reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 02:57

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
TERAZİ BURCU 24 Eylül - 23 Ekim

Mottosu: Lütfen benim dengemi bozmayınız!

Yönetici Gezegeni: Venüs

Elementi: Hava

reklam

İş gereği kısa mesafeli seyahat planları yapabilirsiniz. İletişim trafiğinizin artacağı bugünlerde sinir ve stres durumlarına dikkat etmeli ruh sağlığınızı her şeyden üste tutmalısınız. Kendinize dinlenmek için zaman ayırmayı es geçmeyin.

Hafta başında Satürn’ün Kova burcunda ileri hareketine geçmesiyle birlikte, çevrenize yansıttığınız bazı davranışlarınızda iyileştirmeler yapabilirsiniz. Kendinizle daha yakından ilgileniyor ve yeni bir şeyler keşfediyorsunuz. Eleştiri ve hatalar size tecrübe olurken, artık daha temkinli ve kontrollü ilişkiler kuracaksınız. Burcunuzda hareket eden Güneş ile Kova burcundaki Jüpiterin üçgen açısı, aşk hayatınızla ilgili hareketli ve keyifli zamanları getirebilir. Yeni bir başlangıcın ya da kararın arefesinde olabilir, tanışacağınız kişilerle hayatınıza dair paylaşımlar yapabilirsiniz. Güneş - Plüton Karesi, aile üyelerinizle aranızdaki bazı anlaşmazlıkları gün yüzüne çıkarabilir. Bazı sorumlulukların üzerinizde baskı oluşturduğunu hissedebilir, bu yüzden tepkinizi sert bir şekilde verebilirsiniz. Yaşadıklarınızın ne olduğunu ve neden olduğunu net bir şekilde anlamalı, sakin ve makul tepkiler vermelisiniz. Bu durum, kendinizden ödün vermemeniz gereken çizgiyi de kaçırmamanızı öneriyor. Motivasyon Sözü: “Mümkün olmayana her kanat çırpış, mümkün olanın sınırlarını genişletir.”

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar; “yeni bir ben” diyeceğiniz bir Ekim ayı sizi bekliyor. 6 Ekim’de burcunuzda gerçekleşecek yeniay ile birlikte hayatınızda ciddi ve yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bütün enerjinizi kendinize, var olandan daha iyi bir insan ve görüş oluşturmaya harcayabilirsiniz. Yeniay günü Plüton’un da Oğlak burcunda ileri hareketine başlaması, bu enerjiden aile hayatınızın da nasiplenmesini sağlayabilir. Yaşam alanınızda bazı değişikliklerin yapılması gerekebilir. Taşınma ve yer değişiklikleri konusuna fazla direnç göstermemelisiniz.

7 Ekim’de Yönetici gezegeniniz Venüs Yay burcuna geçiyor. Kendinizi ifade ederken daha enerjik ve pozitif bir ruh halinde olabilirsiniz. Bu durum ilişkilerinizde de aynı etkiyi uyandıracağı için yakın çevrenizden biriyle aranızda duygusal etkileşimler gerçekleşebilir. Kısa mesafeli seyahatler yapabilirsiniz.

8 Ekim’de Güneş ve Mars’ın burcunuzda buluşması, sizi ödüllendirecektir. Haksızlığa uğradığınız her alanda hakkınızın teslim edildiğine şahitlik edebilirsiniz. Zafer hissi sizde gizli bir öfkeye sebep olabilir. Bunun hıncını kendinizden ya da ilişkilerinizden çıkarmak yerine, doğru yönü bulmalısınız. Zira 9 Ekim’de geri hareketteki Merkür’ün da burada Güneş ile kavuşması, sizi ifade ve ilişkiler konusunda zorlayacaktır. Bunun olumsuz etkisini azaltmak için doğru kelimeyi ve noktayı bulmak önemlidir. Eski defterlerin açılması, bazı hesapların görülmesi ve bir özeleştiri yapmanız mümkün olabilir.

11 Ekim’de Satürn Kova burcunda ileri hareketine başladığında, özellikle duygusal konulardaki iniş çıkışlar sona erebilir. Sosyal hayatınız ve sizi mutlu eden imkanlar konusunda yeni bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Bunu daha öncesinde elde ettiyseniz, bu ay bugüne kadar verdiğiniz mücadelenin haklı zaferi daha yoğun hissedebilirsiniz. Jüpiter’in de 19 Ekim’de Kova burcunda ileri hareketine geçmesi, şansı yanı başınızda hissetmenizi sağlayabilir. Hedefleriniz doğrultusunda farklı kulvarlara çıkabilirsiniz.

