reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 03:37

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
BALIK BURCU 20 Şubat - 20 Mart

Mottosu: İnanmak yaşamın en anlamlı noktasıdır.

Yönetici Gezegeni: Neptün

Elementi: Su

reklam

Hedeflerinize yoğunlaştığınız bir gün içerisindesiniz. Gelecek planlarınızı herkesten saklıyor olsanız da artık onlar için adım atmak isteyecek ve çevrenizden bu konuda destek almak isteyeceksiniz. Ama ne olursa olsun her zaman bir B planı içinde olun.

 

 

 

Satürn 11 Ekim’de Kova burcunda ileri hareketine geçiyor ve artık bir döngüyü tamamlamaya hazırlanıyorsunuz. Kendi halinde geçirdiğiniz bu zaman zarfında bazı hataların farkına varmak, sizi şimdi daha güçlü kılıyor. Bazı şeyleri sessizce yönetirken kendinizi de yeniden disipline etmeniz, size günlük hayatınızda ve çalışma ortamınızda büyük avantajlar sağlayabilir.

Terazi burcundaki Güneş ile Kova burcundaki Jüpiter’in etkileşimi, bu içsel dönüşümün ödülü olarak size bazı dışa dönük teklifler getirebilir. Hayata yeniden başladığınız yerde, aslında hiçbir şeyin sıfırda olmadığını görebilirsiniz. Bugüne kadar gelen ilişkilerinizden maddi ve manevi destekler görebilirsiniz. Şanslısınız, bunu iyi değerlendirin. Güneş - Plüton Karesi, ilk etapta ürkütücü gelebilir. Endişe duyduğunuz ya da emin olmadığınız konularda kendinizle ilgili açık vermemeye dikkat etmelisiniz. Düşüşünüzü bekleyen insanlara fırsat tanımamak adına, güvendiğiniz insanlarla yolunuza devam etmelisiniz. Özellikle maddi yatırımlar konusunda daha kararlı adımlar atmanızda fayda var. Borç alma ve verme dengenize ve kriterlerinize yeni bir düzen getiriyorsunuz.

Motivasyon Sözü: “Fesleğen, yalnızca ona dokunursan kokusunu verir.”

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar; yönünüzü bulacağınız bir Ekim ayına başlıyorsunuz. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile artık korkularınızı yolumuzdan çekecek gücü hissedebilirsiniz. Hayatınızdaki sis perdelerini büyük ölçüde kaldırmayı, sınırların ve dengelerin de hayatta var olması gerektiğini anlayacaksınız. Plüton'un da 6 Ekim’de Oğlak burcunda ileri hareketine başlamasıyla, sizi bu noktada sıkıştırıyor gibi hissetseniz de ne kadar güçlü olduğunuzu önce kendinize sonra da çevrenize ispatlayabilirsiniz. Tecrübeleriniz size farklı bir olgunluk katıyor.

7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor ve toplum önünde sevilen kimliğinizle ön plana çıkıyorsunuz. Düşüncelerini sizinle paylaşmak isteyen insanlarla bir araya gelebilir, hem kendinize hem de karşınızdakilere katkı sağlayacak imkanlar ve ilişkiler kurabilirsiniz.

8 Ekim’de Güneş ve Mars Terazi burcunda bir araya geliyor. Üzerinizde korku ve baskı hissettiren ortamlardan uzaklaşmak yerine burada adaleti sağlayacak bir tutum sergileyebilirsiniz. 9 Ekim’de Geri hareketteki Merkür'ün de burada Güneş ile kavuşumu size geçmişten bazı hatırlatmalar yapabilir. Hepsini bir araya getirdiğinizde zihnen yorgun hissedebilirsiniz. Ama burada krizin içinde bazı fırsatlar olduğunu görmeniz gerekebilir. Bunun için de biraz yavaş ve makul hareket etmenizde fayda var.

