reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 03:02

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
AKREP BURCU 24 Ekim - 23 Kasım

Mottosu: Herkes bu dünyaya yalnız gelir, yalnız gider!

Yönetici Gezegeni: Mars, Pluton

Elementi: Su

reklam

Bugün finansal konular gündeminizde olabilir. Gelir gider dengenizi iyi ayarlamak için yeni planlamalar yapabilir ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İlişkiler konusunda kendinizi bir çıkmazda hissediyorsanız bir şeyleri sonlandırma noktasına gelmiş olabilirsiniz olayları doğru okuyun.

Satürn Kova burcunda ileri hareketine başlıyor ve aile hayatınızla ilgili tüm hususları yoluna koyuyorsunuz. Yerleşim alanlarınız ve birbirinizle olan ilişkiniz bazı sınavlara tabi tutulmuş olabilir. Artık hangi durumda ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyorsunuz. Özgürlük ve yalnızlık arasındaki farkı çok iyi deneyimleyerek kontrolü ve bağımsızlığı daha dengeli götürebileceksiniz.

Güneş ile Jüpiter arasında üçgen açı oluşması ailenize ait sırların kendiliğinden ortaya çıkmasını sağlıyor. Şaşkınlıkla takip etmeye çalışacaksınız. Güneş ile Plüton arasında kare açı meydana geliyor. Yakın çevreniz tarafından uğradığınız manipülasyonu fark ediyorsunuz. Bu kişilerle olan ilişkileriniz ve işbirlikleriniz konusunda daha keskin kararlar alabilirsiniz.

Motivasyon Sözü: “Yola çıkmayan nereye kadar gidebileceğini, kanatlarını açmayan hangi dağı aşabileceğini bilemez.”

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar; hayatınızı içten dışa yeniden şekillendireceğiniz bir Ekim ayı sizi bekliyor. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile bilinçaltınızdan başlayarak kendinize yeni bir yol haritası belirliyorsunuz. Aynı gün Plüton’un da ileri hareketine başlayacağı için bu yolun size köklü bir değişim getirmesi ihtimali daha da yükseliyor. Bir şeylerden yara almanız hayatınızdaki birçok durumu, buna neden tutumlarınızı fark etmenizi sağlayacaktır.

7 Ekim’de Venüs burcunuzdan ayrılıyor ve Yay burcuna geçiyor. Maddi kazanımlarınızda artış gözlenebilir. Bunun için kuracağınız ilişkiler ve gireceğiniz ortamlar size bu noktada yeni keşif imkanı tanıyabilir. Sık sık değişimler yaşayabilirsiniz, piyasa koşullarına göre hareket etmenizde fayda var.

8 Ekim’de Güneş ve Mars’ın Terazi burcundaki kavuşumuyla, sizi acıttığını düşündüğünüz konularda ilahi adaletin tecelli ettiğine şahitlik edebilirsiniz. Kendiniz için bir şeyler yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Bu sayede günlük hayatınıza da yön verebileceksiniz. 9 Ekim’de geri hareketteki Merkür’ün de Güneş ile kavuşumu, biraz daha kenara çekilmenizi ve planlarınız, hesaplarınız ve yaşadıklarınız üzerinde düşünmenizi sağlayabilir.

11 Ekim’de Satürn’ün Kova burcunda ileri hareketine başlaması, ailenizle yaşadığınız sorunlar ya da aile yaşantınızı olumsuz etkileyen konuların sonlanmasına yardımcı olabilir. Üzerinize düşenlerin ne olduğunun farkındasınız, bu da sizi daha disiplinli biri haline getiriyor. 19 Ekim’de Jüpiter’in de düz hareketiyle destekleyeceği bu süreçte, hem iş hem de aile hayatınızı kolaylaştıracak fırsatlarla tanışabilirsiniz. İyi şeylerin büyüyeceği gibi olumsuz durumların da büyüyeceğini düşünerek hareket etmelisiniz.

18 Ekim’de Merkür Terazi burcunda ileri harekete döndüğünde, siz de kendiniz için yeni bir yöne dönebilirsiniz. Artık amacınız uç düşüncelere sahip olmak yerine dengede kalabilmeyi başarabilmek olacaktır.

