reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 03:12

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
YAY BURCU 24 Kasım - 22 Aralık

Mottosu: İyi bakarsan iyi görürsün.

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Elementi: Ateş

reklam

Kendinizle vakit geçirmek için zaman özel zaman ayarlayın. Kendinizi, çevrenizi, hedeflerinizi her şeyi gözden geçirin. Kendinize çok yüklenmeyin. Hayallerinizi kuruntularınıza kurban etmeyin. Merak ettiklerinizin doğrusunu öğrenmeden harekete geçmeyin.

Satürn’ün Kova burcunda ileri hareketine başlamasıyla, insan ilişkileri ve fikirlerinizi ifade etme konusunda bir adım daha ileriye gidebileceksiniz. Bazı hatalarınızdan ders almak kadar, çevrenizden de öğrenecekleriniz tüm işbirliklerinizde etkisini gösterecektir. Hukuksal konularda iyi haberler alabilirsiniz. Siz yolunuzda olduğunuzda, işlerin de yolunda olduğunu görebileceksiniz. Terazi burcundaki Güneş’in, yönetici gezegeniniz Jüpiter ile etkileşimi bazı organizasyonları ve bu organizasyonlara yapacağınız katkıları gündeme getirebilir. Sevilen bir kişiliğe sahip olmanız ve becerileriniz size yeni alanlar ve insanlar bulma fırsatı tanıyor. Bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek hayata ve kazanımlarınıza dair yeni kapılar açabilir. Aynı hafta, Güneş’in Plüton ile kare açı yapmasını da hesaba katarak, etrafınızdaki olayları ve insanları iyi tahlil etmelisiniz. Duygularınızdan ve iyimserliğinizden faydalanmak isteyen kişiler olabilir. Yanılgılara açık olacağınız bir dönemde olduğunuz için, özellikle maddi kazanımlarınız konusundaki fikirlere daha dikkatle yaklaşmalısınız. Motivasyon Sözü: “Şartlar ne olursa olsun sonsuza dek sürmeyecektir. Geceyi takip eden gün, kışı takip eden ilkbahardır.”

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar; sosyalliğinizin ve sosyal çevrenizle ilgili konuların gündeminizde yer alacağı bir Ekim ayı sizi bekliyor. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile sosyal çevrenizle ilgili bazı değişikliklere gidebilirsiniz. İdeallerinize uygun hareket edeceğiniz ve paylaşımlarda bulunacağınız yeni insanlarla tanışabilir, hayatınızda farklı bir pencere açabilirsiniz. Özellikle kadın figürlerinden destek görmeniz olasıdır. Plüton'un da 6 Ekim’de Oğlak burcunda ileri hareketine başlamasıyla birlikte, yeni insanların yeni kararların haricinde bir de yeni kazançların da hayatınıza girmesi söz konusu olabilir. Finansal yapılarınız konusunda kendinize bir disiplin kurabilirsiniz. Harcama ve kazanç dengenizi korumaya yönelik girişimleriniz olacaktır.

Venüs'ün burcunuza geçmesiyle birlikte, kendinizi daha alımlı hissedebilir, insanların ilgisini daha fazla çekebilirsiniz. Kendinizle daha çok ilgilenmek isteyebilir, alışveriş ve bakım konularına fazla vakit ve nakit ayırabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde heyecanınız yükseliyor.

8 Ekim’de Güneş ve Mars'ı Terazi burcundaki kavuşumu, size karşı yapılan bazı yanlış anlaşılmaları ve haksızlıkları açığa çıkarabilir. Hakkınızı savunmak için yapacağınız her şey, sizinle ilgili yeni bir izlenim ve döngünün sinyalini yakabilir. Güneş'in geri hareketteki Merkür ile 9 Ekim’deki kavuşumu da, önünüze serilen bu konularla ilgili farkındalığınızı destekleyecektir. Küçük detaylar bütüne bakışınızı değiştiriyor.

11 Ekim’de Satürn Kova burcunda ileri hareketine döndüğünde ve birkaç gün sonrasında Jüpiter'in de buna eşlik etmesiyle, sizin de talihinizin döneceğini söylemek mümkün. Bilginize, son birkaç ayda verdiğiniz mücadeleden çıkardığınız dersleri de ekliyorsunuz. İmkanların nelere elvereceği konusunu sürpriz gelişmelerle öğrenebilirsiniz. Yakın çevreniz ve onlarla olan paylaşımlarınız, size farklı planlar yaptırabilir.