11 Ekim’de Satürn Kova burcunda ileri hareketine başladığında, omzunuzda ki yükleri hafifletecek yöntemler geliştirebilirsiniz. İçiniz iyileştikçe bunu dışınızda da hissedeceğiniz için, öğrenmeniz ve düzenlemeniz gereken konulara karşı daha ılımlı yaklaşmanızda fayda var. Jüpiter de aynı yerde, 19 Ekim’de ileri hareketine döneceği için, eğer bakmayı bilirseniz bunun için çok güzel fırsatlar olduğunu görebilirsiniz. Gizli konular, gizli insanlarla olan sınavlarınızda bugüne kadarki tecrübelerinizden faydalanmalısınız.

18 Ekim’de ileri hareketine başlayarak size destek olacak bir diğer gezegen de, Terazi burcundaki Merkür. Kazançlarınız, bunlarla kendiniz için neler yaptığınız konusuna daha çok eğilebilirsiniz. Kendinizi elinizdeki imkanları ve meziyetleri kullanarak daha iyi ifade edebilirsiniz.

20 Ekim'de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay ile, kuracağınız ilişkiler ve yapacağınız bazı girişimlerle kendinize yeni bir kazanç kaynağı oluşturabilirsiniz. Planladığınız her şeye son şeklini veriyorsunuz. Değer kavramınızda öncelikleriniz değişebilir.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçtiğinde, yaşam felsefenizi yansıtmakta başarılı olacağınız bir dönem başlıyor. Güven esaslı bağlantılar kurmak, haberleşme ve medya alanını kullanarak gizli kalan ya da bir sebepten üzerinde durulmayan konulara dikkat çekebilirsiniz. Mars'ın 30 Ekim’de Akrep burcuna gelecek olmasın, hislerinizden güç alarak çalışmalara yön ve ağırlık vermenizi sağlayabilir.

Motivasyon Sözü: İnsanı farklı yapan affettikleri, güçlü yapan sabrettikleri, kendisi yapan ise vazgeçtikleridir.

 

 

Balık burcunu 2021'de neler bekliyor?

Balık burcu 2020’ye göre daha özgür ve başarılı bir yıla giriş yapıyor. 2021 yılı başlangıçta size karışık gelebilir. Yılın başında, yönetici gezegeniniz Jüpiter sizlerin 11. evinizde hareket edecek. Satürn ve Jüpiter'in birleşiminin istikrarlı bir ilerleme getirmesi muhtemel olduğundan, zayıflatılmış olsa da, cesaret verici olabilir. Uygulayacağınız çabalara bağlı olarak hedeflerinizin yerine getirilmesi ihtimali oldukça yüksektir. Bu sizi kendinizden emin hissettirecek.

2021 Balık burcuna göre, yılın başlangıcında gelirde bir artış ya da para çıkışında önemli ölçüde azalma görülmesi gibi şaşırtıcı bir etki verebilir. Bu durum haritanıza göre anlam kazanacak. Parasal anlamda oldukça yorulduğunuz bir dönemi geride bıraktınız. Bu süreç Nisan 2021'in sonuna kadar devam edebilir ve ardından gelir akışınız artabilir, bir istikrar kazanabilir. Jüpiter’in Mayıs ayında sizin burcunuza girmesiyle bazı olaylar lehinize dönüş sergileyecektir.

Balık burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

Taşınma veya yer değişikliğine hazırlıklı olun! Bu yıl tüm tutulmaları 4-10 aksında deneyimleyeceksiniz. Bu durum ev, yuva ya da sorumluluk gibi konularda sizleri bir karara taşıyabilir. Eğer uzun süredir çalışmıyorsanız şimdi ani bir işe dönüş kararı içine girebilirsiniz. Çoğunlukla ev ve yuva konusunda avantajlar, kazanımlar gelebilir. Ev sahibi olmak ya da anneyle ilgili konularınızda daha fazla gündem olabilir. Annenizin ya da anne gibi hayatınızda önemli yer edinen bir kadının desteğini görmek isteyebilirsiniz. İş ve yaşam alanı değişikliği söz konusu olabilir. Birbiriyle bağlantılı bir değişim getirebilir. Kariyerde bir vazgeçiş hikayesi olabilir, bu da yeni bir girişime kapı aralayabilir. Bu durumları nasıl yöneteceğiniz ve ne yönde gideceğiniz tamamen size bağlı olacaktır.

