reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 03:29

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
OĞLAK BURCU 23 Aralık - 20 Ocak

Mottosu: Emek olmadan yemek olmaz!

Yönetici Gezegeni: Satürn

Elementi: Toprak

reklam

Kendinizi ifade etmekte zorlanabileceğiniz bir gün olabilir. İletişim konusunda denge sağlamaya çalıştıkça titizlik olgusunu fazlaca abartmanız dengenin bozulmasına neden olabilir. Hayalleriniz ile hedeflerinizi karıştırmamalısınız. Hayallerinize, hedeflerinize odaklanarak ulaşabilirsiniz.

11 Ekim’de Satürn Kova burcunda ileri hareketine başlıyor, bu da finansal anlamda her şeyin rayına oturması demek oluyor. Bazı hataların tekrarlanması, sizi bu süreçte fazlasıyla yormuş olsa da şimdi her şeyi temize çekiyorsunuz. Kayıplarınızı telafi edeceğiniz kazanç yöntemlerinizi, daha etkin şekilde kullanabilirsiniz. Değer yargılarınız değişiyor. Sahip olduklarınızdan emin olmak ve onlara hakim olmak, size kazanç sağlayacaktır. Terazi burcundaki Güneş ile Kova burcundaki Jüpiter’in etkileşimi, kazanımları yüksek teklifler almanızı sağlayabilir. Terfi ya da yer değişikliği haberleri, fikirlerinizle ilgili çalışmalarınız gündeminizde yer tutuyor. Maddi olarak kendinizi güvence altında hissedeceğiniz için, planlarınızı devreye koymanız daha kolay olacaktır.

Terazi burcundaki Güneş’in burcunuzdaki Plüton ile kare açı yapması, çevrenize kendinizi yanlış ya da farklı göstermenize sebep olabilir. Böyle bir etki altında olduğunuzu hissettiğinizde, kimlerle yola devam ettiğinize bakmalısınız. Kimliğinizi yanlış yansıtmanıza sebep olacak kişilerle aranızda mesafe koymanın zamanı gelmiş olabilir.

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar; zorluklardan doğan fırsatlarla geçireceğiniz bir Ekim ayı sizi karşılıyor. 6 Ekim'de Terazi yeniayı gerçekleşiyor ve kariyerinizi, bundan sonraki yaşamanızı etkileyecek ilişki ve işlere yer veriyorsunuz. Özellikle bu ilişkilerin desteği şansınızı daha da büyütebilir. Burcunuzda ilerleyen Plüton'un 6 Ekim’de ileri hareketi, size yeni bir vizyon katıyor. Bile bile aynı hataya düşmemek konusunda kendinizi ve ilişkilerinizi şekillendiriyorsunuz.

7 Ekim’de Venüs'ün Yay burcuna geçmesiyle, kendinize koyduğunuz engelleri ortadan kaldırıyorsunuz. Hayata daha iyimser bir şekilde bakmanın, kendi değerinizi kendi içinizde beslemenin önemini kavrıyorsunuz. Sosyal hayata daha çok dahil olabilirsiniz.

8 Ekim’de Güneş ve Mars'ın Terazi burcunda bir araya gelmesi, iş hayatınız ve çevrenizle ilgili dengelerin yeniden kurulmasını sağlayacaktır. Bu dengenin kurulmasındaki en önemli etken, herkesin hak ettiği sonuca erişmesidir. Geri hareketteki Merkür'ün de 9 Ekim’de bu kavuşuma destek olması, eski hesapların yeni sonuçlarını gözler önüne serebilir. Her ne kadar kazanan ve haklı çıkan olsanız da, kendinizi doğru ifade etmek konusunda özenli olmalısınız. Yanlış anlaşılmalar gidişatı etkileyecektir.

11 Ekim’de Satürn Kova burcundaki geri hareketine son verdiğinde, siz de ekonomik anlamda zorlayıcı geçen günlerin sınavını verebilirsiniz. Kazandığınız ve kaybettiğiniz her şey önünüze duruyor. Yapmanız gereken kendinize yeni bir fizibilite raporu çıkarmak, hayatınıza buna göre yön vermek olacaktır. Zira Jüpiter'in de 19 Ekim’de burada ileri harekete geçmesi, sizin bu konudaki şansınızı ve kazanımlarınızı etkileyebilir. Hayatınıza yeni standartlar getirebilirsiniz.