18 Ekim’de Merkür’ün Terazi burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla birlikte, arkadaşlıklarınız ve yapmak istediklerinizle ilgili gündemleriniz normale dönebilir. Kendinizi kısıtlandığınız ya da ne yöne gideceğinize dair kararlarınızı şekillendirmek sizin için daha kolay hale gelecektir. Projeleriniz ve işbirliklerinizdeki pürüzleri ortadan kaldırıyorsunuz.

20 Ekim'de Koç Burcunda gerçekleşecek dolunay size spekülasyonlara karşı kendinizi geri çekmeniz gerektiğine dikkat çekiyor. Hatalı davranışları olan insanlara karşı olan tutumlarınızı gözden geçirme dönemini bitirdiniz, şimdi hayata geçirme zamanındasınız. Duygusal ilişkileriniz için cesur kararlar alabilirsiniz.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçtiğinde, bazı kötü niyetli kişilerle karşılaşacağınız ve gizli konuları öğreneceğiniz bir dönem başlayacaktır. Güven konusunu ve sizde bu duyguyu zedeleyen insanlara ve olaylara karşı yaklaşımlarınızı daha net görebilirsiniz. Ortaya çıkarmak istediğiniz düşünceleriniz varsa bunlarla ilgili bazı hususları - tamamen olmasa bile - gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Mars'ın 30 Ekim’de Akrep burcuna geçmesi, buradaki adımlarınızı hızlı ve daha güvenli hale getirebilir. Harekete geçmekte özgürsünüz. Sınırları ve eski kanunları yıkmak isterken, kişisel düşüncelerinizi artık cesurca ifade edebileceksiniz.

Motivasyon Sözü: Gördüğün, görebildiğin her şey sana aittir. Ne kadar uzağı görebilirsen, o kadarına sahip olursun.

Yay burcunu 2021'de neler bekliyor?

Bu yıl sizler için oldukça heyecanlı olacak. Çünkü ay düğümleri tüm yıl sizin burcunuzda hareket edecek. Bu durum fırsatları iyi değerlendirirseniz iyi sonuçları elde edebileceğinizi işaret etmektedir. Kendinize güveninizin tam olduğu ve kendinizi yeniden keşfettiğiniz bir yıl. Hayatınızdan memnun olacaksınız ve bu yılı hiç unutamayacaksınız.

Önceki yıldan daha verimli, daha umut dolu ve iyi olaylarla iyi bakış açılarıyla donatılmış bir yıl. Kendinizi geliştirmeye çok fazla vakit harcayacaksınız ve en iyi olduğunuz konularda ilerleme katedeceksiniz. Kim olmak istediğinizi ve kendinizi nerede gördüğünüzü iyi irdeledikten, hedefinizi gözden geçirdikten sonra değişime ayak uydurarak, yeni bir kişiliğe bürüneceksiniz.

Bu yıl idealinizdeki kişiye dönüşebilirsiniz. Önemli ve sizi dönüştürecek birçok olay yaşayacaksınız. Bu olaylara daha sonra teşekkür edeceksiniz sizi oluşturdukları kişi için. Çok daha şey öğrenmiş ve olgunlaşmış şekilde 2020’yi geride bırakıyorsunuz. Aslında 2015’ten beri çok şey öğrendiniz ama 2020'de de çok yol aldınız. 2022 yılının başına kadar sizin burcunuzda ilerleyecek ay düğümleri de ruhunuzun yolculuğunun yönünü, hayat amacınızı keşfetmenizi sağlayacak. Yaşayacağınız tutulmalar da önemli ve unutulmaz olaylarla bu yılın hafızanıza kazınmasına sebep olacak.

İnançlarınıza körü körüne bağlanmamak, eleştiriye katlanabilmek, farklı dünyaları keşfetmek, her türlü insan tipini deneyimlemek, psikolojik ve manevi yolculuklar, farkındalıklar, yeni eğitimler, herkese akıl vermemek gibi meseleleri tam anlamıyla öğreneceksiniz. Bu değişimler herkese zor olurken sizlere çok kolay gelecek. Çünkü bunların en pozitif yönde olması için sizler Satürn döngüsü yaşadınız. 2015-2017 yıllarında hayatınızda bir çok olayın zorluğunu yaşadınız. Şimdi o dönemlerde verdiğiniz emeklerin ve çabaların sürprizlerine hazırlıklı olun.

