reklam

BURÇLAR « Bülten Kıbrıs

27 Ekim 2021 - 18:22

BURÇLAR

ÖZELLİK SEÇİN
KOÇ BURCU 21 Mart - 20 Nisan

Mottosu: Yeter ki hevesim kırılmasın!

Yönetici Gezegeni: Mars

Elementi: Ateş

reklam

İşleriniz veya sorumluluklarınız arka arkaya gelmiş sizleri yormuş olabilir. Ne yöne gideceğinizin kararını veriyorsunuz. Kendinizden emin harika bir döneme başlıyorsunuz. Evinizle işiniz arasındaki mesafe sizi yoruyor. Kendinize yeni bir düzen getirmek için bugün girişimlerde bulunabilirsiniz.

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar; gergin ve tahammülsüz bir hafta olduğunu düşünebilirsiniz. Bunu aşmanızın kolaylığı sizin tutumlarınızla doğru orantılı olacaktır. 23 Ekim’de Güneş’in Akrep burcuna geçmesi hayatınıza dair önemli adımlar atacağınıza işaret ediyor. Bununla birlikte 30 Ekim’de Mars’ın da Akrep burcundaki seyrine başlaması, bu konuda daha hızlı aksiyon olmanızı sağlıyor.  Özellikle iletişim konusunda gerçek bir stratejist olarak davranacaksınız. İlişkilerde partnerinizin size karşı duygusal ilgisini ve yakınlığını bu hafta güçlü bir şekilde hissedebilirsiniz. Kendinizle ilgili bazı gerçeklerin farkına varmak, bazı yüzleşmeler yaşamak size daha emin adımlar attırabilir. Bu sayede önemli bir başarı elde edebilir, hatta yeni bir terfi ile ödüllendirilebilirsiniz.

27 Ekim’de Venüs ve Neptün arasındaki kare açıyla, yurtdışı kaynaklı çalışmalarınız ya da hukuki anlamdaki konularda keskin kararlar almaktan ziyade akışına bırakmak gerektiğine odaklanıyorsunuz. Kendinizi daha sakin ve makul hissedeceğiniz ana kadar, o güne dek yapabildiklerinizle keyiflenmeyi seçmenizde fayda var. Dalgınlıklar bazı kazalara ya da aracınızla ilgili teknik sorunlara sebebiyet verebilir. Yola çıkmadan önce bu konudaki eksikleri tamamlamaya çalışmalısınız. Duygusal olarak partnerinizin bu hafta size daha yakın olduğunu hissedeceksiniz.

Motivasyon Sözü: “Seçeneğin umut olduğunda her şey mümkün olur.”