18 Ekim’de Merkür burcunuzda düz harekete geçtiğinde, zihinsel yavaşlamalar ve kişisel sorgulamalar bitiyor olacaktır. Düşüncelerinizi veya projelerinizi sunarken ilişkilerinizin aldığı yaraları sarıyorsunuz. Özellikle ikili ilişkilerinizi ilgilendiren hususlarda, karar alma mekanizmanız daha iyi çalışacaktır.

20 Ekim’de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay, hayatınıza ve çalışmalarınıza ortak olmak isteyen kişilerle ilgili düşüncelerinizi netleştiriyor. Soru işaretlerini büyük ölçüde çözüyorsunuz. Bir bitiş ya da başlangıç olması hikayenize göre değişkenlik gösterecektir. Ancak kararlarınız ne yönde olursa olsun, her iki durumda da bugüne kadar verdiğiniz emeğe yakışır kararlar olacaktır.

23 Ekim’de Güneş burcunuzdan ayrılıyor ve Akrep burcuna geçiyor. Finansal kaynaklarınız genişleyebilir, çalışmalarınızın ne yöne gittiğini daha iyi görebilirsiniz. Kendinize yeni kaynaklar bulma noktasında bazı girişimlerde bulunmak, daha verimli ve stratejik çalışma stili geliştirmek söz konusu olabilir. Birikimleriniz size rahat bir nefes aldıracaktır. 30 Ekim’de Mars’ın da aynı yerde, Akrep burcunda seyahat edecek olmasıyla buradaki çalışmalarınızı oldukça detaylı ve sağlam bir plana oturtmanızı sağlayabilirsiniz. Cesur adımlar atabilirsiniz.

Motivasyon Sözü: Her şey düzelir mi bilinmez ama her şey değişir.

Terazi burcunu 2021'de neler bekliyor?

Bu yıl sosyal yaşamınızın genişleyeceği ve yeni arkadaşlıklar dostluklar keşfedeceğiniz bir yıl olacak. En çok bu bağlamda dersler çıkaracağınız ve yeni şeyler öğreneceğiniz gözüküyor. Güzel haberler, yeni gelişmeler yaşayacaksınız ve bu haberler sizi canlı tutacak. Geleceğinize dair planlar yapmak, kendinize yollar çizmek için güzel zamanlar olacak. Hayallerinizi, aklınızdan geçenleri gerçekleştirebilir ya da onları planlayabilirsiniz. İşleri rayına sokacağınız, birçok şeyin düzeleceği bir yıl 2021.

Terazi burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

Evinizde huzuru ve refahı bulacaksınız. İlişkiler anlamında da aşk ile tanışabilirsiniz, sevgi dolu birliktelikler yaşanabilir veya evlilikle taçlanabilir hatta hayatınızı bir çocuk ile şenlendiredebilirsiniz. Ancak bazı tartışmalara girerseniz eşiniz ya da hayat arkadaşınız ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Olabildiğince sakin kalmalı ve uzlaşmacı tarafınızla hareket etmelisiniz. Zaten doğanız olan anlayışlılık ve uyumluluğu bu yıl kullanmaya çok ihtiyacınız olacak.

Terazi burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

Kariyer anlamında da önemli kararlar ve meseleler ile bazı yol ayrımlarına gitmek durumunda kalabilirsiniz. Sağlığınız bu yıl enerjinizle bağıntılı olacak. Ne kadar sağlıklı olacağınız enerjinizi nasıl yöneteceğinize bağlı diyebiliriz. Kendinize iyi gelen şeyler yaparsanız ve enerjinizi iyi yönetirseniz; açık havada vakit geçirip ruhunuzu besleyen işler içinde olursanız zihniniz de yerinde olacaktır. Kendinizi sıkmamak ve oluruna bırakmak bu yıl için önemli olacak.

Bazı durumlarda başta kariyer olmak üzere önemli gelişmeler yaşanabilir. Bu yüzden hamleleri nasıl yapacağınız oldukça önemli. Zaten gezegenler sizi destekler konumda olduğundan oldukça faydalı işler yapmanıza yardımcı olacaklardır. Dolu dolu bir dönem yaşayacaksınız. 2021 sizin için tam olarak “dolu” geçecek! Bu süreçte rakiplerinizde olacaktır. Onların sizi yıpratabilecek ve sizde stres oluşturabilecek davranışlarına karşı kayıtsız kalın, tepki vermeyin. Siz sadece işiniz olanı yapın ve önünüze bakın. İşte o zaman sizin olan size akıp gelecektir. Açtığınız yolda sorunsuzca ilerlemeye devam edeceksiniz. Önünüzde sadece kendi davranışlarınız ile şekillenecek bir 2021 var.

