reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

17 Ekim 2021 - 02:55

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
BOĞA BURCU 21 Nisan - 21 Mayıs

Mottosu: İyi bir hayat için huzur gerekir!

Yönetici Gezegeni: Venüs

Elementi: Toprak

reklam

Evde ailenizle vakit geçirmek isteyebileceğiniz bir gün, dinlenerek kendinize zaman ayırıp enerjinizi yükseltebilirsiniz. Eğitim almak istediğiniz konularla ilgili araştırma yapmak için tam sırası, hemen araştırmalara başlayıp merakınızın peşinden gidebilirsiniz.

Haftanın ilk günü Kova burcundaki Satürn ileri hareketine başlıyor. Ve Sizi yavaşlatan her şeyden sıyrılmak için motivasyonunuz yükseliyor. Kariyerinizdeki aksaklıklara son verecek hamleler yapabilirsiniz. Bugüne kadar gelen sürede yaşadıklarınız, aynı hataya tekrar düşmemek konusunda size rehber olabilir. Terazi burcundaki Güneş'in Kova burcundaki Jüpiter ile işbirliği yapması, hedefinize giden yolda size de güzel bir işbirliği getirebilir. Şansın sizinle olduğunu, bir arada olduğunuz insanlar vesilesiyle daha iyi anlayabilirsiniz. Sağlığınızı ilgilendiren konularda da, kendinize yeni bir beslenme ya da takviye düzeni oluşturmak için oldukça ideal bir haftadasınız. Bu dönemde sportif faaliyetlere de yer verebilirsiniz. Zira Güneş'in Plüton ile yapacağı açı, üzerinizde bir baskı oluşturabilir. Çalışma ortamınızdaki sorunlardan en az şekilde etkilenmek için işinize ve kendinize odaklamanızda fayda var. Soğukkanlı olmak, sizi bu hafta birçok sorunun ortasında çekip çıkaracaktır.

Motivasyon Sözü: “Nasıl başladığınız değil, önemli olan nasıl fark edileceğinizdir.”

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar; hayatınıza keyif ve kazanç katacağınız bir Ekim ayına başlıyorsunuz. 6 Ekim'de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile çalışma hayatınıza düzen getirmek için yeni planlar yapabilirsiniz. Güzel sonuçlar almak için güzel bir emek vermeniz gerektiğini anlıyorsunuz. Aynı gün Plüton'un da ileri hareketi, bu durumunuzu destekliyor ve sizi artık bir şeylerin değişmesinin zorunlu olmasıyla yüzleştiriyor. 7 Ekim’de Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yay burcuna geçmesiyle, parasal anlamda keyfiniz yerine gelebilir. Kaynaklarınızı doğru kullanabilir, yüksek kazanç elde edebilir ve bu sayede kendinizle ilgili yeni bir şeyler keşfedebilirsiniz. 8 Ekim’de Terazi burcundaki Güneş ve Mars'ın birlikte hareket edecek olması, çalışma hayatınızda yaşadığınız haksızlıkların sonunu getiriyor. İlahi adaletin tecelli etmesi, alacaklarınızı kazanmanız konusunu ön plana getiriyor. Artık önünüz açıldığına göre bazı planlarınızı hayata geçirmeniz de kolaylaşacaktır. Bu sürede öfke kontrolü stresten kaynaklanan sağlık sorunları yaşamanızı da önleyecektir. Güneş'in 9 Ekim’de de geri hareketteki Merkür ile kavuşumu, sizin için iyi gelişmelere gebe olan bu süreçte dikkatli ve kararlı olmanız gerektiğini hatırlatıyor. Geri dönen işler ve herhangi bir sebepten yarım bıraktığınız dosyalarla ilgilenmeniz gerekebilir. Vadesi uzayan konularla ilgili geri dönüşler, maddi manevi alacaklarınız gündeme gelebilir. 11 Ekim’de Kova burcundaki Satürn ileri hareketine başlıyor. Kariyerinizde sorumluluk alabilecek bir değişim söz konusu olabilir. Kitlelere hitap etme gücünüz sizi ön plana çıkarıyor. Bugüne kadar sizi sınayarak yavaşlatan bazı gelişmelerin olumlu dönüşlerine hazırlıklı olun. Çabalarınız takdir görebilir. 19 Ekim’de Jüpiter’in düz hareketi, bu konudaki olumlu geri dönüşlere hem hız hem de büyük etki alanı tanıyacaktır. 18 Ekim’de Merkür'ün ileri hareketine başlamasıyla birlikte üzerinizdeki halsizlik ve isteksizlik sona eriyor. İşlerinize ve düşüncelerinize dört elle sarılacak motivasyonu bulabilirsiniz

