Ankara escort

Ersin Tatar: Artık ayağa kalkma ve yeni bir geleceğe yürüme zamanıdır « Bülten Kıbrıs

21 Mayıs 2024 - 17:12
Köpek maması

Ersin Tatar: Artık ayağa kalkma ve yeni bir geleceğe yürüme zamanıdır

Ersin Tatar: Artık ayağa kalkma ve yeni bir geleceğe yürüme zamanıdır
Son Güncelleme :

16 Eylül 2020 - 9:56

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçim vizyonunu bu gece düzenlenen bir etkinlik, sosyal medya ve televizyonlar vasıtasıyla kamuoyuyla paylaştı. Tatar, “Yeni bir geleceğe yürüyoruz” sloganıyla düzenlenen gecede “Artık ayağa kalkma ve yep yeni bir geleceğe yürüme zamanıdır. Kıbrıs konusunda masaya artık yeni alternatifler gelecek, Kapalı Maraş’a insanlığa kazandıran yeni bir açılım bir gelecek, Mavi Vatan’la ülkemize zenginlik gelecek, Türkiye ile ilişkilerimizin daha da güçlendiği yeni bir dönem gelecek, Kıbrıs Türk halkıyla iç içe, halka açık bir Cumhurbaşkanlığı gelecek” dedi.

UBP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre, partinin Lefkoşa Köşklüçiftlikte’teki Genel Merkezi’nde pandemi dikkate alınarak düzenlenen vizyon tanıtım etkinliğinde,Tatar ile birlikte, Onursal Başkan 3 Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, tüm bakanlar, milletvekilleri ve belediye başkanları da hazır bulundu.

Televizyonlar ve internet medyasından canlı yayınlanan etkinlikte Ersin Tatar, konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı’nda neler yapacağını anlattı.

Tatar konuşmasında, Kıbrıs müzakereleri, Kapalı Maraş, pandemi ve iç siyasette hayata geçirmeyi planladığı mekanizmalara ayrıntılı yer verdi.

Kıbrıslı Türklerin, 450 yıldır bu topraklarda olduğunu hatırlatan Tatar, “Ancak tarihi bir gerçektir ki yüzyıldan fazladır kendi vatanımızda bir varoluş, özgürlük ve egemenlik mücadelesi veriyoruz” dedi.

“DEVLET SAHİBİR BİR HALKIZ”

Yok edilmek istenen bir topluluk noktasından, Devlet sahibi bir halk noktasına birlikte mücadele ederek ulaştıklarına vurgu yapan Tatar, şöyle konuştu:

“Bugün vatanımızın ve devletimizin kurucu partisi olan Ulusal Birlik Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak karşınızdayım. Kökleri Dr. Fazıl Küçük liderliğindeki Kıbrıs Türk halkının diriliş mücadelesine, Hiçbir koşulda kararlılığından ve egemenlik mücadelesinden vazgeçmeyen Rauf Denktaş’a, ulusal direnişimizin simgesi TMT’ye dayanan Ulusal Birlik Partisi’nin adayı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmaktan onur ve gurur duyuyorum. Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş ve 3’ncü Cumhurbaşkanımız Derviş Eroğlu’nun ardından, Ulusal Birlik Partisi’nin Cumhurbaşkanlığına aday gösterdiği üçüncü isim olmak, yalnızca bir gurur vesilesi değil aynı zamanda çok büyük bir tarihi sorumluluktur. Sorumluluğumun bilincindeyim. Beklentilerinizin ne olduğunu çok iyi biliyorum.”

“YİNE HALKIMIN İÇİNDE OLACAĞIM”

Seçildiği andan itibaren her zaman olduğu gibi halkla iç içe olmaya devam edeceğini, Kıbrıs Türk halkının sorunlarına somut çözümler bulmak için durmaksızın çalışan bir Cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Tatar, Türkiye’yle iki kardeş devlet esasına dayalı olarak, karşılıklı, sevgi saygı içerisinde iş birliğini en ileri noktaya taşımaya gayret edeceğini söyledi. Hükümetle çatışan, her şeyden şikayet eden değil, sorunlara çözüm bulmak için çalışan herkesin, her kesimin Cumhurbaşkanı olacağıını belirten Tatar, “Ayırmayacak birleştirip, bütünleştireceğim. Bu topraklarda yaşayan istisnasız her kesimden, her görüşten ve her düşünceden insanımızı kucaklayan bir Cumhurbaşkanı olacağım” dedi.

“KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURAN BİR GELECEK İNŞA EDECEĞİZ”

KKTC olarak egemenlik, güvenlik ve refahım için onurlu bir mücadele yürüttüklerini belirten Tatar, kendi ayakları üzerinde duran bir yapı bir gelecek inşa etme çabasında olduklarını söyledi.