Terazi burcu için 2021 Mart ayı içerisinde öne çıkanlar

28 Mart burcunuzda Dolunay! Venüs-Kiron kavuşumuna karşıtlık yapacak. Her şeyi öğreneceksiniz. Aşk ve ilişkiler anlamında yaralarınızı sarmak için bazı adımlar atabilirsiniz. Bu zamana kadar adlandıramadığınız, kabullenemediğiniz bazı olayları kabullenişe geçebilirsiniz. Bu kabulleniş size büyük katkılar sağlayabilir. Hayatınızı yoluna koyma kararı alabilirsiniz. Bu dolunay sizlere ikili ilişkiler hakkında büyük öğretiler sunabilir. Ciddi dersler verebilir. Bu dersleri nasıl algılayacağınız tamamen size bağlı olacaktır. Kalbinizden geçen sesi dinleyin o size en doğruyu söyleyecektir.

Terazi burcu için 2021 Ağustos ayı içerisinde öne çıkanlar

16 Ağustos’ta Venüs, 30 Ağustos’ta Merkür burcunuza giriyor! İşte sizin zamanınız. Tadını çıkarın. Ağustos ayı itibariyle gerçekten kendinizi çok iyi hissedeceğiniz zamanlara giriş yapacaksınız. Gökyüzü adeta bu süreçte sizden yana olacak. Kariyerle ilgili bazı dönemeçlere girebilirsiniz, bunlara karar vermek seçim yapmak içinde doğru bir zaman. Jüpiter ve Satürn’ün Kova burcundaki seyri de iş dünyasında size genişleme getirecektir. Yoğun olacaksınız ama şunu unutmayın ki işleyen demir ışıldar. Bu nedenle yorulsanız bile bunlar tatlı yorgunluklar olacaktır.

Terazi burcu için 2021 Eylül ayı içerisinde öne çıkanlar

14 Eylül Mars burcunuzda! Gerginliklerden kaçının. Mars doğası gereği bize hem enerji verir hem de bir yandan inisiyatif almamızı ister. Bu sebeple siz siz olun Mars'ın burcunuza getirdiği etkiyi pozitif enerjiye çevirin. Mars'ın burcunuzda oluşu size enerji katsın, güç versin. Ne zaman gerginliğinize yenik düşecek gibi olursanız kalkın hareket edin. İşi enerjiye çevirin, bu şekilde krizi fırsata çevirerek kendinize büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. İyi düşünün ve insanlar size baskı yaratıyor hissi içine çekilmeyin.

Terazi burcu için 2021 Ekim ayı içerisinde öne çıkanlar

2 Ekim Mars-Kiron karşıtlığı kazalara çok dikkat edin. Bu dönemde daha çok bir şekilde kazalara dikkat edin. Enerji seviyenizi korumaya özen gösterin. Bedeniniz ve zihniniz arasında iyi bir denge sağlayın. Stresinizi dindirmek için sık sık kendinizle vakit geçirin, kendinize zaman ayırın. Sağlığınıza ve dikkatsizliğinize gelebilecek her türlü olaya çok dikkat edin.

Mali olarak daha iyi bir durumda olacaksınız. Sizin mali durumunuzu sıkıntıya sokan gezegenler bir süre daha o durumda olmaya devam edecekler, sizin de harcamalarınız da dikkatli olmanız gerek. Ancak kaş yaparken göz çıkarmamaya yani yanlış adımlar atmamaya dikkat edin. Jüpiter’den aldığınız güzel açılar sebebiyle size şans ve bereket zaten gelecek. Elinize yüklü miktarda bir para girişi yaşanabilir.

6 Ekim’de burcunuzda yeniay! Harekete geçin. Bu yeni ay harekete geçmenizin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda Mars ile kavuşum halinde olan bu yeni ayı, değerlendirebilirseniz sizler için çok iyi fırsatlar elde etmiş olacaksınız. Yeni ay ile kavuşum halinde olan Mars ile sizin burcunuzda yer alacak. Yani Terazide olduğundan bu dönem size yarayacak. Bazı zor konuşmalar yapmak, zor bitişler gerçekleştirmek durumunda kalabilirsiniz ama daha sonra bunları yaptığınız için iyi ki diyeceksiniz. Belki o dönemde bazı şeyleri bitirmek zor olabilecek, ama arkasından başlayacak olan yeni olayların güzelliği ile mest olacaksınız.