Günlük hayatınızın yoluna girmeye başladığını görebilirsiniz. Sorunların sadece zamanı ötelediğini ve asıl kurtarıcının sizin bu süreçteki tutumunuz olduğunu anlıyorsunuz. 20 Ekim'de Koç burcunda gerçekleşecek dolunay, kendinizi daha fazla sınırlamama noktasında bazı mesajlar veriyor. Kapalı kapıların açıldığını ve artık sadece İleri bakmanız gerektiğini görebilirsiniz. Hayatınızı yeniden kuracak güce sahip olduğunuzu, bir şeyler yapmak için heyecanlandığınızda anlayacaksınız. 23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçiyor ve gündeminiz ilişkiler oluyor. İkili ilişkilerinizde stratejik ve tutkulu davranışlar sergileyebilirsiniz. 30 Ekim tarihinde Mars da Akrep burcuna geçiş yapıyor. Ortaklı işlerinizde hareketli dönem başlıyor. Sosyal ilişkileriniz ve ticari faaliyetleriniz size ilham olacaktır.

Motivasyon Sözü: İnsan vazgeçme cesareti gösterdiğinde, kaderini kazanır ve gerçekten yaşamaya başlar.

Boğa burcunu 2021'de neler bekliyor?

Bu yıl gezegensel durumlarınız profesyonel yaşamınızı desteklemeye devam edecek. Bu durum içinde yaşamınızda sizin de beklemediğiniz bir büyümeye doğru gideceksiniz. Büyüyeceksiniz ve kariyerinizde çok başarılı olacaksınız. İşleri halletmenin yeni ve yaratıcı yollarını bulacaksınız ve bu sizin için işleri daha iyi hale getirecek. Bu yıl genel olarak, performansınızın da artacağı için mutlu bir ruh hali içinde olacaksınız. Sadece Ocak ayında Mars’ın sizin burcunuzda olması ve Uranüs gezegeni ile kavuşması bazı durumları biraz yavaşlatabilir. Sanki birileri sizi engelliyor gibi hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, motive olacağınız bazı günler de olacaktır. Ancak, dönem ilerledikçe, kariyerinizin büyümesi ve genişlemesi oldukça hızlı olacaktır. Bazı konularda kendinizi daha güvende ve hevesli hissedeceksiniz.

Boğa burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

Yıl ilerledikçe, paranızı artırmak ve yeniden kazanmak için iyi fırsatlar elde edeceksiniz. 2021'in orta kısımları uzun vadeli yatırımlar için iyi bir zaman olacak. Ekonomik planlarınızı uygulamanın tam zamanı. Yıl, Eylül 2021'in ortasından sonra ilerlerken, mali durumunuzu kararlı bir plan ve yeni bir düşünce kalıbı ile yeni bir zirveye çıkarmaya çalışacaksınız. Ama gerilmeyin ve risk almayın. Kazandıkça insanın daha da kazanmak için hırs yapması mümkün olabilir. Yılın ikinci yarısına yaklaşınca yayınladığım haftalık yorumları okuyarak ya da uzman bir astrologdan fikir alarak ilerleyebilirsiniz.

2021 yılındaki Jüpiter ve Satürn aynı anda Kova burcuna geçecek ve bu size neyi anlatıyor?

Bu dönem hayatınızda yeni bir yola giriş yapıyorsunuz. Kariyerinizde uzun bir yolculuğa başlıyorsunuz. Bunu nasıl tercih edeceksiniz bu konu çok önemli olacak. Bu durumu siz daha iyi biliyorsunuz. Bir hususta daha fazla temelleri oluşturacaksınız. Kariyerinizde bu yıl kalıcı bir adıma ilerliyorsunuz. Son iki yıl gerçekten yorucu ve kendinizi hırpalayıcı bir şekilde ilerlediniz. Şimdi kariyerinizi değiştirmek istiyorsunuz ve daha özgür bir insan olma kararı içine çekiliyorsunuz. Kariyerinizde hiçbir duruma ve bir şeye bağlı kalmak istemediğiniz bir süreç başlıyor. Belki kendini kökünden söküp başka bir yere yeni kökler salacaksın. Ruhum ne istiyor ve neye güvenmem gereklidir.

Şubat-Temmuz-Kasım aylarında zirveye çıkacaksınız! Bu fırsatları kaçırmayın!