18 Ekim’de Merkür Terazi burcunda ileri hareketine başlıyor ve sizin için işler biraz daha yoluna giriyor. Dengeyi bulmakta, bulduysanız korumakta yaşadığınız sorunlara veda edebilirsiniz. Hız kazanmak ve ilişkilerinize kaldığınız yerden daha iyi şekilde devam etmek mümkün olacaktır.

20 Ekim'de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay sayesinde, cesaretinizin tazelendiğini görebilirsiniz. Korkuları aşmak sizin için her zamankinden daha kolay ve hızlı olabilir. Değişimin sizi daha iyi yerlere taşıyacağının farkındasınız. Aile hayatınızı da bu değişime ayak uyduracak hale gelmesi, yine sizin girişimlerinizle sağlanacaktır. Hayatınızın direksiyonu başka insanlara bırakmıyorsunuz.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçiyor ve sosyal çevrenizde gizemli ama görünür bir etki bırakıyorsunuz. Kendinizi güvende hissedeceğiniz ortamları keşfedebilir, insanlara yaklaşımlarınızda da güven duygusuna daha fazla ağırlık verebilirsiniz. Hayatınıza şekil veren bazı fikirler ya da amaçlar artık gün yüzüne çıkıyor. Mars'ın da 30 Ekim’de Akrep burcuna geçmesi, buradaki çalışmalarınızı arttıracaktır. Geride kalmak yerine ön planda ve organizasyonların içerisinde yer almak istiyorsunuz.

Motivasyon Sözü: Bir çiçek açtığı için sulanmaz, açması ve güzelleşmesi için sulanır.

Oğlak burcunu 2021'de neler bekliyor?

Sevgili Oğlaklar veya yükselen burcu Oğlak olanlar; Zor geçen son 2 yılın etkisinden artık kurtuluyorsunuz. Aslında yılın ilk yeni ayı sizin burcunuzda olacak ve sonrasında artık daha özgür insanlar olarak hayatınıza devam edebileceksiniz. Yılın ilk girişindeki 13 Ocak’ta Oğlak burcundaki bu yeni ay sizlerin yeni bir döneme başlamanız ve aklınızda hiçbir soru işaretinin kalmamasına yardımcı olacak.

Hem ilişkinizde hem sağlığınız hem de iş hayatınızda son iki yıl büyük değişimler sizleri içerisine çekti. Sizler bunu kimi zaman kontrol edemez bir noktada sadece izlediniz. Bu yıl aksine bazı durumlar daha kontrol edebilir bir şekilde size yardımcı olacak. Kırık dökük olan ne varsa artık tamir etmek değil yeni seçimler içinde olma noktasına gideceksiniz.

2021 yılı muhtemelen hayatınızı etkileyebilecek yoğun transit geçişlerin yaşandığı bir yıl olacaktır. Oğlak burcu 2020’ye göre, 2021 yılı eylemlerinizde iç gözlem yapmanıza neden olabilir ve sizi dengeler yapmaya sevk edebilir. Bu değişiklikler, eylemlerinizin geleceğini belirleyebilir. Aslında şimdi alacağınız ve ardından eylemlerle takip edeceğiniz kararın yıl içinde sonucu belirleyeceğini söylüyor.

Bu nedenle karar vermeden ve harekete geçmeden önce derinlemesine düşünmeniz gerekiyor. Atabileceğiniz ilk adımlardan biri, finansmanınızı geri kazanmaktır. 2021 Oğlak burcuna göre, Jüpiter ve Satürn'ün geçişi size yeni başlangıçlar yapmaya ve parasal büyük harcamalar yapmaya sevk edebilir.

Dahası, burcunuzun finans lordu olan Satürn ve Jüpiter finans alanlarınızda daha fazla sizi çalışmaya ve çalışmaya koyacaktır. 2021 öngörüsüne göre, yatırımları planlamak ve hatta harcamalarınızı kontrol etmek büyük olasılıkla ilk adım olacaktır. Evliyseniz, birikimlerinizin bir kısmını eşinizle paylaşabilir ya da belirli vaatler için saklayabilirsiniz. Bunu adaletli bir şekilde yapmayı seçin.