18 Ekim’de Merkür burcunuzda düz hareketine başladığında tüm planlarınızı uygulamaya koymanın zamanı gelmiş demektir. Aklınızda bu zamana kadar kurduğunuz hayalleriniz, gerçekleştiremediğiniz ya da ertelediğiniz planlarınızı ortaya koymanın tam vakti. Merkür’ün ileri harekete geçmesi ile birlikte çeşitli anlaşmalar yapabilir, başlayamadığınız işlerinize başlayabilirsiniz. Merkür düz hareketine geçerken hala yeni ay enerjisini taşıyor olacağınızdan, planlarınızı uygulamaya koymak için güzel bir zaman.

Terazi burcunun 2021'de özellikleri nasıl olacak?

Bu yıl, çevrenizdeki sosyal ortamlardan, arkadaşlıklardan, iletişimden daha çok etkileneceksiniz. O yönlere doğru bir adım atmaya başlayacaksınız. Onlara daha çok katılmak onların arasında olmak isteyeceksiniz. Boş zamanınızı dolduracak aktiviteler, sosyal projeler içerisinde yer almak isteyeceksiniz. Bunlar size çok iyi gelecek. Aynı zamanda sezgilerinizi kontrol edebilirseniz kendinize çok doğru yollar çizebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek, yeni şeyler öğrenmek, kaliteli zaman geçirmek sizler için büyük bir şans olacaktır. Bu şansı değerlendirmek için bu yılı kullanın. Yaratıcı, ufkunuzu açan insanlarla birlikte olmaya gayret edin.

Yılın ilk aylarında, Mars'ın 29 derece koçtaki hareketi sizin iş birliklerinizi, ortaklıklarınızı varsa evliliğinizi bazı sınavlara sürükleyebilir. Bu süreci az hasarla atlatmak istiyorsanız sakin kalmaya özen göstermelisiniz. Bu alanlarda beklenmedik olaylar bekleyebilirsiniz. Partnerinizden ya da iş ortağınızdan gelebilecek ani öfke patlamalarına, beklenmedik cümlelere karşı hazırlıklı olun. Kendinizi buna göre planlayın. Bu sefer alttan alan taraf olun ki daha fazla büyümeden her şey eski düzenine kolayca dönebilsin. Eğer siz de bir çıkış yaparsanız daha sonra unutulamayan sözler söylemiş kişi olarak akıllara kazınabilirsiniz.

Özellikle yılın ilk yarısında aile hayatınızla alakalı bazı sorumluluklar almak zorunda kalabilirsiniz. Bunları yönetmek ve düzenlemek size kalabilir. Sizi dönüştürecek, güçlü kılacak olaylar yaşayabilirsiniz. Ancak Jüpiter’in de desteği ile bu zor durumları şansa çevirebilirsiniz. Onların ek sorumluluğunu almak durumunda kaldığınızda onlarla vakit geçirdiğinizi düşünerek olaylara iyi yönden bakmak sizi daha iyi bir yöne götürecektir.

Burçların özelliklerine ve kişisel özelliklerine göre kişileri daha iyi analiz yaparak buna göre davranışlar sergilenebilir. Bu burçlar arasında yer alan terazi burçları yaşamayı seven ama detaycı yapıları ile ön plana çıkıyorlar. Venüs tarafından yönetilen terazi burcunun en şanslı günü de Cuma olarak biliniyor. Beğenilen bir fiziksel yapıya sahip olan terazi burçları her bir detaya önem verir.

 Grup: Hava/ öncü ve pozitif / erkeksi

 Yönetici Gezegen: Venüs

 Renk: Pastel renk tonları

 Uğurlu Taş: Opal, pembe ve kuvartz

 Şanslı Sayı: 6

 Şanslı Gün: Cuma

 Karşıt Burç: Koç

 Şehirler: Frankfurt ve Viyana

 Metal: Bakır

 Çiçekler: Beyaz gül, sarı papatya ve krizantem

 Ağaçlar: Asma, servi diş budak, incir, elma, kayısı, badem, eğrelti otu

Terazi Burcu Fiziksel Özellikleri

Terazi burcu olan kişilerin fiziksel yapıları oldukça beğenilir. Fiziksel yapıları son derece güçlüdür. Terazi burçları genel olarak uzun boylu ve ince yapılı olurlar. Genellikle kahverengi saça sahiplerdir. Ten renkleri açıktır. Terazi burçları çoğunlukla koyu renk göz tonuna sahip olurlar. Terazi burçlarının metabolizmaları da oldukça güçlüdür. Kolay kolay kilo almazlar. Terazi burcu olan kişiler çevrelerindeki kişiler tarafından beğenilirler. Terazi burçlarının kilo almaya müsait bir yapıları vardır. O nedenle çoğu terazi burcu kilo alabilirler.