Bu aylar yaşamınızda en önemli geçişleri sağlayabilirsiniz. Her şey bir anda olmayacak ama yine de yeniden hayatınızı güçlendirecek noktada olacaktır. Bu yıl hayatınızdan çok fazla insan elemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden insanlara mesafenizi iyi ayarlamalısınız.

10 Haziran İkizler burcunda güneş tutulması gerçekleşiyor. Finansal anlamda bir başarı elde ediyorsunuz.

Bu dönem gelir akışınızda bir artış söz konusu olabilir. Yeni bir iş ya da yeni bir projeye merhaba diyorsunuz. Hayatınıza muhteşem bir yenilik koyuyorsunuz. Yeni bir hizmeti ya da yeni bir ürünü geliştirme yoluna çıkıyorsunuz.19 Kasım’da burcunuzda bir Ay tutulması yaşayacaksınız. Bu durum kariyerinizi şekillendirme noktasında size büyük destekler sunacak. Burada başlayan hikâye 4 Aralık'taki güneş tutulması ile zirveye taşınacak noktada olacaktır.

Boğa burcu için 2021 Nisan-Mayıs ayı içerisinde öne çıkanlar

Satürn-Uranüs karesi sizi değişime sürüklüyor. Bu yıl sizi en çok ilgilendiren gökyüzü konumu Satürn ve Uranüs arasındaki kare açılımdır. Bunlar sizin gelişiminize biraz kaotik bir katkı sunuyor olsa da yeteneklerinizle bunu güzel bir duruma çevirme fırsatını da sunacak.

25 Nisan -06 Mayıs arasında doğmuş bir boğa burcuysanız bu değişime ve yeniliklere daha fazla açık olmalısınız. Mahkemeler, hukuksal konular ya da boşanma ile ilgili durumlarınız varsa bunlar artık bir sonuca varıyor. Bu alanda kabul etmediğiniz şeyler kendinizce kabule gidiyor. Sizlerin bir şeyleri kabul etmesi öyle kolay değildir. Satürn geleneksel olanı tutmak ister ama Uranüs Boğa burcunda size bunu tutmanıza izin vermeyecek. Bunun için muhtemelen bazı kaoslar önünüze getirebilir. Bunlarla başa çıkmanız için Jüpiter’in yardımını alacaksınız.

Boğa burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

Sıra dışı şeyleri yaptığınız bir yıl içinde olacaksınız! Bu yıl belki kendinizden 20 yaş büyük biriyle ya da 20 yaş küçük biriyle birlikte olma fikri size çok normal gelebilir. Eskiden düşündüğünüz geleneksel düşünceler artık yerini kendini özgür bir mantık içine çekebilir. Bunu hemen yapmak yerine daha ölçülü bir şekilde yapmalısınız. Yıllarca hayatınızı kapalı bir oda içinde geçirmişsinizdir ama şimdi birden dışarıda yaşama kararı almışsınızdır gibi düşünebilirsiniz.

Unutmayın sokakta yaşamayı bilmiyorsunuz. Buraya kendi tercihinizle çıkmış olmak demek orada yaşamayı başaracağınız anlamı taşımaz. Bazı hızlı kültür değişimleri ya da marjinal görünmek için vereceğiniz kararlar sizi daha fazla aşağıya çekebilir. Kimseye bir şeyi ikna etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi toparlayın. Yıla başlarken Mars Boğa burcunda başlıyorsunuz. Bu durum sizi yıla başlarken hızlı başlatacak.

Ocak-Mart aylarında Mars Boğa burcunda ve Uranüs ile kavuşacak. İnisiyatif alın!

Bu dönemde yapacaklarınız resmen 2021 yılınızın geri kalanını belirleyecek. Bu durum için hemen panik olmayın. Sadece gereken değişimler için adım atmaktan korkmamalısınız. Bazı değişimleri benimsemek ve korkularınızı heyecanla değiştirmek zorundasınız. Gelecek dönem parlak ve size başarılar vaat ediyor olacak. Bu yüzden bu noktada gözlerinizi kırpıştırmayın.

Cesur olun ve inisiyatif alın. Bu dönemde en önemli konu kadınlarla olan iletişiminiz olacak. Onlarla aranızda bir rekabet söz konusuysa burada ciddi bir restleşme yaşayabilirsiniz. Bunu okuyan bir erkek ise bu zamanlarda hayatınıza giren kadın figürleri sizleri güçlendirecek ve yaşama olan başarılarınızı değiştirecek güçte olacaktır. Bu belki iş arkadaşı ya da ortak olarak hayatınıza alacağınız bir kadın olabilirken belki de sevgi bağları noktasında da olabilir.