Oğlak burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

Satürn ve Jüpiter Kova burcunda kavuşuyor. Finansal konularda büyüyorsunuz! Ekonomik açıdan oldukça zorlayıcı bir yıl geçirdiniz. Belki davalarınız ya da hukuksal konularınızın ne yönde gideceğine kararlar veremediniz. Şimdi bu yıl bu geçiş ile finansal anlamda bir büyümeye doğru sizleri itekleyecek. Satürn bir yerden size kendinize çeki düzen vermenizi isterken Jüpiter de büyütmeye doğru götürecek.

Bu ikisi arasında bir çelişki yaşamadan doğru zamanlarda büyümeyi doğru zamanlarda durmayı seçerseniz müthiş başarılara imza atacaksınız.

Oğlak burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

Evliliğini bitiremeyenler bu yıl bazı hukuksal sonuçlanmalarda başarılar elde edebilirler. 24 Haziran’da gerçekleşecek olan dolunay ile hayatınızda bambaşka hedeflere ve tahmin etmediğiniz pozitif durumlara doğru ilerliyor olacaksınız. Kendinizi yeniden şekillendiriyorsunuz.

10 Temmuz’dan sonra ilişkilerinizde yeniden hayata tutunuyorsunuz. İlişkilerinizde, ortaklıklarınızda oldukça büyük zorluklar yaşadınız. Ama şimdi hayatınızda haklılıklarınızı kazandığınız ve artık o eski zor zamanları yaşamadığınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bu durum sizleri daha başarılı ve güçlü bir süreç içerisine sokacak.

Parasal ve ekonomik koşullarınızın dengelenmesi ve iyi kazanacağınız projelerin önünüze gelmesi size maddi konularda yeni kazanımlar sağlayabilir. Ailenizden maddi anlamda destekler bulabileceğiniz özel bir zaman dilimini içerisine giriyor olacaksınız. Geçmişte önemli bir ilişkinin hesaplaşmasını yapabilirsiniz. Haklılığınızı sorgulayabilir ve bazı gerçekleri öğrenebilirsiniz.

Tüm yıl Satürn-Uranüs karesi sizleri finansal anlamda bir yapılandırmaya götürecek! Bu yıl ilişkilerden daha çok konunuz para kazanmak, markalaşmak, ortaklı işlerinize güç kazandırmak olacak. Özellikle hukuksal işlerinizde ya da ortaklı kazançlarınızda özgürleşmek isteyeceksiniz.10 Haziran'da ikizler burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması bu bağlamda sizleri daha fazla güçlendirecek ve sorunlarınızı çözmenize destek olacaktır.

Oğlak burcu için için 2021 Şubat ayı içerisinde öne çıkanlar

22-23-24 Şubat tarihlerinde devrimsel kararlar vermemeye dikkat edin. Aşk hayatınızda büyük bazı kırılmalar yaşayabilirsiniz. Bu noktada hayatınızda ya tamam ya devam dediğiniz olaylarla karşılaşabilirsiniz.

Oğlak burcu için için 2021 Mayıs ayı içerisinde öne çıkanlar

Yönetici gezegeniniz Satürn 23 Mayıs’ta gerilemeye başlıyor. Bu durum sizi tüm burçlardan daha fazla ilgilendiriyor. 2020 yılında yarım kalan tüm konular bu tarihlerden sonra önünüze gelebilir. Özellikle 2020 Aralık ayında yaşadığınız olaylarla arasında bağlar kurabilirsiniz. Bu noktada yeni bazı gelişmeler olabilir. İş değiştirebilirsiniz ya da çalışanlarınızla ilgili bazı yol ayrımları yaşayabilirsiniz. Sorumluluklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa onlarla ilgili konular bu yılın gündemleri arasına girebilir. Hayatınızda birilerinin parçası olması duygusu yaşıyorsanız bu yıl bireysel ve özgür olmanın tadını yaşayacaksınız.