Yay burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

26 Mayıs’ta burcunuzda bir Ay tutulması gerçekleşecek. İlişkiler anlamında çok sürpriz olaylar yaşanacak. Bu önemli tutulma aslında hayatınızın her alanını etkileyecek. Başta zihinsel olarak, iç dünyanızı etkileyecek olsa da evliyseniz eşiniz ya da partnerinizle alakalı ya da ortaklık kurduğunuz işlerle alakalı çok önemli ve güzel gelişmeler; kendinizi iyi hissettirecek olayların varlığını öğrenebilirsiniz. Bu dönemde yeni aşklar için arayışa geçebilirsiniz.

Başlayacağınız ilişkiler belki yolunda gitmeyebilir ama başladığınıza pişman olmazsınız. Çünkü iyi vakit geçirmiş olacaksınız ve çok şey öğrenmiş olacaksınız. Bu yıl hayatınız öğrenmelerle dolup taşacak. Beklenmediği beklemeye hazır olun. Satürn ve Jüpiter’den de alacağınız uyumlu açı sayesinde bazı durumlar sizin bir şey yapmanıza bile gerek kalmadan yoluna girebilir. Aşık olmak ve hayattan zevk almak belki de hiçbir yıl bu kadar güzel olmamış olabilir.

Yay burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

2021’de sizi çok yoğun, oldukça başarılı ve eğlenceli bir kariyer hayatı bekliyor. Bu yıl kariyer hayatınız dahil her anlamda karşılaştığınız engelleri sevgi yoluyla çözmeyi deneyin. İş yerinde veya eğitim hayatında oldukça ciddi bir saygı kazanacaksınız. Kariyer hayatınızın gidişatı sizi çok mutlu edecek. Yüksek öğretim için çok avantajlı zamanlara giriyorsunuz. Yurt dışı bağlantıları ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Ancak koyduğunuz hedefin peşinden gidin. Hevesinizi yitirip başka yollara yönelirseniz, kafanız karışabilir ve bu sebepten dolayı yön kaybı yaşayabilirsiniz. Koyduğunuz amaç uğruna gerçekten çabalayarak çalışırsanız başarılı olacaksınız.

Yay burcu için 2021 Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül ayı içerisinde öne çıkanlar

Mali konularda atlatılması kolay ama sabır gerektiren sıkıntılar yaşanabilir. Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül’e dikkat! Bu aylarda finansal olarak zor olaylar yaşayabilirsiniz. Sizin yönetici gezegeniniz olan Jüpiter’in destekleyici açılarıyla bu dönemi atlatacaksınız. Ekim ayı finansal olarak daha rahatlayacağınız bir dönem olacak ama miras ile alakalı konular ortaya çıkabilir. Bu yıl bu meselelerle haşır neşir olabilirsiniz.

Harcamalarınıza yılın bu dönemlerine gelmeden dikkat etmeye başlayın, gereksiz harcamalar yapmayın. Bir düzene girdiğinizde belirli olarak planlayacağınız durumlar arasına mutlaka ekonomik durumunuzu da koymalısınız. Ancak bu yıl bu konularda güzel şeyler de olmayacak değil. Mesela daha önceden eski yıllarda biriktirdiğiniz paralar, ya da hayata geçirmeyi planladığınız düşünceler sayesinde veya geçmiş yıllardaki yoğun çalışmalarınız sayesinde olumlu olaylar yaşayacağınız zamanlar olacak. Geçmişte yaşananlar için teşekkür edeceğiniz bir duruma geleceksiniz. Yeter ki krizleri iyi yönetin.

Yay burcu için 2021 Aralık ayı içerisinde öne çıkanlar

13 Aralık sonrası düzene girme zamanı geliyor. Mars, Yay burcuna giriş yapar yapmaz, düzene gireceksiniz. 13 Aralık sonrası egzersiz, sağlıklı yaşam, dengeli ve düzenli beslenme gibi bazı alışkanlıklar edinebilirsiniz. Formda kalmaya, kilonuzu korumaya vs. dikkat edebilirsiniz. Evinizi ya da iş hayatınızı her şeyi bu dönemde tamamen yoluna koymuş olacaksınız. Spor yaparak o yoğun enerjinizi atabilirsiniz. Günlük düzeninize yeni aşamalar getirmek, yeni şeyler öğrenmek, doğa da geziler yapmak, keşfe çıkmak iyi gelecektir. Ancak risk almamaya özen gösterin. Macera demek risk demek değildir.

Yay burcunun 2021'de özellikleri nasıl olacak?

