendi kendine oyun oynayan çocuk bu aşamada artık paylaşabileceği, kendine eşlik edebilecek arkadaşlar edinir. Oyunlarla birlikte belirli düzeyde ilişkiler ve kuralların konması aşamasına gelinir.

Bu dönemde bazı oyunların daha gözde olması, daha çok sevilmesi söz konusudur. Çünkü, çocuk belli oyunlarda kendini, benliğini daha rahat ortaya koyup ve daha rahat yansıtabilir. Bu da belli oyunların belli arkadaşlarla oynanmasının tercih edilmesine ve insanlar arasında severek, tercih yapma ve karşılıklı etkileşimler yaşama şansının doğmasına sebep olur.

Bu arada, kimi çocuklar sadece kendi koydukları kurallarla oyun oynamak isterken, kimileri de diğerlerinin koyduğu kurallara uymaya razı olabilirler.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.