Satürn ve Jüpiter kavuşumu kova burcunda hayatınızı yeniden yapılandırıyor. Satürn ve Jüpiter Kavuşumu sizlerin 12.evinizde gerçekleşecek. Bırakamadığınız ve sizi aşağıya çeken her türlü konun yaşantınızda bırakma cesaretini getirecek. 12.ev vazgeçmek istenilmeyen konuları ortaya çıkarabilir. Kendinizden bile sakladıklarınızı bu dönemde fark edip yeni bir rota kendinize belirliyor olacaksınız. Kendi içinizde ve yaşamınızda bilgeleştiğiniz bu süreç sizleri müthiş bir düzene taşıyacak diyebiliriz. Bunun bir düzene oturması beraberinde kalıcı sonuçlar verir. Şifa, maneviyat, uzak ülkeler, çalışma ortamları açısından avantaj verebilir.

Balık burcu için 2021 Mart-Eylül ayı içerisinde öne çıkanlar

Bu yıl içindeki en etkileyici zaman 13 Mart ve 21 Eylül zamanları olacak! Hayatınızda ilişkilerinizde ve yeni şeylere başlamak bağlamında 13 Mart başlatıcı özelliklere sahip olacak. Eğer bu dönemde istediğiniz verimi alamazsanız 21 Eylüle kadar sabırlı olmayı seçmelisiniz. Bu durum sizi eğer sabrederseniz büyük bir başarıya taşıyacaktır.

Yılın en önemli karesi Satürn ve Uranüs arasında olacaktır. Yakın çevre ve kardeşlerinizle ilgili konuları yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Miras-alacak ya da bazı dedikodular sizi bu bağlamda yorabilir. Aile içinde bazı kişilerin gerçek yüzlerini gördüğünüzü düşünebilirsiniz. Aile ile iş yapma fikri pek doğru olamayabilir. Büyük yatırımlar ve tanınmayan kişilerle işbirliği söz konusu ise, dikkatli ve üzerinde iyi çalışılmış olması gerekebilir.

Balık burcu için 2021 Ocak-Şubat ayı içerisinde öne çıkanlar

13 Ocak-23 Şubat tarihlerinde gelen teklifleri önemseyin! Bu dönemler sizler için stresli olabilir ama önemli olan zaten bu stresin içinde vereceğiniz kararların doğru olmasıdır. Bu durum sizi büyük bir yüksekliğe taşıyacaktır.

Balık burcu için 2021 Mayıs ayı içerisinde öne çıkanlar

Jüpiter 14 Mayıs'ta sizin burcunuza geçerek sizi büyük bir büyümeye ve ilerletmeye çalışıyor olacak. Bu bir gösterim, ön izleme şeklinde olacak. Bu geçişi oldukça önemsenmeli ve yaşanılanları not almalısınız. Bu dönem sizlerin 2022 yılındaki yaşayacaklarınızın ön bir gösterimi tadında olacak.

Jüpiter’in Balık burcuna geçmesi sizleri birdenbire kısa süreliğine heyecanlandıracak. Ama bu dönemde yapmanız gereken olaylara hemen atılganlık göstermemeniz ve daha ağır davranmanız gerektiğini göstermektedir. Çünkü Jüpiter Balık burcunda 20 Haziran'da gerilemeye başlayacak. Mayıs zamanında birden yükseldiğiniz işlerde insanlar geri adım atabilir. Ne yönde gideceğinizi bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden daha sakin kalmalı ve hemen girişimlerde bulunmamalısınız.

28 temmuza kadar başınıza gelen her olayı not alın. Yaşadığınız her konuyu not alın. Bu bilgi size 2 Ocak 2022- 31 Ocak 2022 arasında yaşanan konularda cevap olarak geri dönecek.

