reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 04:19

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
KOVA BURCU 21 Ocak - 19 Şubat

Mottosu: Özgür olmayı biliyorum.

Yönetici Gezegeni: Uranüs

Elementi: Hava

reklam

Maddi beklentileriniz ile ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Hedeflerinize doğru emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Bugün sosyal çevrenizle yakın temas halinde olmak yerine yalnız kalarak zihninizi dinlendirmeyi seçebilirsiniz. Her düşünceden ve hayalden arınarak anı hissedin.

Yönetici gezegeniniz Satürn’ün burcunuzda ileri hareketine başlayacağı bu hafta, sizi köşeye sıkıştıran konuları çözmeye başlıyorsunuz. Kıpırdamak, insanlarla ve işlerinizle ilgilenmek her ne kadar zorsa şimdi bunun karşılığını o kadar fazla alacaksınız. Geçen süre zarfında deneyimlediğiniz her şey, kendinizi baştan dizayn etmek konusunda sizi destekliyor. İlişkilerinizle ilgili soru işaretleri son bulabilir, karar vermek ve aklınızdakileri hayata dökmek kolaylaşabilir. Terazi burcundaki Güneş’in burcunuzdaki Jüpiter’le keyifli bir işbirliği yapması, aynı fırsatı size de sunuyor. Artık önünüz açılıyor ve engeller kalkıyor. Yaşamınıza yeni bir soluk getirirken öğrendiğiniz hayat tecrübeniz geleceğinizi şekillendirecektir. Kadın figürlerin hayatınıza olumlu katkılarıyla kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Sosyal mecralarda yapacağınız çalışmalar, sizi diğerlerinden daha öne çıkarabilir. Güneş ve Plüton'un karesi, sizi durdurmaması gereken bazı engeller getirebilir. Gizli kalması istenen bazı bilgiler sizi köşeye sıkıştırabilir. Bir bilgiyi aldığınızda onun doğruluğu kadar size onu getiren kişilerin niyetlerini de iyi çözmelisiniz. Motivasyon Sözü: “Yokluk, varlığın peşine düşmenin biletidir.”

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar; sürüncemede kaldığınızı hissettiren her şeyden uzaklaşacağınız bir Ekim ayına giriyorsunuz. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek Yeniay ile gitmek ve kalmak arasında sıkıştığınız konulardan kendinize bir amaç edinerek kurtuluyorsunuz. Hayatınıza yeni bir ilişki ya da çaba dahil etmek, aldığınız nefesin sizi rahatlatmasını sağlayacaktır. Hukuki konularda yüz güldüren gelişmeler yaşanabilir. Plüton'un da aynı gün Oğlak burcunda ileri hareketine başlaması, geçmişin bazı izlerini siliyor. Engellendiğiniz ya da her şeyi kaybettiğiniz noktada aslında yönünüzü kendi içinizde bulabilirsiniz.

7 Ekim’de Venüs'ün Yay burcundaki seyahati, sosyal çevrede görünen ve aranan biri olmanızı sağlayabilir. Birçok projede ön sırayı alabilir, yeni ilişkilerle hem maddi hem de manevi kazanımlarınız konusunda tecrübeler elde edebilirsiniz. Yabancı dil ve yurtdışı idealleriniz için fırsatlar yakalayabilirsiniz.

8 Ekim’de Güneş ve Mars'ın Terazi burcundaki kavuşumuyla aileniz ve bazı akrabalarınızla yaşanan sorunların, alacak verecek davalarının lehinize sonuçlanması mümkün olabilir. Her zaman etik ve eşit davranmanızın meyvelerini topluyor, haklılığınızı ispatlıyorsunuz. Güneşin 9 Ekim’de burada geri hareketteki Merkür ile de kavuşması, bunlarla alakalı konularda kendimizin tekrar tekrar anlatmanıza sebep olabilir. Özeleştiri yapmanız gereken bazı eski konular tekrar gündeme geldiğinde, bunu artık bu konuyu sonlandırmak üzere gelen bir fırsat olarak görmelisiniz.