20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte çalışma hayatınızda dönüm noktasına geliyorsunuz. Değişim ve sonlanma düşüncelerinizi bir arada hissedebilir, keskin kararlar verebilirsiniz. Kendi bildiğiniz ve istediğiniz yönde ilerleyeceğiniz imkanlar ortaya çıkabilir.

23 Ekim’de Güneş’in burcunuza geçmesiyle birlikte kendinizi her açıdan daha mutlu ve her şeye hazır halde hissedebilirsiniz. Kendinize olan güveniniz artıyor. Yönetici gezegeniniz Mars’ın da 30 Ekim’de burcunuza gelmesi, sizi hem hedefleriniz hem de ilişkileriniz konusunda destekleyecektir. Hızlı kararlar almak yerine sakin ve makul hareket etmek isteyebilirsiniz. İkili ilişkilerde ve ortaklı çalışmalarda söz sahibi olabilirsiniz. Size karşı iyi niyetli olmadığınız bildiğiniz kişilere karşı mücadele vermeniz gerekebilir.

Motivasyon Sözü: “Yaşamaz ölümü göze almayan. Zafer, göz yummadan koşana gider.”

Akrep burcunu 2021'de neler bekliyor?

Bu yıl hayatınızda eksik bulduğunuz her şeyi tamamlıyorsunuz diyebiliriz. Belki daha fazla eksilterek belki daha fazla yok sayarak olabilir. Çevrenizde büyük bir elemeye gidiyorsunuz. Ne kadar daha eleyeceğiz demeyin. Sezgili insanlarsınız. Bu sezgilerinizi kişisel yaşamınızda iyiye ve hayatınızı yönlendirmek üzerine kullandığınızda başarıya sahip olacaksınız. Güvenli bir gelecek inşa etmek için oldukça çaba sarf edeceğiniz, finansal anlamda yeniden doğuş yaşayacağınız bir yıl.

Zihinsel olarak son derece yoğun ve dolu olan algılarınızı kontrol edip, her şeyin olacağına varacağına karşı bir farkındalık yaşayacaksınız. İlgi odağı olmayı çok seven biri değilsiniz. Daha arka planda işleri yoluna koymayı seviyorsunuz. Ama bu yıl biraz daha farklı olacak, artık bu yıl biraz daha sahne önünde ya da göz önünde bulunacaksınız. Bu şekilde olması sizin isteminiz olmayacak. Koşullar böyle gelişecek. Başarılarınız duyulacak yaptıklarınız öne çıkacak. İlişkiler anlamında yaşadığınız hareketli seneleri bu yıl geride bırakıyorsunuz gibi gözüküyor. Bu yıl daha ılımlı ve normal seyrinde ilerleyecek ilişkilere sahip olacaksınız. Güzel haberler alacaksınız ve sevgi dolu zamanlar geçireceksiniz.

Bazı, yeni ve sürpriz ortaklıklara, iş birliklerine karşı hazırlıklı olun. Beklemediğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklemediğiniz insanlardan hareketler görebilirsiniz. Daha güçlü, sakin ilişkiler kurarak bu yılı atlatırsanız, iç huzurunuzu kaybetmeden hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Bu sene ya güçlü ilişkiler kuracaksınız ya da güçlü bitişler yaşayacaksınız. Aslında bunu biraz da sizin tavırlarınız şekillendirecek. Yani neyi yaşayacağınızı siz seçeceksiniz.

Akrep burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

Eylül ayında Venüs burcunuzda. İlişkilerde parlayacaksınız! Venüs burcunuza girdiğinde kendinizi daha iyi ve rahat hissedeceğiniz bir dönemde başlıyor. Aşk ve ilişkilerde güçlü ilişkiler kuracağınız ve bu kurduğunuz ilişkileri sağlam temellerde oluşturursanız çok uzun soluklu bir şekilde ilerleteceğinizi gösterir. Bu sene çok kırgın olsanız da eşinize, partnerinize daha narin ve sakin davranmalısınız. Bu şekilde var olan ilişkinizi de zede almadan kurtarabilirsiniz. Hatayı sadece karşı tarafta aramayarak, ilişkilerde mutlu olmaya odaklanıp; gereksiz kıskançlıkları göz ardı ederek daha iyi noktalara geleceksiniz.