Terazi Burcu Kişisel Özellikleri

Terazi burcu olan kişiler genellikle cazibeli ve çekici kişilerdir. Herkes tarafından çekici ve büyüleyici bulunurlar. Keyifli ve enerji tavırları ile ön plana çıkan terazi burcu olan kişiler çevresindeki kişiler tarafından ilgi görürler. Tartışmaktan kaçınmayan terazi burçları haklarını savunmaktan kaçınmazlar. Mantıklı davranmaktan hoşlanan terazi burçları genel olarak doğru kararlar almaktan hoşlanır. Aynı zamanda mücadeleyi seven terazi burçları uyumlu bir kişiliğe sahiplerdir.

Terazi Burcu Zayıf Özellikleri

Terazi burcu olan kişiler yaptıkları işlerin doğru olduğuna inansalar dahi mutlaka yetkili kişilerden onay beklerler. Onlar ancak onay aldıktan sonra harekete geçerler. Terazi burcu olan kişiler çoğunlukla kendilerine özen gösterseler dahi kolay hasta olabilirler. O nedenle sağlıkları konusunda bazı problemler oluşabilir. Aşırı yemek eğilimi gösteren terazi burçları kilo almaya meyilli olurlar. Terazi burçları genel olarak ilerleyen yaşlarında çok fazla kilo alabilirler. Sağlıkları konusunda umursamaz tavırlar gösteren terazi burçlarının hasta olmaya müsait bir yapıları vardır. Terazi burcu kararsız yönü ile ön plana çıkar. Bunun yanı sıra fazla objektif olarak öne çıkan terazi burcu kırılgandır.

Terazi Burcu Güçlü Özellikleri

Terazi burcu olan kişiler genel olarak tartışmaktan hoşlanmazlar. Mantıklı bir şekilde davranarak sonrasında kendi zaferlerini ilan ederler. Terazi burcu genel olarak amacına ulaşana kadar çalışmaya devam eder. Hedeflerinden ve amaçlarından ise asla vazgeçmez. Terazi burcu girdiği ortamı en ayrıntılı detaylarına kadar inceler ve kişiler hakkında izlenimlerde bulunur. Kafasında ise muhteşem bir denge vardır. Neyin doğru neyin de yanlış olduğunu bilir ve buna göre hareket eder. Terazi burçları her konuda akılları ile hareket ederler. Verdikleri her kararda da mantıklı bir yol bulurlar.

Terazi Burcu İyi Özellikleri

Terazi burcu olan kişiler genellikle uyumlu ve sevecen olurlar. Bunun yanı sıra dengeli ve doğru bir şekilde hareket ederler. Bunun yanı sıra terazi burçları en sinirli anlarda bile mutlu olmayı başarırlar. Bu burçtaki kişiler çalışmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi de çok severler. Aşkı ve sanatı çok seven terazi burçları bu alanlarda çalışmayı severler. Yaşamdan keyif almak için doğru adımlar atarlar. Terazi burçları genel olarak akıllı, mantıklı ve aşk dolu özelliklere sahiplerdir. Terazi burçları hayallerine ulaşmak için çok çalışırlar. Terazi burçları genel olarak uzlaşı yanlısı ve kibar özellikleri ile bilinirler. İlişkilerinde adil olan terazi burçları mantıkları ile birlikte hareket ederler. Terazi burçları düzenden hoşlanırlar.

Terazi Burcu Kötü Özellikleri

Terazi burcunun egosu oldukça yüksektir. Her zaman öncelikle kendisini düşünmektedir. Kendi mutluluğundan sonra diğerlerini düşünürler. Başkalarının kendisine akıl vermesinden hiç hoşlanmaz. Aksine ona fikir vermeye çalışanlardan da hızla uzaklaşır. Zor bir insan olan terazi burçlarını elde etmek için çok çalışmak gerekir. Onlar gibi düşünen ve terazi burçlarına değerli olduklarını hissettiren kişiler onların mutlu olmasını sağlarlar. Terazi burçları genel olarak sağlıklarına dikkat etmezler. Vücut yapıları ise kilo almaya müsaittir. O nedenle terazi burcu olan kişiler belli aralıklar ile hormon testleri yaptırmalılar. İlerleyen yaşlarda önemli hastalıklara yakalanmak istemeyen terazi burçları erken yaşlarda sağlıklı olmak için önlem almalılar. Ayrıca terazi burçları kararsız ve aşırı hassas yapıları ile bilinirler. Bunun yanı sıra aşırı zevk düşkünü olmalarının yanı sıra zayıf bir iradeye sahip olurlar. Terazi burcunun en büyük özelliği tembellik olarak ön plana çıkmaktadır.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.