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, sahne alacağınız ve ilişkilerinizden destek alacağını bir Ekim ayına başlıyorsunuz. 6 Ekim’de Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte yeni ortaklıklara imza atabilir, ikili ilişkilerinizle ilgili bazı sorumluluklar alabilirsiniz. Yine 6 Ekim’de Plüton'un Oğlak burcunda ileri hareketine başlamasıyla gücünüzden ve gittiğiniz yoldan emin olduğunuzu hissedebilirsiniz. Kariyer hayatınızın aksayan ve değişime ihtiyacı olan bölümlerini yeniliyor, hayatınızı yeniden dizayn edecek güce kavuşuyorsunuz. 7 Ekim’de Venüs'ün Yay burcuna geçiş yapması, taşınma ve eğitim konularınızdaki aksaklıklarınızı olumlu sonuçlandırırken haklılığınızın ispatlanmasıyla ilgili gelişmelere de tanık olabilirsiniz. Hukuki konular başta olmak üzere, ilahi adaletin yaşantınızda birçok noktada tecelli ettiğini görebilirsiniz. Yeni fikirler ve bakış açısı kazanmış olmak, rahat ve keyifli arkadaşlıklar başlatabilir. Güneş ve yönetici gezegeniniz Mars'ın 8 Ekim’de Terazi burcundaki kavuşumu, ilişkilerinizle ilgili haksızlıkları sonlandırırken durağan hale gelen konulara da dikkat çekiyor. Öfkeli olmaktan ziyade, bir şeylerin herkes için daha iyi hale gelmesiyle ilgili müdahaleleriniz olabilir. Hak ve adalet size altın tepside sunulacaktır. 9 Ekim’de Güneş'in geri hareketteki Merkür ile kavuşumu ile, geçmişi yeniden deşmek yerine bugününüzü zorlayan ilişkileri geride bırakmak için size bazı ipuçları veriyor. Yapacağınız veya yaptığınız işbirliklerinde mevcut durumu değerlendirmeden karar vermeyin. 11 Ekim günü Satürn'ün Kova burcunda ileri hareketine başlamasıyla birlikte, projeleriniz hız kazanabilir. Karşılaştığınız zorluklarla olan mücadeleniz lehinize döneceği için gelecek adımların planlamasını daha iyi yapabilirsiniz. Sosyal çevrenizde de arkadaşlarınızla ve bulunduğunuz ortamlarla ilgili problemler geride kalıyor. 19 Ekim’de de Jüpiter Kova burcunda ileri hareketine başlıyor ve geleceğe yönelik planlarınızı gerçekleştirmek adına şanslı günlere giriyorsunuz. Sorunların geri kalmasının dışında yeni işbirlikleri ve çevre kazanımıyla, fikirlerinizi büyütebilirsiniz. Özgürce hareket etmenin mutluluğunu tadacaksınız.

18 Ekim’de Merkür’ün ileri hareketine başlaması, karar alma ve adım atma konusundaki engelleri kaldırıyor. Duygusal, ticari ve sosyal tüm ilişkilerinizde işlerin yoluna girmeye başladığına tanıklık edebilirsiniz.

20 Ekim'de burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Sonlandırmak istediğiniz konularda destek alacaksınız. İkili ilişkilerinizle ilgili önemli kararlar alabilir, umudunuzu kıran noktalarda tavrınızı kesin bir şekilde belli edebilirsiniz. Bir şeyleri bitirmek ya da başlatmak konusunda fevri olmayın, kendinize zaman tanımalı ve olayları tüm gerçekliği ile görmeye çalışmalısınız. 23 Ekim’de Güneş Terazi burcundan ayrılıyor ve Akrep burcuna geçiyor. Korkularınız ve endişelerinizi yeniyorsunuz. Daha sezgisel ve stratejik davranabilirsiniz. Ek gelir elde edeceğiniz teklifler ve mevcut işler konusunda da yeni imkanlar kapınızı çalabilir. Yönetici gezegeniniz Mars da 30 Ekim’de Akrep burcuna geçtiğinde, kendinize zaman ayırmanız konusuna dikkat çekecek. Yenilenmeniz, size sorun çıkaran noktalara ilgili yeni bir strateji kurmanız gerekiyor. İçsel olarak kendinizi güvende hissettirecek adımlar atabilir. Bu, ek gelirlerinizle ilgili gelişmeleri de hızlandıracaktır.

Motivasyon Sözü: Hayatın imkanları, yelkenini açabildiğin rüzgarlarda gizlidir.

Koç burcunu 2021'de neler bekliyor?

Sevgili Koçlar sizler için çok ilginç bir yıl olacak. Herkesin yaşadıkları ve doğum haritaları birbirinden farklıdır. Milyonlarca Koç aynı şeyleri yaşamayacak ama herkesin kendi koşullarına, kendi şartlarına ve kendine göre yaptıkları iyiliklere göre şekil kazanacak. Bu yüzden ne yaptığınız ve nelerle meşgul olduğunuz hep önemli olacak.

Şimdi yıl içinde Koçların hangi açılarla baş etmek durumunda kalacağını ve nasıl bir görüş almaları gerektiğinden bahsedeceğim. Astroloji bir iç görü kazanma yöntemidir. Olması gereken olacaktır. Önüne geçemeyeceksiniz. Umarım bu görüşü kendi yaşam biçiminizle bağ oluşturarak bir denge kurabilirsiniz. Bu yorumları okurken öncelikle yükselen burcunuza sonra güneş burcunuza göre değerlendirmeniz çok daha önemli olacaktır.