Temmuz-Ağustos-Eylül! Yeni gerçekliklerle başa çıkma zamanı!

Buraya kadar geldiğiniz süreçte yeni gerçeklikleri muhtemelen sindirmiş ve daha fazla alışmış olacaksınız. Zamanın bu kısmında gelişiminize daha fazla önem vermelisiniz. Uranüs, bilimden ve teknolojiden sorumludur. Bu dönemi harika bir teknolojik gelişim içine çekilerek geçirebilirsiniz. Belki uygulama geliştirme, belki yeni bir web sayfası tasarımı gibi gelişmeler içine girip yeni iş birlikleri yapabilirsiniz. Yeni şeyler deneyin ve hayatınıza gelen bu yeni güncelleme paketini kabul edin. Sizler teknolojiden uzak ve endişe duyan insanlarsınız. Ama bu döneme kadar çok değişmiş olmanız gerekmektedir. Bu yüzden bu sürecin avantajlarını kullanmalısınız.

15 Mayıs tarihi senin için bir başlangıç olacak! Gidişin değil, yolun değişmesi lazım!

İlişkinde ya da hayatında çok istediğin bir konuda bir adım alacaksınız. Bu süreç size bir çekişme, bir uyuşmazlık gibi gelse de aslında size bir karar verme zorunluluğu getiriyor. Kendinizi her zamanki halinizden daha kavgacı ve agresif hissedebilirsiniz. Bunu asla davranışlarınıza dökmemelisiniz. Bu süreçte yüksek bir güvensizlik ve düşük bir özsaygı içine girdiğinizi düşünebilirsiniz. Bunların hepsi sizin eksik olan yönlerinizi düzenlemeniz için bir geçiştir. Artık bu dönemden sonra sizler eski siz değilsiniz. Eski tutumları, ideallerini ve senin için yeni olmayan her şeyi bırakıyorsun. Bunu yapmaktan korkma.

Bu yıl sürpriz bir aşk yaşamınızda büyük bir devrim yapabilir ya da bir ülkeden alacağınız teklif sizin hayatınızı birdenbire değişime taşıyabilir.

Boğa burcu için 2021 Kasım-Aralık ayı içerisinde öne çıkanlar

Kasım-Aralık aylarında ticari bağlantılarınıza ya da parasal konulara karşı aldanmalara dikkat!

Sistem bu yıl sizi başka insanlara parasal anlamda güvenmemeye itiyor. Kendi işinizi yapmak ve bunu geliştirmek çok önemli olacak. Bu döneme kadar finansal anlamda kendi gücünüzü keşfedin ve kendiniz kazanın. Kendinize yeterli olup kendi kendinize kazanma yoluna gittiğinizde iyi bir servet elde edebilirsiniz. Başka ortaklıklar içinde olmak doğru bir karar olmayabilir. 2011 yılında eğer benzer durumlar içine girdiyseniz bu sefer aynı şeyleri yapmamaya özen gösterin. Mutlu seneler dileriz.

Burçların her biri farklı özelliklere sahiptir. Özellikle burçların yönetici gezegenlerine göre kişilik, fiziksel ve karakteristik özellikleri ortaya konulmaktadır. Burçlar hakkında bilgi sahibi olunduğunda kişiler hakkında daha doğru yaklaşımlarda bulunmak mümkün. Aynı zamanda 21 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında doğan kişiler boğa burcu olurlar. Boğa burcunun da kendine has özellikleri bulunmaktadır.

Grup: Toprak / sabit / negatif /dişi

Yönetici Gezegen: Venüs

Renk: Ateş pembe, eflatun, açık mavi

Uğurlu Taş: Elmas

Şanslı Sayı: 6

Karşıt Burç: Akrep

Şehirler: New York, Rodos, Leipzig, Dublin

Metal: Bakır

Çiçekler: Menekşe, şebboy, pembe karanfil, pembe gül 

Boğa Burcu Fiziksel Özellikleri 

Boğa burcu olan kişiler genel olarak kısa boylu ve güçlü yapılı olurlar. Sağlam bir boyun kısmı olan boğa burçları esmer tenli ve sıcak bakışlı kişiler olarak bilinirler. Boğa burçları genel olarak esmer ve koyu tenli olurlar. Saçları gür ve kıvırcık olan boğa burçları güzel ve çekici bir fiziksel özeliğe sahip olurlar. Boğa kadınları genç yaşlarda oldukça güzel ve bakımlı görünürler. Boğa burçları ilerleyen yaşlarda çok daha güzelleşebiliyorlar