11 Ekim’de burcunuzda ileri hareketine başlayacak olan Satürn, verdiğiniz mücadele ve sınavların yönünü de değiştiriyor. Üzerinize düşen tül sorumlulukları yerine getirmeniz gerektiğini anlamakla geçen birkaç ayın ardından, kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak yeniliyorsunuz. Bu dönemde yaşadığınız kilo problemlerinden ilişkilerdeki aksaklıklara kadar sizi doğrudan ilgilendiren her konu, düzene giriyor. Jüpiter'in de 19 Ekim’de burcunuzda ileri hareket edecek olması buradaki şansınızı katlayabilir. Daha umutlu ve kazançlı olduğunuzu hissedebilirsiniz.

18 Ekim’de Merkür Terazi burcundaki geri hareketini sonlandırdığında sizin için de bazı endişeler son bulmuş olacak. Düşüncelerinizin rahatladığını, taşların yerine oturduğunu görebilirsiniz. Gelir gider dengenizde iyileşmeler yaşanabilir.

20 Ekim'de Koç Burcunda bir dolunayın gerçekleşmesi, bir şeylere öncülük etmek konusundaki çekincelerinizi geriye, sizi ise ileriye itiyor. Ne düşündüğünüzü hem sözlerinizle hem de tavırlarınızla çevrenize yansıtabilirsiniz. Bu durum bazı insanlar için sorun teşkil etse de, bazı insanların da sizinle işbirliği yapmak istemesiyle sonuçlanabilir. Ticari faaliyetlere açıksınız.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçtiğinde çalışma hayatınız ve iş alanlarınız daha fazla önem kazanabilir. Üzerindeki toprağı atıyor, özgüven ve kontrol mekanizması ile bazı ipleri elinize alıyorsunuz. Mars'ın 30 Ekim’de Akrep burcuna geçecek olması, buradaki yoğunluğunuzu ve stresinizi arttırabilir. Ön planda olmaya ve fark yaratmaya çok açık olacağınız bir dönemdesiniz. Stratejik hareket etmek, gerektiğinde beklemeyi bilmek size istediğiniz birçok şeyi getirebilir.

Motivasyon Sözü: Sonuçlarının değişmesini istiyorsan, sebeplerini değiştir.

Kova burcunu 2021'de neler bekliyor?

Satürn gezegeninizin başlı başına zaten sizin burcunuzda 2 yıl kalması hayatınızda büyük başlangıçlar yaratmanıza sebep olacak. Ay düğümleri 5 ve 11. evde, Jüpiter’in tüm yıl Kova burcunda olması zaten size şans bereket ve bolluk getirecek. Aslında sistem bir yerden sizi büyütürken bir yerden daraltacak. Sanki bir çekiştirme yaşanacak ve siz yerinizi bulacaksınız gibi düşünün. Hem kariyer hem de ilişkilerinizde önemli bir sürecin sapağında olduğunuzu söyleyebiliriz. Yılın başında Satürn ve Jüpiter’in kavuşumu ve uzun bir süre birlikte hareket etmesi ile büyük dönüşümü 2021 yılının başlarında hissedeceksiniz.

Kova burcu için 2021 Şubat ayı içerisinde öne çıkanlar

11 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek yeni ay ile hayatınızdaki tüm başlangıçlara başlıyor olacaksınız. Bu yıl size üst vaatlerde bulunmak doğru olmaz. Mümkün oldukça çok daha sakin ve profesyonel hareketler içinde olmalısınız. Yönetici gezegeniniz Uranüs’ün hem Satürn’de sizin burcunuzla kare açı yapması sizi güçlü değişimlere götüreceğe benziyor.

Hemen aklınızdan bu durumun iyi mi ya da kötü mü gibi düşüncelerle şekillendirmemelisiniz. Bu sadece bir kuşun uçabilmesi için hazırlık süreci gibi düşünülmelidir. Hiçbir kuş direkt uçamaz. Önce yürümesi ve kanatlarını açması gerekmektedir. Sizler de bu bağlamda bu yıl yürüyerek kanatlarınızı açacaksınız ve 2022-2023 yıllarında gökyüzünde süzülerek uçacaksınız. Bu deneyim muhteşem olacak ama bunun için sizlerin kendinizi hazırlıyor olması gerekmektedir. Bu dönemi bir ön hazırlık olarak görmelisiniz.

Kova burcunun 2021'de evlilik, aile hayatı nasıl olacak?