Koç burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

Koç burcu için 2021 yılı muhtemelen çok olumlu bir şekilde başlayacak ve aynı zamanda büyük bir kariyer başarısı ile devam edecek denilebilir. İyi bir şans önlerine geliyor.

Yavaş yavaş, yeni bir aşkın ya da yeni bir çevrenin gelişmesi muhtemeldir. Sadece Temmuz ve Eylül arasında kariyer cephesinde yeni sorumluluklar ya da bazı zorlayıcı etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Lütfen bu dönemde olumsuz düşüncelerinizi kontrol altında tutun. Yılın ikinci yarısında büyük profesyonel hedeflerinizin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Bu yıl öfkenizi yenmelisiniz. Eğer bunu başarırsanız muhteşem bir yıl olacak. Bu yıl ruh eşinizi bulduğunuz ve onunla yeni bir yol belirleme kararı alacağınızı söyleyebiliriz.

Koç burcu için 2021 Şubat ayı içerisinde öne çıkanlar

2021 Şubat ayında mali durumunuzda büyüme yaşayabilirsiniz. Başka bir deyişle, parasal planlamada başarılı olacaksınız. Uzun vadeli yatırımlar için iyi bir zamana giriyorsunuz. Ancak müsrif yaklaşımlar size bir anda kayıp getirebilir. Giderlerinizin daha fazla olacağı bazı aşamalar olacaktır, bu nedenle biraz finansal sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu yıl hisse senedi piyasasından, borsadan ya da dijital para alımları gibi maceralı spekülasyonlardan uzak durmanız doğru olabilir. Bu yılın son aylarında, kazanç ve büyüme için daha iyi fırsatlara sahip olacaksınız.

2021 yılındaki Jüpiter ve Satürn aynı anda Kova burcuna geçecek ve bu size neyi anlatıyor?

2008 Yılından bu yana Plüton kariyer evinizde sizi oldukça hırpaladı. Jüpiter gezegeni bolluk, şans, ilerleme ve başarı gezegeni olarak bilinirken 2020 yılında Oğlak burcunda sizleri oldukça zorlu koşullar İlerlemekti. Aslında ilerlemek isterken yerinizde saydığınızı düşündünüz. Ama yine de geriye gitmemek için oldukça mücadele verdiniz. Satürn Oğlak süreci de 2018 Kasım ayından bu zamana kariyerinizde bir şeyleri şaşırtıcı bir şekilde alt üst etti. Tam oldu demiştiniz ama yine hiçbir durumun olmadığını gördünüz. Belki bir şeyler edindiniz ama bu tam anlamıyla sizi mutlu eden türden değildi. Satürn gezegeni sizin ne için emek ya da Kova burcuna Jüpiter ile birlikte geçerek bitirmek istediğiniz ama bir türlü bitiremediğiniz işleri sonuca ulaştırmanıza neden olacak. Hayatınızda neyin gerekli olduğunu ve bunu yapmak için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz.

Koç burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

2021 sizlerin kariyer hayatınızda daha rahatladığınız ve hakkınızı aldığınız bir yıl olacak denilebilir. Jüpiter ve Satürn sosyal yaşamınızda sizi bambaşka bir yere taşıyor olacak. Bunu 2020 Kasım ayının sonlarında hissediyor olacaksınız. Bu birleşim hiçbir zaman daha önce olmadı ve bir daha da olmayacak. Sende bu yıl yaşadığın yükselişi belki de bir daha hiçbir zaman yaşayamayacaksın. Bunun tadına varmalı ve burada fırsatları toplamalısın. Bir ağacın en üstündeki harika olmuş meyveleri toplamak gibi olabilir. Hepsini hemen toplamaya başlamalısın. Bir daha oraya ulaşacak kadar şansın olur mu bunu bilmiyoruz. Bu yüzden şimdi 11.ev kurallarına uymalısın. Organize olmalısın çünkü Jüpiter 11.evinde sana bunu fazlasıyla verecek.