Akrep burcu için 2021 Nisan ayı içerisinde öne çıkanlar

26 Nisan’da burcunuzda dolunay! Bu dolunay ruhunuza dokunacak. İç dünyanızı derinden etkileyecek bir dolunay olduğunu söyleyebiliriz. Kendi duygularınızı ve zihninizi düzgün yönetebilmeniz bu dolunayda çok önemli olacak. Sizlerin de kendi kendinize desteği ve zihninize karşı yönlendirmeleriyle duygu durumunuzu kontrol edebilirsiniz. İyi yönetemezseniz melankolik bir ruh haliyle düşüş yaşayabilirsiniz. Bunu toparlamak kolay ve sizin elinizde olacaktır. Eşinizle yaşayabileceğiniz finansal sorunlara karşı daha dikkatli olmalısınız.

Akrep burcu için 2021 Mayıs ayı içerisinde öne çıkanlar

Mayıs ayında finansal durumlar, ortaklıklar ile ilgili durumlara dikkat! Bu yıl finansal anlamda iyi durumda olacaksınız. Kazandığınız para konusunda sıkıntı olmayacak, zaten bütçe hesabı yapabilen birisiniz. Bu anlamda şanslısınız. Fakat özellikle mayıs ayında olmak üzere iş birliği yaptığınız insanlara, ortaklıklarınıza çok dikkat etmeniz gereken bir dönem. Her şey güzel giderken ani değişimler olabilir. Bunun için herkese çok fazla güvenmeyin. Herkesten gözü kapalı bir şekilde emin olmayın. Her zaman ihtimallere mahal verin. Paranızı iyi kullanın, yatırım yapın, tasarruf edin. Bu yaptıklarınızın gelecek yıllarda çok büyük katkısını göreceksiniz.

Akrep burcu için 2021 Ekim-Kasım ayı içerisinde öne çıkanlar

23 Ekim’de güneş burcunuza geçtiği zaman, 7 gün sonra da Mars burcunuza geçiyor. Bu da sizi daha agresif, sabırsız ve gergin biri yapabilir. Bu yılın Ekim-kasım aylarını daha inzivada ve sakin geçirmeniz sizin için çok iyi olacaktır. Bu zaman dilimi sizler için önemli çünkü aynı zaman da 4 Kasım'da burcunuzda bir yeni ay gerçekleşecek ve bu yeni ay Uranüs’e yani ani değişimlerden sorumlu gezegene karşıt açı yapıyor. Ve bu yeni ay Mars etkisinde bir yeni ay olduğu için oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Bu dönemde yeni girişimlere başlamayın. Kendinizi ani, beklenmedik olaylara; büyük durumlara, daha önce duymadığınız sözlere hazırlayın. Bu büyük değişimler sizin hayat yolunuzda büyük önem arz edecek.

Akrep burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

Kariyer hayatınızda büyük gelişmeler gerçekleşecek! Kariyer anlamında sizler için çok olumlu bir yıl. Bu yıl kariyeriniz için önemli gelişmeler gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı hakkında gelişmeler, hukuki meseleler de olumlu durumlar yaşayabilirsiniz. Belirli bir yükselme bekliyorsanız terfi olabilirsiniz. Hak ettiğiniz her şeyin karşılığını bir bir alacağınız bir yıla girdiniz. Bu yükselmelerle sorumluluklarınız artabilir. Bunların tadını çıkarmaya bakın. Üst düzey yöneticileriniz ya da iş arkadaşlarınız tarafından takdir edileceğiniz kadar önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Profesyonelleşebilirsiniz. Bunların hepsinin bağlı olduğu bir yol var o da sıkı çalışmak. Sıkı çalıştığınız sürece kariyer anlamında tüm güzellikler size açılacak! Güzelliklerin birden gelmesiyle gevşer ve rahatlarsanız sonuçları iyi olmayabilir.

Akrep burcunun 2021'de sağlık durumu nasıl olacak?

Satürn sağlık açısından sizi desteklerken, Mars fiziksel anlamda yorabilir! Sağlık anlamında da kariyer anlamında olduğu kadar şanslı olacağınız bir yıldasınız. Ancak sizin sağlığınız zihninizde başlıyor. Siz zihninizi boşaltabilirseniz, kendi içinizde bir şeyler kurmazsanız zaten sağlıklı olacaksınız. Satürn sağlığınızı desteklerken, Mars bu yıl biraz daha sizi yoracak gibi gözüküyor. Bu sebeple hayatın yoğun akışına kendinizi kaptırdığınız sıralarda biraz daha sakinleşmek için kendinize vakit ayırın ve ara verin. Sinir sorunları ve yorgunluk yaşamamaya dikkat edin.