Aşk ve sevgi, çocuklar sizin için bu yılın en önemli konusu olabilir! Sevmek veya sevilmek, keyif almak, çocuk sahibi olmak ya da kazanmak sizler için çok önemli olacak. Sevgisizlik sizi önemli bir test sürecinden geçirebilir. Evliyseniz bu bağlamda bazı konularda sınanabilirsiniz. Aynı zamanda eğer çocuk düşünüyorsanız çocuk sahibi olabilirsiniz. Ya da çocuklarınızın sorumluluğu sizin için çok önemli olabilir. Hızlı yatırımlar içine girebilirsiniz.

Kova burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

Gizli bir ilişki sizin hayatınızın dönüm noktası olabilir. Bu yıl hayatta yapmam dediğiniz şeylerden sınanabilirsiniz. Bu durum sizler için şaşırtıcı bir deneyim olabilir. Bazı konuları gizli tutarak yürütebileceğinizi düşünürken işler kontrolünüz dışına çıkabilir. Bunu yönetmek sizler için zor olabilir. Bu konuda lütfen daha tedbirli olmayı seçin. Tercih etmeyeceğiniz konular ile baş başa kalabilirsiniz. Özellikle 26 Mayıs'ta yaşayacağınız ay tutulması bu noktada çok önemli olabilir. Arkasından 10 Haziran’da gerçekleşecek olan güneş tutulması bu durumu ortaya çıkartabilir ve sizin bunu çözüme taşımanız noktasına götürebilir.

Aslan burcu için 2021 Ağustos ayı içerisinde öne çıkanlar

22 Ağustos sonrası hayatınızda devrimsel bir dönüşüm başlatabilirsiniz. Yaşantınızda her şeyi planlarken birden rotanızı yeniden hesaplamanız gereken günler içinde olabilirsiniz. Bu zamanlarda herhangi bir olayı ya da durumu asla krize dönüştürmemelisiniz. Belki aile içinde ya da kardeşlerinizle aranıza mesafeler koyabilir belki de hiç beklemediğiniz dostluklarınızı bitirme kararı alabilirsiniz. Kariyerinizde bazı statü değişimleri de bu zamana denk gelebilir. Belki hak ettiğiniz değeri görmediğinizi düşünüp aniden ülke değiştirmek ya da işinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada çok dürtüsel olmamanız gerekmektedir.

Ortak girişimlerden ziyade kendi girişimlerinizle başarı elde edeceksiniz!

Satürn ve Jüpiter Kavuşumu sizin burcunuzda olacağı için devrim yapacağınız konular içine girebilirsiniz. Planlarınızın pratiğe dökülmesi mümkün olurken bir yandan da birilerinin ya da koşulların sizi engellediğini düşünebilirsiniz. Sadece istemenin yetmediği, çabanın ön planda olduğu ve karşılığını görebileceğiniz bir yıl ama yılmadan pes etmeden devam etmeyi seçmelisiniz. Popülerliğinizin veya göz önünde olmanın ya da aranan, tanınan biri olacağınız bir yıl söyleyebiliriz. Hayallerinize ulaşmanın bu kadar çalışma getirmesi gerektiğini sizlerde bilmiyordunuz.

14 Ocak -23 Şubat arasını çok iyi yönetmelisiniz.

Bazı sorumluluklar fazlasıyla üzerinize gelebilir ya da eş ile ilgili konularda oldukça gerilebilirsiniz. Hayatınızın yoğunluğundaki gündemde kaybolma ve odak sorunu yaşayabilirsiniz. Kafa karışıklığı ve kaos, beden sağlığını etkileyebilir. Ya da o süreçte mevcut bir hastalık varsa, daha fazla dikkat ve bakım gerektiren bir süreç söz konusu olabilir. Belki de çocuk sahibi olmak için tüp bebek tedavisi görebilirsiniz.

24 Temmuz Kova dolunayı hayatınızda büyük bir başarı getirecek!

Başkalarının tercihinden asla etkilenmemiz gereken kendi tercihlerinizi belirlemeniz gereken bir süreç olacak. Satürn bu yıl size yeniden doğmanız için bir fırsat sunacak ama tam olarak sadece sancıları hissedeceksiniz. Hiçbir doğum öyle çok kolay değildir. Bu dönem sancıların sıklaştığı ve doğuma başladığınız bir dönem olacak. Doğumu yıl sonuna doğru Aralık ayından sonra gerçekleştirecek ve yeni bir şeyi büyütmeye başlatmaya doğru gideceksiniz. Bu yüzden asla umutsuzluğa kapılmayın. Satürn omurganızı inşa edecek. Bu yıl kim olduğunuzdan ne istediğinizden ne yöne gittiğinizden emin olmak tek hedefiniz olmaktadır.