Fiziksel enerjiniz, ruhsal enerjiniz yaşam görüşünüz heyecan kazanıyor!

Sosyal anlamda yeni bir düzen hayatınıza dahil ediyorsunuz. Bunu şu an anlamıyor olabilirsiniz. Ama yıl içinde bunun ne demek olduğunu daha iyi kavrayacaksınız. Sosyal bir proje ya da yeni arkadaşlıklar içine gireceğiniz bir yer denilebilir. Bunun olma sebebi daha tanınmanız, daha kazanmanız, daha fazla çevrenize yardım etmeniz ve daha güçlenmeniz içindir. Jüpiter 13 Mayıs civarlarında Balıkburcuna geçiş yapacak.

Koç burcu için 2021 Mayıs, Haziran, Temmuz ayı içerisinde öne çıkanlar

20 Haziran’da gerilemeye başlayacak olan Jüpiter 28 Temmuz'da Kova burcuna yeniden ilerleyecek. Aslında bu yıl içinde 13 Mayıs-28 Haziran arasında yaşadığınız olayları not alıp 29 Aralık 2021 yılı sonrasında sizi ilgilendireceğini unutmamalısınız. Bunu 2022 yılında konuşacağız. Bizi ilgilendiren durum Jüpiter’in Kova geçişi olacak. Bu durum sizlere büyük şans ve fırsatlar getireceğe benziyor. Bu süreçte Jüpiter sana tam 5 ay izin verecek. İlerlemen, büyümen ve kendini güvenli alana çekmen için sanki herkes sana yardım ediyor olacak.

Sosyal hayatınızda geliştirmek istediğiniz ya da kazanmak istediğiniz ne varsa bu büyümeye sizde inanamıyor olabilirsiniz. Yapılması gerekenin ne olduğunu uzun bir süre bulamayabilirsiniz. Bunu panik yapmayın. Mayıs ve Temmuz arasında bununla ilgili bir iç görü kazanacaksınız. Jüpiter gezegeni ne yapılması gerekeni temsil eder. Jüpiter’in geri çekilmesi demek öncesinde yaptığınız şeyi aşağıya yukarıya toparlama ve demleme fırsatı verir. Jüpiter ileri hareketine döndüğünde hareket etmeye başla ve çekinme.

18 Ekim’de işler tahmininizden daha fazla yoluna girecek. Ödüllerinizi o zaman elde edebileceksiniz. İyileşmeyen yaralarımızı anlatan CHİRON tüm yıl koç burcunda olmaya devam edecek. Kimseyi tenkit etmeyin ya da herhangi bir tehditte karşı dikkatli olun. İyileşmeyen yaralar genelde korunmakla mahkumdur ve aynı zamanda belki de orayı iyileştirebilecek şifacıları bulmakla ilgilidir.

Hiç olmadığı kadar hayatınızda ilerlediğiniz bir yıl içine giriyorsunuz!

Bu yıl 2 güneş tutulması ve 2 tane ay tutulması yaşayacağız. Bunlar sizler için 26 Mayıs Yay burcunda ve 19 Kasım Boğa burcunda olarak ikiye ayrılıyor. Bu durum sizlerin yaşamanızda 2017 yıllarından beri kariyerinizde verdiğiniz mücadelelerin parasal sonuçlarınızı almaya yönelik hareketlenmeleri görebileceğinizi düşünüyorum. Özellikle Şubat aylarında bunların ilk adımlarını hissedeceksiniz. Ama acele etmemelisiniz. Bir şeylerin acele ile olmadığını 2020 yılında yeterince anladınız. Bu süreç sizi tam bir doyum noktasına ulaştıracak ama bunun için yılın sonunda gerçekleşecek olan Yay burcundaki güneş tutulmasını beklemelisiniz.