Ay tutulması 26 Mayıs'ta Yay burcunda gerçekleşiyor. Temkinli olun! Kardeşler ya da aile ilgili bazı olumsuz konular veya onlardan gelecek eleştiriler sizi yalnızlaştırabilir. Kendinizi aileniz tarafından baskı görüyor gibi hissedebilirsiniz. Konuşmalarınıza ve yanlış anlaşılmalara çok dikkat etmelisiniz. İlişkilerinizde yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Arka planda bir arkadaşınızın gerçek yüzü ile karşılaşabilirsiniz. Eğer bu ay dostlarınıza karşı temkinli daha özenli olursanız arkadaşlık ilişkileri sizi çok fazla üzmeyecektir. Arka planda dönen işlere çok dikkat etmelisiniz.

Jüpiter, 14 Mayıs'ta Balık burcuna geçecek bu sizin 3. evinizde ilerleyecek. Bu tarihlerde iletişim ve yakın çevrenizin desteğini göreceksiniz diyebiliriz. Bu dönemde yapacağınız projeler ve kurduğunuz iletişimler sizi adeta 2022 yılına hazırlıyor olacak. Bu dönemde aldığınız teklifleri ya da proje başlatmaları 20 Haziran'dan önce değerlendirmeyin. Çünkü 28 Temmuz'da Jüpiter tekrar Kova burcuna geçecek ve yılın sonuna kadar burada kalacak .Bu strateji ile çok daha başarılı olmanız muhtemeldir.

Oğlak burcu için için 2021 Kasım ayı içerisinde öne çıkanlar

Gerçek aşkı bulmak için 19 Kasım’da gerçekleşecek olan ay tutulmasını bekleyin. İçinizden Ne yani bu zamana kadar aşk gelmeyecek mi? ya da Gelirse ne yapalım? dediğinizi duyuyor gibiyim. Bu tarihe kadar hayatınızda gelişen ilişkiler bir türlü yoluna girmemişse artık bu tarih geçişinden sonra herhangi bir şeyi beklemeyin diyorum. Bu döneme kadar ilişkiler konusunda gerçekçi olmayı seçin. 

Son yıllarda küresel ısınmanın da etkisi ile dünya ve gezegenlerin yörüngelerinde oldukça yüksek derecelerde kaymalar olmuştur. Tabi ki bu durum gezegenlerin hareketlerinden dolayı insanların üzerindeki etkisini de değiştirmiştir.

 Grup: Toprak/kadınsı/öncü

 Yönetici Gezegen: Satürn

 Renk: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil

 Uğurlu Taş: Lal, kırmızı kuvartz, kehribar

 Şanslı Sayı: 8

 Şanslı Gün: Cumartesi

 Karşıt Burç: Yengeç

 Şehirler: Madrit, Bankok

 Metal: Kurşun

 Çiçekler: Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya, kasımpatı

 Ağaçlar: Porsuk ağacı, çam, söğüt, bodur ağacı, karaağaç, kavak

Oğlak Burcu Fiziksel Özellikleri

Oğlak burcu bireyler belirgin fiziksel vücut hatlarına sahip olmaktadırlar. Özellikle kısa boylu fakat ince vücut yapısı bulunmaktadır. Yüz yapıları ince ve uzundur. Oldukça zarif ve albenisi yüksek bireyler olarak bilinmektedir. Özellikle bedenlerin dar olmasından dolayı bacakları ince ve uzundur. Dizlerinde genellikle hafif denilebilecek seviyede bir çıkıntı bulunur.

Fotojenik oldukları için rasta gele veya habersiz çekilen fotoğraflarda bile oldukça güzel çıkarlar. Yılların geçmesine rağmen ciltlerinde bir bozulma veya çirkinleşme olmaz. Akdine yılar geçtikçe daha güzel insan görünümüne sahip olurlar. Özellikle fiziksel olarak oldukça zarif ve alımlı gözükmelerinden dolayı insanlar üzerinde tuhaf bir etki uyandırırlar.

Bu etki daha çok o bireylere olan ulaşılma imkânının düşünme hissi olarak tanımlanabilir. Fakat oğlak burcu bireyler kesinlikle düşünüldüğü gibi bireyler değildir. Mütevazı sakin ve oldukça aklı başında olan bireyler olarak tanınmaktadır.

Oğlak Burcu Kişisel Özellikleri

Oğlak burçlarının kişisel özellikleri oldukça belirgin durumlar göstermektedir. Yani bu burca sahip bireyler gelecek ile olan planlamalarını detaylı olarak yapmamaktadır. Daha çok anın tadını çıkarmak adına yaşmaktadırlar.