Boğa Burcu Kişisel Özellikleri

Boğa burcu olan kişiler hedefleri doğrultusunda ilerlerken tüm engelleri kararlı bir şekilde aşarlar. Yeteneklerini ön plana çıkaran boğa burçları maddecilikleri ile ön plana çıkarlar. Bireysel ilişkilerde ise son derece sözlerine güvenilir kişiler olarak bilinmektedir. Para kazanmayı seven boğa burçları bu kapsamda çok çalışarak maddi güce erişmek için gece gündüz çalışırlar. Bu yönleri ile çalışkanlıkları da ön plana çıkmış olur. Boğa burcu kişileri yatırım konusunda oldukça yetenekliler. O nedenle doğru yatırımlarda bulunabilirler. 

Boğa Burcu Zayıf Özellikleri 

Boğa burcunun genel olarak doyumsuz olduğu bilinmektedir. Özellikle maddi açıdan önemli bir kazanç elde etmeyi hedefleyen boğa burcu keyfine de aşırı düşkün olarak bilinmektedir. Dolayısı ile boğa burcu keyfi için önemli bir çalışma içine girer. Bu nedenle alışverişlerini yaparken dahi kendisini mutlu edecek ürünler almak ister. Bu para harcama alışkanlığı ile boğa burcu genel olarak müsriflik de yapabilir. Kibirli olması nedeni ile boğa burcu kimseden yardım almak istemez.

Boğa Burcu Güçlü Özellikleri

Boğa genel olarak burçlar kuşağının en güçlü burcu olarak bilinmektedir. Bu nedenle boğa burcu olan kişiler güvenilir ve sağlam olarak bilinirler. Aynı zamanda boğa burcu olan kişiler mantıkları yerine duyguları ve tutkuları ile hareket edebilirler. Aynı zamanda boğa burcu olan kişiler istedikleri şeyleri elde etmek için çok çalışırlar. Bu uğurda da epey emek harcamaları ile bilinirler. Boğa burçları kendilerini mutlu etmeyen ve yoran şeyler ile uğraşmaktan hoşlanmazlar. Boğa burçları kendi mutlulukları için hedeflerine ulaşırlar. Bu nedenle gece gündüz çalışabilirler.

Boğa Burcu İyi Özellikleri

Boğa burcu olan kişiler yardımsever ve merhametli olarak bilinirler. Bu kişiler insanlara yardım etmeyi çok severler. Boğa burçlarının pek çok olumlu yönleri de bulunmaktadır. Özellikle de boğa burçları dayanıklı ve dik duruşlu bir yapıya sahiplerdir. Kimse onlara istemedikleri bir şeyi kolay kolay yaptıramaz. Bunun yanı sıra mantıklı hareket etmeyi seven boğa burcu kişileri güvenilir olmaları ile bilinirler. Kendilerine yetmeyi bilen boğa burçları barışçıl yönleri ile ön plana çıkarlar. Üretken ve sabırlı bir yapıları olan boğa burcu kişileri istediklerine ulaşmak için çok çalışırlar. Aynı zamanda dengeli bir yapıları da vardır. Boğa burçları son derece nazik bir yapıya sahip olurlar. Toplum içinde zarif ve duyarlı kişilikleri ile bilinen boğa burçları zarif ve nazik kişiler ile ön plana çıkarlar.

Boğa Burcu Kötü Özellikleri

Boğa burcu olan kişiler inatçı kişilikleri ile bilinirler. Aynı zamanda bildiğini okuyan boğa burcu kişileri aşırı kıskançtır. Sevdiklerini kıskanan boğa burçları iş ve sosyal yaşamda da kıskanç olmaları ile ön plana çıkarlar. Kimi zaman katı yönleri ile bilinen boğa burçları çoğu zaman yavaş hareket ederler. Boğa burçları genel olarak inatçı ve bildiğini okuyan kişilerdir. Aşırı kıskanç olabilen boğa burçları kendi sınırlarına girilmesinden asla hoşlanmazlar. Çoğu zaman katı bir yapıya sahip olan boğa burçları eleştirilmekten de asla hoşlanmazlar. Bunun yanı sıra boğa burçları öncelikle kendilerini düşünürler. Kibirli olabilen boğa burçları takıntılı olarak anılırlar.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.