10 Haziran İkizler burcunda güneş tutulması gerçekleşiyor. Sosyal bir zirveye ilerliyorsunuz!

İlişkiler 2020 yılında sizleri çok yordu. Ne gidebildiniz ne de kalabildiniz. Bir şekilde bir şeyleri görmezden gelmeye çalışırken acı çektiniz. Eski bir ilişkinin özlemi ya da yerine koyamadığınızı düşündüğünüz duygular sizi yıprattı. Bu yıl aşk ve ilişkilerde daha rasyonel yaklaşımlar içine gireceksiniz. Özellikle bu tutulma öncesi 28 Mart’ta yaşayacağınız dolunay ve 12 Nisan’da yaşayacağınız Koç yeni ayı bu durumları başlatıcı olacaktır. Gizli bir ilişki içine çekilebilirsiniz. Bu durumu nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız sakince doğru olanı yapma kararı vermeli ve asla içinizdeki boşluğun tuzağına düşmemelisiniz. İçinizdeki sevgisizlik sizi bu bağlamda hata yaptırabilir. Bu zaman dilimlerinde bir ilişkiniz varsa onu bitirme ya da yeni hiç ilişkiniz yoksa başlatma kararları da alabilirsiniz. Sadece ana konunuz ilişkiler olacaktır.

Ocak-Şubat-Mart tarihleri parasal konularınızda artış gerçekleşiyor ve kariyerinizde hızlı bir yükselişe geçiyorsunuz.

Parasal olarak yükselişe ilerlediğiniz bir dönem başlıyor ama çevrenizden çok fazla kıskançlıkları üzerinize çekebilirsiniz. Lütfen bu tür konulara karşı çok dikkatli olun. Kimseye hedef olmayın.

Koç burçlarını etkileyecek en önemli gökyüzü olayları hangisi?

22 Ekim Koç dolunayı 6 Ekim Terazi yeni ayını şimdiden ajandanıza not alın. Bu tarihler sizleri marjinal başlangıçlara ve yeniliklere taşıyacaktır.

İlla hata yapacaksanız, bildiğiniz hatalar yapın!

27 Eylül- 18 Ekim Merkür gerilemesi ilişkiler konusunda sizleri yeniden teste sokabilir. Burada bazı hukuksal savaşlar içine çekilebilirsiniz. Çünkü öncesinde 15 Temmuz-19 Aralık arasında sizin burcunuzda hareket eden chiron gerilemeye başlayacak. Sizi acıtan ve yaralayan konuların artık temizlenme ve düzenlenme zamanı geldiğini söyleyebiliriz. Bu dönemlerde yeni hatalar yapmamaya özen gösterin. Eski hataları telafi etmeyi seçin. Ya da bildiğiniz hatalar üzerinde hareket edin. Koç doğası böyledir. Savaşma ve rekabeti sever. Bu bazen bir hata olabilir. Ama bunu savaşmadan bir koç anlamaz. 2020 yılı zaten sizler için oldukça yorucu oldu.6 ay boyunca Mars Koç geçişini yaşadınız. Bu olağanüstü bir dönemdi ve bunu yönettiniz.

Satürn Kova burcunda 23 Mayıs- 11 Ekim arasında geriliyor. Çelişkilerin sona eriyor.

Bu süreç sizler için oldukça önemli olacak. Hayatınızı yeniden şekillendirdiğiniz bir dönem denilebilir. Bu zaman aralığında aşk hayatınızda beklemediğiniz sürpriz ve heyecan verici gelişmeler yaşayabilirsiniz.

14 Mayıs Jüpiter balığa geçiyor. 12. evinize geçecek. 20 Haziran'da gerileyen Jüpiter sonra 28 Temmuz'da Kova burcuna giriş yapacak yılsonuna kadar Jüpiter 11. evinizde hareket edecek. Özgürlük arzunuz artacak ve sıkıcı rutin hayata bağlanmak istemeyebilirsiniz. Bununla birlikte bazı duygusal sorunların işleri biraz daha karmaşık hale getirebileceği ve stres ve hayal kırıklığınızı artırabileceği bazı günler de olabilir. Bu nedenle, bu durumların siz ve sevdikleriniz arasında herhangi bir mesafe oluşturmasına izin vermeyin.