2021'de Kova burcunu etkileyecek hangi gökyüzü olayları yaşanacak?

Jüpiter Kova burcunda olacak ve tekrar size şans ve fırsatları vermek için 28 Temmuz'da tekrar geri dönüş yaparak kaybettiğiniz fırsatları geri sunacak. Jüpiter’in Kova'daki gerilemesi 18 Ekim'de bitip, 19 Ekimden sonra size yardımınızı kat ve kat arttıracak.

Kova burcunun 2021'de özellikleri nasıl olacak?

Değişim sebebiniz asla öfke nedeniyle olmamalıdır. Bu yıl bunu kendinize söz verin. Kovaların en önemli özelliklerinden biri öfkelenince her şeyi değiştirmeleridir. Normal durumda bir değişim yapmazlar. Bakmayın, özgür ve isyankâr ruhları aslında değişime bir o kadar kapalı ve korkaktır. İçlerinde geleneksel yapıları hep durur. Bu yüzden Uranüs buraya oldukça baskı yapacak.

Bu değişimin gerçekleşmesi için belki bir hayal kırıklığı, belki bir öfke yaşanması gerekebilir. Ya da belki kendinize kızgınlık duyacaksınız. İnsan öfkeliyken bazen “mola” vermelidir. Bu yıl bazı ilkeler belirlemelisiniz. Herkesi koşulsuz sevmek, asla yargılamamak, insanlar hakkında hep olumlu düşünmek sizin bu döngüyü çok başarılı geçirmenizi sağlayacaktır. Şimdi içinizden böyle olduğunuzu ve hep böyle yaptığınızı söyleyeceksiniz. Haklısınız ama işler istediğiniz gibi gitmediğinde de böyle olacak mısınız? Bu konu önemli…

En akıllı burçlar arasında gösterilen kova burcu, hava grubunun en dikkat çekici burçlarından biri. Özgürlüklerine düşkünlükleri ile tanınan kovalar, girdikleri ortamlarda entelektüel bakış açıları ile büyük beğeni kazanıyorlar. Tarih boyunca pek çok ünlü bilim insanının bu burca mensup olması ise hiç şaşırtıcı değil. Yenilikçi yapıları ile kovalar, bilinmezlere doğru keşif yolculuğunda en etkili burçlardan. Topluma ve insanlığa faydalı olmak ise onların mizaçlarının ayrılmaz bir parçası.

Kova Burcu

21 Ocak - 19 Şubat

Kova Burcu Genel Özellikleri

Grup: Hava, erkeksi, sabit, pozitif

Yönetici Gezegen: Satürn, Uranüs

Renk: Yeşil, koyu mavi, gece mavisi

Uğurlu Taş: Yeşim

Şanslı Sayı: 4

Şanslı Gün: Pazar

Karşıt Burç: Aslan

Şehirler: Hamburg, Salszburg, Buenos Aires

Metal: Alüminyum

Çiçekler: Kardelen Çiçeği

Ağaçlar: Armut, şeftali, ayva

Kova Burcu Fiziksel Özellikleri

Kova burcunda; orta ve uzun bir boy, düzgün bir vücut, açık sarı saçlar, koyu renk gözler göze çarpan en belirgin niteliklerdir. Kova kadınlarının yüzleri son derece güzel olup güzelliklerine önem verir, bakımlarını ihmal etmezler. Yaşlanıncaya kadar kendilerine özen gösterirler. Metabolizması hassas olan kovalar, doğal ilaçlar ile tedaviye eğilim gösterirler. Akapuntur, biyoenerji gibi alternatif yöntemlere ilgi duyarlar. Spor yapmak kova burçlarının fit bir vücuda sahip olmalarına yardımcı olur.

Kova Burcu Kişisel Özellikleri

Özgürlüğüne düşkün olan kovaların sınırsız bir hayal güçleri vardır. Akılcı ve sezgisel olan kovalar, hayal güçleri ile birlikte bilim ve sanat alanlarında oldukça başarılı projelere imza atarlar. Bazen dik kafalı tavırları ile insanları kızdırsalar da bildiklerinden şaşmayan yapıları ile şaşırtıcı sonuçlara ulaştıkları göz ardı edilemez. Kova burçları yardımsever, güler yüzlü ve sevgi dolu insanlardır. İnsanlar arasında ayrım yapmazlar herkesin aynı yaşam standartlarına sahip olmalarını isterler. İyi niyetli kovalar bazen inatçı davranırlar. Özgür ruhlarından ötürü aile yaşamında zorlanırlar.