26 Mayıs sonrası kariyerinizde büyük bir yükselişe hazır olun! 26 Mayıs'ta Yay burcunda Ay tutulmasını kariyer evinizde yaşayacaksınız. Bu dönem itibarınız ya da kariyeriniz ile ilgili önemli bir karar vereceksiniz. Bunu nasıl yapacağınızı ve ne yönde ilerleyeceğinizi 10 Haziran ikizler burcundaki güneş tutulması sonrası öngörebileceksiniz.

Mümkün oldukça yaşamınızdaki bu kararı verirken cesur ve atılgan olması yönünde olmalıdır. Belki bu dönem taşınmanız ya da yer değiştirmeniz gerekebilir. İş hayatınızdan ötürü aldığınız bir teklif gereği taşınmanız gerekebilir. Bu durum eğer havada kalırsa asıl tüm netliği 4 Aralık tarihinde yay burcunda yaşayacağınız güneş tutulması ile tamamlayacaksınız.

Balık burcunun 2021'de özellikleri nasıl olacak?

Yıl içinde en önemli tarihler 13 Mart Balık yeni ayı, 7 Eylül Başak burcunda yeni ay, 21 Eylül Balık burcunda dolunay olarak tanımlanabilir. Bu dönemlerde hızlı karar vermekten kaçınmalısınız. Amacınızı bulmak sizi mutlu edecektir. Hayattaki gerçek tutkunuzu bulduğunuz bir süreç başlayacak. İlişkilerde radikal kararlar alabilirsiniz.

Merkür bu yıl Retro’sunu kovada, ikizler, terazi burçlarında yapacak. 30 Mayıs ile 22 Haziran arasında işe alınma, iş değişikliği konularına dikkat edin. Merkür ikizler burcunda gerileme hareketini yaptığında özellikle değişim korkusu içine girmeyin. Size tanıdık gelen ve güvenli olarak algıladığınız konfor alanlarımızda kalmakta ısrarcı olmamalıyız.

İnsan konfor alanlarından dışarı çıkmamak için değişimden korkar. Ne var ki gelişim asla bu şekilde mümkün olmaz. Bu dönemlerde konfor alanınızdan çıkmak için kendinizi zorlayın. İnsanın zihni yeni bir fikre doğru genişleyince, bir daha asla eski boyutlarına geri dönmez. Bilinmeyen size bu dönem ürkütücü gelse de güzel bir sürprize de dönüşebilir. Yönetici gezegeniniz Neptün 25 Haziran-1 Aralık arasında geriliyor. Bu zaman içerisinde mümkün oldukça kendinize kalıcı işler içerisine çekmeye çalışın.

Genel olarak uysallığı ile bilinen ve su grubu olan balık burçları 20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında doğmuş kişilerdir.

Grup: Su, dişi, negatif ve değişken

Yönetici Gezegen: Jüpiter ve Neptün

Renk: Deniz Yeşili, yeşil ve mavi

Uğurlu Taş: Ay taşı

Şanslı Sayısı: 3

Şanslı Günü: Perşembe

Karşıt Burcu: Başak

Şehirler: Londra ve Panama

Metali: Platin

Çiçekler: İnci çiçeği, zambak, beyaz gül ve papatya

Ağaçlar: Kestane, dut, meşe ve dişbudak 

Balık Burcu Kişisel Özellikleri 

Balık burcu olan kişiler genel olarak sabırlı, eli açık ve de duyarlı olan insanlardır. Bu kişilerin her daim büyük bir inandırma yetenekleri bulunmaktadır. Dürüst, sadık, vicdan sahibi ve de uysaldırlar. Her çevreye kolay bir şekilde ayak uydurabilirler. Genellikle hayal dünyalarında yaşarlar. Hayat görüşleri ciddi ancak gerçekçi değildirler. Balık burcu olan kişiler diğer burçlar arasında bulunan dış etkenlerden en fazla etkilenen kişilerdir. Hayal dünyasında çok mutlu olurlar. Ama zannedilenden daha akıllı ve de kurnaz olurlar. Sinirli olan yapısını gizli bir sakinlik ile örten balık burcu herkesin seçtiği özel kişi olmanın hayallerini kurar. Yaşam onlar için genelde ürkütücü ve korkunçtur. 