Ev içi yaşamınızda bazı değişiklikler bekleyebileceğiniz aşamalar da olacaktır. Değişim için herhangi bir karar vermeden önce, sevdiklerinizle konuşmanız ve bunu idare edip edemeyeceklerini görmeniz önemli olacaktır. Arkanızdan dönen işler ya da size kurulan tuzaklar karşısında inanılmaz şanslı bir yıldasınız. Yapmanız gereken sizlerin de kimseye tuzak kurmamanız ve iyi biri olarak kalmaya devam etmeniz. Sistem size oldukça yardımcı olacaktır. Keyfine varın. Mutlu seneler…

Daha çok ateş grubu ve erkeksi değişken yapılara sahip olan koç burcu oldukça farklı bir gruptur. Koç burcunun yönetici gezegeni mars olarak bilinmektedir. Birçok özelliklerinden birkaçı olan hırslı ve sabırlı olmaları ile bilinmektedirler.

Grup: Ateş/erkeksi/değişken

Yönetici Gezegen: Mars

Renk: Ateş kırmızı, nar çiçeği 

Uğurlu Taş: Pırlanta, yakut, ameist, demir 

Şanslı Sayı: 9

Şanslı Gün: Salı 

Karşıt Burç: Terazi 

Şehirler: Floransa, Verona, Marsilya, Birminghom, Saragosa 

Metal: Demir 

Çiçekler: Lale, gelincik, renkli sardunya, hanımeli

Ağaçlar: Kara çam, Selvi, ak diken

Koç Burcu Fiziksel Özellikleri

Koç burçları fiziksel olarak çok belirgin özellikler sahip olan grup olarak bilinmektedir. Özellikle bu grup bireylerinin boyları uzunca ve beyaz tenli oldukları bilinmektedir. Bireylerin büyük kısmı sinirli ve fevri özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Fakat genel olarak merhametli ve şefkatli insanlar olarak bilinmektedir.

Özellikleri arasında kızlarda uzun boy, siyah saç, belirgin bir yüz yapısı ve güzel bir burun bulunmaktadır. Bireylerin büyük kısmının saçları dalgalı ve bakımlı durmaktadır. Özellikle bu burç bireylerin en sevdikleri renk olarak ateş kırmızısı ve narçiçeği bilinmektedir.

Koç Burcu Kişisel Özellikleri

Koç burçları kişisel olarak çabuk sinirlenebilen bireyler olarak bilinmektedir. Arkadaş çevresi ve aileleri tarafına gözü kara olarak nitelendirilmelerine rağmen birçok durumda şefkatlidirler. Özellikle bazı bireylerde uğurlu taş kavramı bulunmaktadır. Bu burçların yaygın uğurlu taşları pırlanta, yakut, ameist ve demir olarak bilinmektedir.

Vücutlarına taktıkları aksesuarlar da bu taşlar ağırlıkta olmaktadır. Marsın dünya üzerindeki çekimlerinden dolayı bu bireylerin uğurlu sayıları 9 olarak belirlenmiştir. Özellikle işlerinin en yolunda gittiği ve kendilerini en şanslı hissettikleri gün olarak haftanın ikinci günü seçilmiştir. En şanslı gün olarak belirlenen Salı günü daha çok işlerini halletmektedirler.

Koç Burcu Zayıf Özellikleri

Koç burçları en zayıf özellikle olarak aşırı ve hızlı sinirlenmeleri olmaktadır. Özellikle Venüs’ün çekimi nedeniyle vücutlarında oluşan aşırı kas kasılmaları nedeniyle bu durum yüksek seviyelere çıkmaktadır. İlk olarak bu bireylerin karşıt burcu terazidir. Bu nedenle terzi burcundan bireylerle karşı karşıya gelmemelerinde faydalar bulunmaktadır.