Kova Burcu Zayıf Özellikleri

Kova burcu sabit fikirli, meraklı, kibirli ve dikkat çekmeyi seven yapıları ile kimi zaman kendilerini bu huylarına kaptırdıklarından ötürü söz ve davranışları ile toplum, aile içinde zayıflıklar gösterebilmektedir. Mantıklı bir burç olmalarına rağmen zengin hayal güçleri ve kırılgan iç dünyaları da onları bazen üzmekte ve psikolojik açıdan yıpranmalarına neden olabilmektedir. Olmayacak hayallerin peşinde koştukları zaman ise boşa geçen zamanlar olarak onları ve çevrelerini olumsuz etkileyebilmektedir.

Kova Burcu Güçlü Özellikleri

Kova burçları, aklın rehberliğinde yol alan duygularından çok mantığı ile hareket etmenin çoğu alanda kendisini güçlü kıldığı bir burçtur. Sevecen ve insancıl yönlerinin güçlü olması ise bu burcun insanlarının topluma liderlik etmelerinde en etkili özellikleri arasında yer alıyor. Hem akıllı hem sevgi dolu bu insanları sevmek zor olmamaktadır. Karizmatik görünüşleri de insanlar üzerindeki etkilerini artıran bir diğer güçlü yanlarıdır.

Kova Burcu İyi Özellikleri

Kova burcu insanları bencil değildir. İnsanlarla paylaşım içinde bulunmayı seven cömert insanlardır. Sosyal olmaları ise aynı zamanda eğlenceli ve esprili insanlar olduklarının gözlemlenmesini sağlar. Kova burçları ile sohbet etmek ve keyifli vakit geçirmek mümkündür. İnsani değerleri yüksek kovalar, sağ duyulu söz ve davranışları ile beğenilirler. Empati kurma yetenekleri yüksektir. Dost canlısıdırlar.

Kova Burcu Kötü Özellikleri

Kova burcunun olumsuz özellikleri arasında uçarı biri olması en fazla öne çıkanlardandır. Eğlenceye çok düşkün olması kimi zaman uzun süreli ilişkiler kurmasına ve sevdiği insana bağlanmakta zorlanmasına yol açabilmektedir. İsyankar bir yapısı vardır. Bu davranış ve sözlerine de yansır. Geleneksel yaşama ve kurallara karşı gelmesi ise kimi zaman olumsuz bir davranış olarak adlandırılabilmektedir. Kibirli ve patavatsız tavırları da eleştirilen olumsuz özelliklerindendir.

Kova Burcu Sağlık

Metabolizmaları hassas olan kovalar, düşündüklerini eyleme dönüştürdükleri sürece mutlu ve enerjik hisseden insanlardır. Genellikle bir anda başlayan ama hızlı bir şekilde iyileşen hastalıklara yakalandıkları gözlemlenmektedir. Sağlıklarına önem veren kovalar en ufak rahatsızlıklarında bile doktora giden kişilerdir. Beslenme ve spor düzenlerine özen gösterirler.

Kova Burcu İş Hayatı

Zeki ve modern bakış açısı ile üretkenlikten yanadır. Orijinal ve yenilikçi fikirler tam ona göredir. Dürüst kişiliği ile çalıştığı iş arkadaşları tarafından takdir edilir. İş yaşamında fikirleri ve davranışları ile güvenilen, başarılı ve örnek gösterilen kişiler arasında olmayı başarır. İş yerinde aldığı radikal kararlar ile kimi zaman herkesi şaşırtabilen bir çalışan veya patrondur.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burcunun aşk hayatı sıra dışıdır. Klasik bir aşk ilişkisi yaşamaktan ziyade yeniliklere açık, modern bir aşk ilişkisinin hayallerini kurar. Geleneksel kadın- erkek rollerini benimsemekten uzaktır. Sıradan bir aşk hayatı ona hitap etmez. Değişikliklerden hoşlanır. Kendisine sürpriz yapılması bu nedenle hoşuna gider. Sosyal etkinliklere sevdiği ile birlikte katılmaktan hoşlanır.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.