Akrep burcunun 2021'de özellikleri nasıl olacak?

Merkür yani iletişim gezegeni burcunuzdayken, Akrep temalarını yansıtır. Daha sivri dilli, sır saklayan bir yapıya bürünebilirsiniz. Bu yapıdan kaçınmalısınız, 2021 yılında kendinizi değiştirmeye yönelik adımlar atmalısınız. Sözcüklerinizi iyi seçmelisiniz. Merkür akrepte gizli kalmış olaylar da gün yüzüne çıkabilir. Bu yılın Kasım ayının başına denk gelecek. Bu dönemde kendinizi oldukça güvene alın. İletişim bu dönemdeki anahtarınız olacak. İnsanları sözlerinizle incitmemeye çok dikkat edin. Ancak sinirlendiğinizde kendinizi düzgün bir dille ifade edebilirseniz, başka yollara başvurmazsanız kendiniz için en doğruyu yapmış olursunuz.

Bu yıl yaşanacak hiçbir şeyi aceleye getirmemek, her şeyin sakin sakin olmasını beklemek hayatınızın mottosu olmalı. Bu yıl hiçbir şey aceleye gelmemeli. Her şeyi sakin ve dingin bir şekilde çözümlemeniz gerekmekte. Panik yapmamak, olayları sakin karşılamak bu yılki en önemli temalarınızdan olacak. Bu yıl genel anlamda sizlere şans getirecek. Özellikle finansal anlamda ve kariyer ile alakalı konularda gerçekten şansın yüzünüze güleceği, kendinizi geride bıraktığımız yıla göre daha ferah ve rahat hissettiğiniz zamanlar yaşayacaksınız. Olduğunuz gibi olup, başka kimliklere rollere bürünmeden hayatı geldiği gibi karşılayın. Sakinliğin ve olayları bekleyip inceleyip öyle tepki vermenin önemini hiç unutmayın.

Grup: Su, dişi, negatif, sabit

Yönetici Gezegeni: Mars ve Plüton

Renk: Siyah, Canlı kırmızı

Uğurlu Taş: Opal ve lal

Şanslı Sayısı: 9

Şanslı Günü: Salı

Karşıt Burcu: Boğa

Şehirleri: Washington, Liverpool ve New Orleans

Metal: Çelik ve demir

Çiçekler: Kırmızı gül, kırmızı karanfil ve ateş çiçeği

Ağaçlar: Selvi, ardıç ve karaçam 

Akrep Burcu Kişisel Özellikleri  

Akrep burcu olan kişiler öncelikle hiçbir işi yarım bırakmazlar. Akrep burcu olan kişilerin genel olarak güçleri gözlerinden okunmaktadır. Mimiklerini kontrol altında tutmaya çalışsalar bile, bakışları ile birlikte sevgilerini ve ya nefretlerini aktarabilirler. Akrep burcu olan kişiler genelde ukala ve kendini beğenmiş olan insanları sevmezler ve onları aşağılayarak hadlerini bildirmeye çalışırlar. Akrep burcu olan kişiler genel olarak kendi bildiklerini okuyan kişiler olup uzlaşmaya yanaşmazlar. Ayrıca aşırı bir şekilde kuşkucu olurlar ve kolay kolay inanmazlar. Çalışmalarında ise genel olarak sabır ve özen ile çalışırlar iken gösterişten uzak şekilde işlerini de yaparlar.

Akrep Burcu Fiziksel Özellikleri 

Akrep burcuna sahip olan kişilerin fiziksel yapıları genelde orta ya da daha uzun boyludur. Yuvarlak yüzleri olur ve saçları koyu renkli, dalgalı olmaktadır. Gözleri inanılmaz çekici olan bu kişilerin bakışları da çok etkileyicidir. Duyguları çok derin olan akrep burcu kişiler çok havalı bir dış görünüme sahip olurlar. Akrep burcu olan kişilerin cinsiyet hormonları herkesten daha fazla çalışmaktadır. Vücutlarında yer alan elektriksel potansiyel nedeni ile bulundukları ortamlarda her zaman insanları kendilerine gibi çekerler.