Bireylerin diğer özellikleri ise okul ve eğitim hayatlarında potansiyellerinin farkında olmamalarıdır. Daha çok bu bireylerin kendilerinin yeteri kadar çalışmalarını görseler dahi eksik farkındalıktan dolayı başarısızlık olmaktadır. Bu gibi zayıf özellikler nedeniyle kesinlikle dikkatli olmalarında fayda vardır.

Koç Burcu Güçlü Özellikleri

Kesinlikle koç burçlarının en güçlü özellikleri arasında cesaretleri gösterilmektedir. Öyle ki birçok insanın düşünemeyeceği bile durumlarda gözleri kapalı olarak gidebilirler. Genellikle kendilerinden beklenilen performansın üzerinde işlev gösterirler. Diğer en önemli durumları ise aşırı şanslı bireyler olarak bilinmektedir.

Bu burçların en sevdikleri şehirler olarak floransa, Verona, Marsilya, birminghom ve saragosa olarak bilinmektedir. Bu bireyler özgürlükçü ruha ve garantici işler arasında kalmışlardır. Özellikle bu bireyler kendilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü durumlara saygı ile yaklaşmaktadır. Arkadaşları ve aileleri ile vakit geçirmekten oldukça keyif almaktadırlar.

Bireylerin aileleri ve arkadaşlarıyla yapmak istedikleri aktiviteler arasında piknik yapmak ve beraber bir akşam yemeği tarzındadır. Özellikle ailelerine karşı koruyucu oldukları için akşam yemeklerinden oldukça zevk almaktadırlar. Toplumun çoğuna göre dışarıda sosyal olarak bulunmak yerine ev içerisinde vakit geçirmekten hoşlanırlar.

Koç Burcu İyi Özellikleri

Koç burcu bireyler daha çok tutkulu ve sadakatli bireyler olarak bilinmektedirler. Özellikle koç burçlarında iki kişi için bile yeterince enerjisi bulunur. Özellikler bireylerin âşık olması durumunda ilişkileri kıskanmadan dolayı gelgitler yaşaması muhtemeldir. Özgürlüklerine dükün oldukları ve ailelerine değer verdikleri için bu duruma ters düşen ilişkiyi bitirmeleri normaldir. Fakat eğer karşı tarafı haklı buluyor iseler birçok insanı acımasızca yargılayabilirler.

Özellikle koç burcu kadınları için en sevilen ve kullanılan metal demir metali olarak bilinmektedir. Özellikle koç burcu en sevdikleri çiçek olarak lale, gelincik, renkli sardunya ve hanımeli tercih etmektedirler. Genellikle hoşlarına giden ve sevdikleri ağaçlar ise karaçam, Selvi ve akdiken olarak bilinir. Özellikle bu burçlar sevdikleri insanlar ile pikniğe veya geziye gittiklerinde bu bitkileri çevrelerinde isterler.

Koç Burcu Kötü Özellikleri

Koç burcu bireylerin en nefret ettikleri durumlar arasında görmezden gelinmesi durumlarıdır. Özellikle bu gibi özellikleri nedeniyle kibirli ve benmerkezci davranmaları normaldir. Özellikle inatçı ve umursamaz olmaları nedeniyle arkadaşları ve ailesi tarafınca sık şikâyet edilirler. Kıskanç ve bazı durumlarda oluşan sinir krizleri ilişki durumlarını olumsuz etkileyebilirler.

Bazı durumlarda sabırsız ve peşin yargılı davranmalarından dolayı birçok defa haksız düşme durumları oluşabilir. Bazı insanlar ile olan olumsuz ilişkileri nedeniyle iş hayatına da olumsuz yansıyacağı bilinmektedir.

KATEGORİLER

SAYFALAR

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile haberlere daha hızlı erişin.

© 2021 bülten Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tarafsız ve güncel haber portalı.