Fakat bazı durumlarda gereksiz kuruntulara düşme durumları oluşmaktadır. Tabi ki bu kuruntular oğlak burçlarının depresyon gibi psikolojik hastalıklara itmektedir. Bu nedenle oğlak burcuna sahip bireylerin oldukça dikkatli olmalarında fayda vardır. İnsanlarla olan ilişkileri çok zordur. Bu durumun oldukça fazla nedeni olmaktadır.

İlk olarak dış görünümleri nedeni ile insanların oğlak burcu bireylerden çekinmesidir. Diğer bir konu ise bu bireylerin insanlara güvenme sorunun oldukça fazla olmasıdır. Yani ilişkilerinin zor olmasına rağmen birçok arkadaşlıkları da ebedi ve samimi olmaktadır.

Oğlakların iradeleri diğer burçlara göre oldukça fazladır. Özellikle bütçe konusunda ki tutumlulukları sayesinde birkaç sen içerisinde birçok eşyaya ve maddeye sahip olmaktadır. Maddeci olmaları nedeni ile oldukça hırslı bireyler olarak da tanınmaktadırlar. Fakat oğlak burcu bireler sadece boş hırs durumlarında değil aynı zamdan çok çalışkan bireylerdirler. Bu özellikleri nedeni ile birçok kesim tarafınca saygı ve övgü toplamaktadır.

Oğlak Burcu Zayıf Özellikleri

Oğlak burçları grup olarak toprak, kadınsı ve öncü olarak geçmektedir. Tabi ki bu gruba sahip olmaları nedeni ile birçok olumsuz durumda devamında gelmektedir. Özellikle aşırı telaşlı ve kuruntulu halleri bu burcun en önemli sorunu ve zayıflığıdır.

Bu burçların yönetici gezegenler Satürn olarak bilinmektedir. Gezegenlerinin oldukça hareketli olmasında dolayı anlık duygu değişimleri ile karşılaşmaktadırlar. Bu bireylerin en sevdikleri renk kurşuni, koyu kahverengi ve nefti yeşil olarak bilinmektedir. Bu renklere hayatlarının birçok kısmında rastlayabilirsiniz.

Oğlak Burcu Güçlü Özellikleri

Oğlak burçlarının kesinlikle en güçlü özellikleri olarak çalışkan ve iradeli olmaları gelmektedir. Bu sayede birçok arkadaşlarından ve dostlarından daha sakin ve dertsiz bir yaşam sürmeleri mümkündür. Özellikle uğurlu taşları ve uğurlu günlerinin olduğu durumlarda ekstra çalışma durumları oluşmaktadır. Bu hurcun en sevdiği yani uğurlu taşı olarak Lal, kırmızı kuvarts ve kehribar olarak bilinmektedir.

Uğurlu gün olarak cumartesi gününü uğurlu sayı olarak da 8 sayısını seçmişlerdir. Haftanın bu sayısıyla başlayan günlerinde oldukça mutlu olmaktadırlar. Ayrıca bu bireylerin tutumlu olmaları da arkadaşları ve ailesi tarafından sıkça takdir edilmektedir.

Oğlak Burcu İyi Özellikleri

Bu burca sahip bireyler oldukça güzel ve aile bireylerine karşı saygılı oldukları bilinmektedir. Arkadaşları ve yakın çevresince de oldukça saygı toplamasının nedeni hiçbir durumda dostlarını yarı yolda bırakmamasıdır.

Bu burçların çiçekleri çok sevmektedir. En sevdikleri çiçekler siyah gül, kadife çiçeği, kamelya, kasımpatı olarak bilinmektedir.

Oğlak Burcu Kötü Özellikleri

Oğlak burçları arkadaşları ve çevresi tarafından takdir toplayan bir burç grubudur. Fakat bazı durumlarda karşıt burcu olan yengeç burcu ile aynı ortamda olmaları rahatsızlık verebilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek için genellikle aynı ortamda bulunmaktandın uzak durular.

Tabi ki işin bu denli abartılması insanların gözünde ulaşılmaz görünmesine neden olur. Bu burçların en sevdikleri metal kurşun ve en sevdikleri şehir Madrid ile Bangkok olmaktadır.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.