Akrep Kadını Zayıf Yönleri

Akrep burcu olan kişilerin en zayıf yönleri ise şu şekildedir.

Akrep burcu genel olarak duygusal olup sevdiklerine karşılıksız güvenirler. Saygı duyduğu kişileri asla kırmaz ve hayır demezler.

Akrep burcu olan kişiler genelde bağımlılıklarından kolay vazgeçemezler. Genel anlamda hemen hemen her konuda gerek iş hayatı olsun gerek ise aşk hayatı olsun akrep burçları çok kıskanç olurlar.

Akrep Burcu Güçlü Yönleri

Akrep burcu kişileri zodyakın en güçlü ve de en parlak burçlarından biri olmaktadır. Bu burç ile doğan kişiler sağlam ve bağımsız bir karaktere sahip olurlar. Bu kişiler kendi yaşam kurallarını kendileri belirler ve hiçbir zaman başkalarının yoluna çıkmazlar. Akrep burcu olan kişiler genelde inanılmaz bir karizmaya sahip olurlar ve bu sayede büyük cazibesi ile hemen hemen bütün karşı cinsi etkilerler. Ayrıca akrep burcu olan kişiler iş hayatında da büyük başarılara imza atarlar. Oldukça zeki olan akrep burcu başarılı bir iş hayatı ve de başarılı bir özel hayat sürerler.

Akrep Burcu Kötü Özellikleri

Genel olarak akrep burçları hatalarını asla kabullenmezler. Bu durum akrep burcunun kötü özellikleri arasında yer alır. Ayrıca kendi düşüncelerini empoze etmek konusunda üstüne olmayan akrep burcu hep haklıdır.

Akrep burcu olan kişiler her şeyi sürekli didiklerler ve her olayın altından bir şey çıkartmak amacı ile sürekli çabalarlar.

Başkalarının maddi ya da manevi kaynaklarından yararlanmaktan ve ya akrep burçlarına yardımcı olmaları için baskı yapmaktan da hiç çekinmezler.

Son olarak akrep burcu olan kişiler genel olarak doymak bilmeyen cinsellik isteğe sahiptirler. Bu durum ise bazıları için sadakatsiz ilişkiler yaşamasına neden olabilir. Aşk hayatında oldukça sadık olarak bilinen akrep burcu insanı cinsellik hayatından pek sadık denilemez.

Akrep Burcu İyi Özellikleri

Akrep burcu iyi özellikleri arasında ilk olarak güvenilir davranışları gelmektedir. Akrep burcu gündelik hayatında belli bir istikrarı seven bu doğrultuda ilerleyen burçlar arasında yer almaktadır. Hayatının kolay bir şekilde bozulmasını istemediği nedeni ile akrep burcu olan kişiler güvenilir davranışlar sergiler iken aynı zamanda çok fazla da tedbirli hareket ederler.

Akrep burcunun iyi özellikleri arasında sahiplenici tavrı ile çevresindekileri ve de özellikle sevdiklerini koruyup kollaması yer almaktadır. Akrep burcu bilinenlerin aksine hassas bir burç olmaktadır. Verilen bir işi en hızlı şekilde bitirmeye çalışan akrep burçları aynı zamanda ilişkilerinde de çok sadık olmaları işe bilinmektedir. Genel olarak akrep burcu olan kişiler iyi bir karaktere sahip olurlar.

Akrep Takım Yıldızı (Astronomi)

Akrep takımyıldızının en üstünde, üç dekanı da kapsayacak şekilde, Zodyak'ın dışında Ophiuchus-Yılancı, onun üzerinde Hercules ve Cerberus-Cehennemin Üç Başlı Köpeği yer alır.

Bunların hepsinin altında Akrep takımyıldızı bulunur. Hercules yıldız kümesindeki en parlak yıldız, Ras el Gethi'dir.

Mitoloji

Tanrı Poseidon'un oğlu Orion, dev bir avcıdır. Sonunda kendisine gönlünü kaptıran Eos tarafından Delos'a götürülür. Burada Artemis'e ya da O'nun avcı kızlarından birine aşık olan Orion'un üstüne, Artemis tarafından bir akrep salınır. Akrep, Orion'u topuğundan sokarak öldürür. Artemis, akrebi bir burç, Orion'u da gökte bir yıldız haline getirir. Orion yıldızının Akrep burcundan her zaman uzaklaşması bundandır.