İstikrarlı olun. İstikrarlı olursanız her şey daha kolay olacak. Bu yıl gezegenler sizin lehinize çalışacak diyebiliriz. Sadece bazı konularda ufak tefek sıkıntılar yaşayabilirsiniz ama onlar da çözümü olan ve yönetebileceğiniz konular olacak. Karşılaştığınız engellerin sizi yıldırmamasına dikkat edin. Nisan ayının sonunda olacak olan Güneş-Uranüs karesi ile ani çıkışlar yapabilir ya da sizler çevreniz tarafından ani çıkışlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kendinizi çıkmazda gibi hissedebilirsiniz. Ancak istikrarlı bir şekilde yolunuzda ilerler ve moralinizi yüksek tutmak için çaba sarf ederseniz bu duygu durumunun içinden kolayca çıkabilirsiniz. Kolay vazgeçmeyin. Bu duyguyu önden yaşayacağınızı öngörüp o dönemlerde kendinize yüklenecek işler içine girmemeye özen gösterin.

4 Aralık’ta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşecek. Hayatınızda çok önemli olaylar olacak. Etrafınızdaki insanların ihtiyaçlarını, dünyevi tüm meseleleri fark edeceğiniz; kendi içinizde büyüyeceğiniz bir yıl ve bunların hepsi bu tutulma ile gerçekleşmiş ardından da tamamlanmış olacak. Kendinize güvenin. Yeniden başlamaktan korkmayın.

Hayatınızın yönünü değiştirmekten korkmayın. Bunların hepsi hayatın içinde olabilecek durumlar, göğüsleyin ve devam edin. Bolca iyilik yapın çünkü bunların hepsinin size hızlıca geri dönüşü olduğunu göreceksiniz. Bu sene karşılaştığınız tüm zorluklara farklı açıdan bakmaya çalışın. Yeni bir siz inşa ediliyor. Bu güneş tutulması sonrası şehir değişikliği, evlilik ya da önemli bir iş açma kararı içinde olabilirsiniz. Allah ömür kısmet ederse onu da 2022 yılı yorumlarında konuşuyor oluruz. Mutlu seneler diliyorum.

Yay burçları, bağımsız ruhları ile özgürlüğüne en düşkün ve seyahat etmeyi en çok seven burçlar. Maceracı ruhları ile hayatımıza renk katan yay burçları, hareketli yaşam tempoları ile takibi zor bir burç. Enerjisine yetişilemeyen yay burcu insanları, yardımsever ve sıcakkanlı davranışları ile de toplumda takdir ediliyor. Yeniliklere açık yayları anlayabilmek onların özelliklerini yakından tanımaktan geçiyor.

 Yay Burcu

 21 Kasım - 21 Aralık

 Yay Burcu Genel Özellikleri

 Grup: Ateş, erkeksi, değişken

 Yönetici Gezegen: Jüpiter ve Neptün

 Renk: Mor, Turkuaz, Mavi

 Uğurlu Taş: Firuze, Mavi topaz

 Şanslı Sayı: 3, 7, 9

 Şanslı Gün: Perşembe

 Karşıt Burç: İkizler

 Şehirler: Nottingham, Stuttgart, Sdyney, Köln, Napoli

 Metal: Kalay

 Çiçekler: Leylak, karanfil, kırmızı gül, mor menekşe

 Ağaçlar: Meşe, ıhlamur, kestane, dut, dişbudak

 Yay Burcu Fiziksel Özellikleri

Yay burçları çekici yüz hatları, kahverengi saçları ve pembe-beyaz ten renkleri ile çekici, kendine özgü bir güzelliği olan insanlardır. İnce ve yağsız bedenleri ile fit bir görünüme haizdirler. Beslenme düzenlerine dikkat etmemeleri ve düzenli spor yapmamaları halinde ise bu fiziksel özelliklerini erken yaşlarda kaybetmeye başlayabilirler. Parlak ve beğenilen bir gülüşleri vardır.

Yay Burcu Kişisel Özellikleri

Gençlik çağlarında heyecanlı, bazen dikkatsiz hareket edebilen kişilerdir. Bununla birlikte geçmişten ders çıkarabilmek ise en önemli kişisel özellikleri arasında öne çıkar. Mantıklı hareket etmekten hoşlanırlar. Kavrama yetenekleri oldukça gelişmiştir. Her el attıkları işte pratik zekaları ve becerikli yapılarıyla başarıya ulaşırlar. İyimser yaşam felsefeleri ile çevrelerindeki insanlara ışık tutarlar. Bazen fevri ve patavatsız söz ve hareketleri ile şaşırtabilirler. Bilinmeyenlere merakı onu araştırmaya yönlendirir. Çok yönlü yaylar, aynı anda birkaç şey ile ilgilenebilirler.