Balık Burcu Fiziksel Özellikleri

Balık etinde olan balık burcu kişilerin kol ve bacakları kısa olmaktadır. Soluk tenli, açık ya da koyu kahverengi gözlü, uykulu mahmur gözleri bulunur. Bu kişiler genelde kilo almaya meyillidir. Yaşı ilerledikçe bu kişilerin alın kısmı açılır ve de şakaklardan beyazlamaya başlar. Hemen hemen her konuya çok ağladıkları neden ile gözleri de hep nemli olmaktadır. Çünkü çok duygusaldır. 

Balık Burcu Zayıf Yönleri 

Yıllardır yapılmakta olan astrolojik araştırmalara göre balık burcu olan kişiler her zaman intihar vakaların çoğunlukta olduğu insanlarındır. Psikologlara da en çok giden kişilerin balık insanları olduğu saptanmıştır. Bu nedenle balık burcunun en zayıf yönü hiç şüphesiz ki hemen olaylardan etkilenip kendini kötü hissetmesidir. Kış mevsimi ayrıca balıklar için çok zor geçmektedir. Soğuk algınlığına çok çabuk yakalanmaları, bütün mevsimi ellerinde mendil ile birlikte geçirmelerine neden olur. 

Balık Burcu Güçlü Yönleri 

Balık burcu insanının güçlü yönleri arasında empati yapabilmek gelmektedir. Aslında, kırılgan ve hassas görüntülerinin altında çok güçlü bir kişilik yatmaktadır. Gözyaşlarını kısa bir sürede kurutur ve de mendillerini bir kenara atıp yeni bir yaşamın içerisinde kendini bulurlar. Duygusal kırıklıklar yaşasalar dahi hiçbir zaman pes etmelerine yetmez ve de bir sürü yarım kalmış olan aşkı ile birlikte anılarıyla yaşamını tamamlarlar. Ayrıca balık burcu olan kişiler oldukça sakin bir yapıya sahiptir. 

Balık Burcu Kötü Özellikleri  

Sinirleri hassas oldukları içinde çok hızlı yıpranan balık burcu kişiler alkol ve uyuşturucuya karşı da dayanıksız bir yapıya sahiptir. Her fırsatta bu tarz şeylere sığınabilirler. Genelde Zodyak’ın en melankolik olan burcudur. Kafalarına taktıkları herhangi bir problemleri var ise çevrelerinden çok kopuk yaşarlar. 

Sürekli uykusuzluk çekmek balık burçlarının kötü özellikleri arasında yer alır. Balık burcu kötü yönleri arasında en yaygın olarak bilinmekte olan özelliği kırılgan olmasıdır. Balık burcu kişiler bazı olaylara gereğinden çok alınganlık gösterebilir. Bu kişilerin kırılgan yapısı, onların çok çabuk üzülmesine sebep olur. Balık burcunun kötü yönlerinden bir başkası ise disiplinsiz olmasıdır. Genelde balık burçları duyguları ile hareket ederler. Duygularındaki değişimler onların tüm hayatını etkiler. Balık burcu yaşanan olaylarda tarafsız kalmayı asla beceremezler bu sebep ile taraflı olması da balık burcunun kötü yönleri arasında yer alır. 

Balık Burcu İyi Özellikleri 

Balık burcunun iyi yönleri arasında ilk olarak empati yapma yetenekleri yer almaktadır. Empati yapabilen bu balık burcu, çevresinde yer alan kişilerin enerjisinden ve ya düşüncelerinden çok hızlı bir şekilde etkilenir. 

Balık burcu olan kişilerin iyi özellikleri arasında kabullenici olmaları da yer almaktadır. Balık burcu kişilerin kabullenici yapısı hemen hemen her ortama kolay bir şekilde uyum sağlamasını destekler. Fakat bu kendisi için de bazen yorucu bir durum olabilir. Balık burcu olan kişilerin sakin yapısı onların bir başka iyi özellikleri arasında yer almaktadır. Böylece kavgadan da çok uzak dururlar ve daha sakin bir hayat sürerler.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.