Sembol

Akrep burcunun sembolü, karanlık, gizemli ve gölgelerini göstermeyen bir varlık olan akrebin bacaklarını ve kuyruğunu gösterir. Mayalar'ın Ölüm Tanrısının burcu olarak kabul ettikleri Akrep burcu, eski çağlardan beri şeytanın uzantısı olarak düşünülür. Akrep burcu, kimi zaman bir akreple, kimi zaman bir kartal ile, kimi zaman da bir yılan ile temsil edilmiştir. Büyük ihtimalle bu burcun orijini Fırat vadisinde yaşadığı varsayılan, yarı akrep yarı insan olan bir canavardan gelmektedir. İnsan yarısı, üst bölgelere yani Dünya'ya, hayvan yarısı ise alt bölgelere yani Hades'e aitti. İlerleyen zamanlarda Kartal, bu üst bölge ile özdeşleştirilmiş ve insandaki gücü sembolize eder bir hale gelmiştir. Akrep, Kartal tarafı ile alt bölgelerin dışa vurumlarının üstesinden gelerek, insan tarafın daha güçlenmesine yardımcı olabilir.

Yaşam

Akrep, fiziksel dünyayı sembolize eden Boğa'nın zıt burcudur. Ölüme hazırlık yapmak üzere fiziksel dünyadan hep birlikte el ayak çekmeyi ele alır. Boğa nasıl bir yere kadar fiziksel vücuda sahip olmayı ve kendini onunla tanımlamayı sembolize ediyorsa, Akrep de, insanın ölümün getirdiği önüne geçilmez kaybını, erimesini kabul etme yeteneğini sembolize eder. Şayet fiziksel bedene verilen değer abartılmakta ve çok ileri götürülmekte ise, kişinin bunu kabul etmesi ve vücudundan uzaklaşması da zorlaşacaktır. Eğer fiziksel gerçekliğin içeriği tam olarak anlaşılırsa, bu geçişlerin de zorluğu azalacak hatta yok olabilecektir.

İlk su burcu olan Yengeç, aile hayatı içinde kişiliğin oluşumu için gösterilen duygusal çabayı ve cevapları temsil ederken, bunun bir oktav yükseği olan Akrep'de ise, kişi artık bir ruhun yaratılışı ile ilgilenme, duygusal cevaplar verme aşamasındadır.

Akrep ruhsal özgürleşmeyle bağlantılı olarak pek çok metodu bünyesinde taşır. Aynı zamanda, özgürleşmede, maddeden uzaklaşmada verilen çabaya karşı birer tuzak olabilecek, eş değerde tehlikeyi de bünyesinde barındırır.

Karmik borçları ödemek için burada gereken önlemler alınmadığı takdirde, hayatın sonu oldukça zor olabilir. Dolayısıyla, birey enerjisi ne kadar az olsa da, ne kadar yapmak istemese de gerekenleri yapmak ve borçlarını ödemek zorundadır. Hayatının başında nasıl bedenini ve özünü kozmoztan aldıysa şimdi de geri vermeye hazırlıklı olmalıdır.

Boğa, insanın kendine ait varlıklarını, sahip olduklarını, duygu ve enerjilerini gösterirken, Akrep'de, bireyin başkalarına, onların enerji ve varlıklarına bağımlı olduğunda hayatın karanlığını gösterir. Akrep özellikleri, bu bağımlılık özelliğini ve kabul edilmiş ya da edilmemiş engellenmişlik duygusunu ifade eder.

Terazi'de birlikte, ortaklaşa bir yaşam aşamasına gelen birey, artık ortak kurallar doğrultusunda hareket etme eğilimindedir. Bu devrede egonun yokolması, Ben'in ölmesi söz konusudur. Burası bir yokoluş ve yeniden doğuş devresidir. Transformasyonlara açık olan birey geçmişten getirdiği tecrübeleri, deneyimleri yeniden entegre etmek ve yeniden oluşturmak zorundadır.

Ortak yaşamanın getirdiği gereklilikle, Boğa'da tek başına sahip olduğu her şeyi paylaşmak zorunda olmakla birlikte ortağının, duygusal, bedensel ve maddi varlığını da paylaşmaya hak kazanmıştır.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.