Yay Burcu Zayıf Özellikleri

Yay burçları, oldukça sabırsız insanlardır. İstedikleri şeyler hemen gerçekleşsin isterler, uzun süre beklemek onlara göre değildir. Bazen sabırsız davranışları, çevresindeki insanların gerilmesine ve devamlı onlara moral vermek durumunda kalmasına sebep olabilir. Patavatsızlıkları yine bulundukları ortamlarda bazen onları itici ve kırıcı kılması nedeni ile zayıf yönleri arasındadır. Bazen asla tutamayacağı sözler vermesi yine zayıf yönlerindendir. Kaba konuşmalar yapabilmeleri ise bir diğer zayıf özelliğidir.

Yay Burcu Güçlü Özellikleri

Yay burcuna mensup kişiler girişken, iletişimleri kuvvetli insanlardır. Sosyal hayatı çok seven yay burçları, cesur yapıları ile yeni atılımlar yapmaktan çekinmezler. Riskleri göze alabilen mizaçları onları daha üst mevki ve koşullara çıkarabilmektedir. Bununla birlikte mantıkları ile hareket etmekten vazgeçmezler. Cömert insanlardır. İnsanlara yardım etmekten ve paylaşmaktan hoşlanırlar. İdealist yapıları ile hedeflerine ulaşmakta zorlanmazlar.

Yay Burcu İyi Özellikleri

Yay burcu insanları, gezmeyi ve yeni insanlar tanımayı sever. Yenilikçi bakış açıları onları toplum içinde çoğu zaman lider kılar. Dürüst yay burçları, sözleri ve davranışları ile güven duyulan kişilerdir. Dostluklara önem verirler. Sevdiklerine ve toplumda yaşayan tüm insanlara faydalı olmak için çalışan iyilik yapmayı seven iyimser insanlardır. Hayırsever yay burçları cömert yapıları ile örnek alınırlar.

Yay Burcu Kötü Özellikleri

Yay burcu, bazen tartışmacı olabilir. Nezaketsiz konuşabilmeleri olumsuz özellikleri arasında göze çarpmaktadır. Umursamaz tavırları ise sevdikleri insanları bazen rahatsız edebilmektedir. Vaaz vermeye meraklı olmaları, tuhaf yanlarının olabilmesi ve kendinden çok emin tavırları yay burçlarının olumsuz özellikleri arasında sıralanabilir.

Yay Burcu Sağlık

Yay burçları, sağlıklı bünyeleri ile kolay kolay hasta olmayan kişiler olarak tanınmaktadır. Spor yapmaya önem veren yay burçları, sağlıklı ve fit vücutlarını spor yapmalarına ve beslenme düzenlerine dikkat etmelerine borçludur. Hareketli yapıları da zinde kalmalarında etkilidir. Hastalandıkları zaman sızlanmazlar ve uzun süre yatakta kalmak istemezler. Hemen iyileşmek isterler. Bununla birlikte sağlıklarına dikkat eden insanlardır. Romatizmal hastalıklar yay burcunun düşmanıdır. En çok şikayetçi oldukları organlar ise kalça, pankreas ve karaciğerdir.

Yay Burcu İş Hayatı

Dürüst, güvenilir ve çalışkan insanlar olarak iş hayatında başarılı olurlar. Yöneticilik ve liderlik onların yapılarında vardır. Sosyal oldukları için genel olarak çalışma arkadaşları ile iyi anlaşırlar ve işbirliği içerisinde güzel çalışmalar ortaya çıkarırlar. Halka ilişkiler, turizm, hukuk ve öğretmenlik iyi iletişim yeteneklerinden ötürü onlara en uygun meslekler arasındadır.

Yay Burcu Aşk Hayatı

Yay burcu insanları, aşk yaşamlarında duygusal ve romantik davranışlar sergilemezler. Çocuksu bir aşk onlara göredir. Sevdiği insan ile birlikte seyahat etmek onlara çok iyi gelir. Yay burçları, partnerinden özgürlüğünü kesinlikle kısıtlamamasını ve saygı duymasını bekler. Neşeli, iyimser, eğlenceli, ilgili ve aynı zamanda iyi bir dost olabilen bir sevgili ile mutlu olabilir.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.