Tatar,  “Benim, vazgeçmediğim bir mücadelem var… Benim mücadelem; hedeflerime başarıyla ulaşabilmek, halkıma, vatanıma yararlı bir insan olmak yönünde olmuştur. Siyasetteki mücadelem de bu anlayışımın devamıdır. Bizim mücadelemiz; Kıbrıs Türkünün bu cennet adada bir bütün olarak barış, huzur, güven ve refah içinde yaşayabilme mücadelesidir. Bu mücadele; yalnızca Kıbrıs Türkleri için değil, aynı zamanda Rum komşularımızın da iyiliğini, barışını ve güvenliğini istemektir. Bu mücadele; Çocuklarımız için yepyeni bir geleceğe hep birlikte yürüme mücadelesidir. Hayatın her alanında daha çok üreterek ekonomik açıdan daha güçlü bir KKTC için gece gündüz çalışma mücadelesidir. İnanıyorum ki bu yeni geleceğe hep birlikte, sizlerin desteği ve güveniyle yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

Rum yönetimi ile siyasetçilerinin mevcut zihniyeti değişmeden, Kıbrıs’ta statükoyu değiştirecek, iki halkı barış içinde huzura taşıyacak bir anlaşmanın mümkün olmadığını vurgulayan Tatar, Kıbrıs Türk halkının iki devletli, iki bölgeli, egemen eşitliğe dayalı, her iki tarafında üzerinde anlaştığı bir çözüme hazır olduğunun altını çizdi.

“RUM TARAFI İLE GÖRÜŞMEYE AÇIK OLACAĞIM”

KKTC Cumhurbaşkanı’nın, Kıbrıs Türk halkının yararına olmayan bizi 1974 öncesine götürecek yolu açacak hiçbir sözde çözüme evet diyemeyeceğini ifade eden Tatar, Kıbrıs Türk halkının, Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğünden, kendi iradesine sahip çıkmaktan ve devletinden asla vazgeçmeyeceğini kaydetti.

“Şu konuyu özellikle vurgulamak istiyorum ki, Ben Rum tarafı ile görüşmeye açık olacağım. Seçimden hemen sonra Cumhurbaşkanlığı’nda oluşturacağımız uzman danışma heyetiyle artık federasyon dışındaki alternatif çözüm önerilerini de masaya getireceğim” diyen Başbakan Tatar, “Ancak; amacı, hedefi, takvimi belli olmayan hiçbir sürecin içinde yer almaya niyetim yoktur. Halkıma bir beş yıl daha asla kaybettirmeyeceğim” diye de ekledi.

“AKINCI BAŞARAMADI”

Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın “Tek Yol Federasyon… Rum tarafıyla ancak ben anlaşırım…Bu işi çözersem ben çözerim” dediğini ama çözüm  yapamadığını savundu.

“MARAŞ’I ÖZGÜRLEŞTİRMEK…”

Hedeflerinin, Kapalı Maraş’ı 1974 öncesi sahipleri için açmak, özgürleştirmek olduğunu söyleyen Ersin Tatar, “Kapalı Maraş’ın dünyaya yeniden açılmasıyla ortaya çıkacak refah ve zenginlikten Kıbrıs Türk halkının, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de yararlanmasını sağlamaktır. Maraş’ı uluslararası hukuka uygun biçimde, oradaki mülklerin eski sahiplerinin haklarını gözeterek devletimizin idaresinde Gazimağusa Belediyesi’nin bir bölgesi olarak açmak hepimizin çıkarınadır. Maraş’ın yeniden Kıbrıs’a ve dünyaya açılması iki halk arasında kalıcı bir barışın tesis edilebileceğinin de simgesi olacaktır. İnanıyorum ki Maraş’ın açılması Kıbrıs konusunda önemli dönüm noktalarından biri olacaktır” ifadelerini kullandı.

“MARAŞ İÇİN YOL HARİTAMIZ HAZIR”

Tatar, “ Ve bu gece buradan bir defa daha açıklıyorum… Maraş’ın açılması için yol haritamız hazırdır. Kapalı Maraş yakında özgürleşecek, yeniden hayat bulacaktır” şeklinde konuştu.

Türkiye-KKTC İlişkilerinin yaşamsal önemine vurgu yapan Tatar, Atatürk ilkelerine de sıkı sıkıya bağlı olduklarını söyledi.

“TÜRKİYE BİZİ HEP DESTEKLEDİ”

Dış politikadan, eğitime, spordan sanata, tarımdan ticarete, sağlıktan sanayiye kadar hayatın ve ekonominin her alanında KKTC’nin yanında dimdik duran bir Türkiye Cumhuriyeti olduğuna işaret eden Tatar, “Kıbrıs Türkleri olarak anavatan Türkiye ile bizleri daha da güçlendirecek, Kıbrıs Türklerini daha da zenginleştirecek, kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayacak yeni proje ve işbirlikleri mutlaka artarak devam edecektir” dedi ve Acil Durum Hastanesi’ni örnek gösterdi.

Pandemiye karşı, KKTC olarak olayın en başından itibaren halkın sağlığını ön planda tutarak gereken kararları aldıklarını hatırlatan Tatar, halktan asla gerçekleri saklamadıklarını, her kararı bilim insanları, uzmanlar ve halkla sürekli bir istişare içinde aldıklarına vurgu yaptı.

“ÖZEL SEKTÖRE 1 MİLYAR VERİLDİ”

Tatar, “Bazılarının yaptığı gibi eleştirmek kolaydır. Biz zoru ama doğru olanı, tüm dünyanın yapmaya çalıştığını yapma yoluna gittik. Devlet reel sektörün, özel teşebbüsün sıkıntılarını aşması için 1 milyar TL’ye yakın kaynak aktardı. Birçok önlem aldık , hala alıyoruz ve almaya devam edeceğiz” dedi.

Lefkoşa’ya yapılacak olan 500 yataklı en son teknolojili Devlet Hastanesi’nin yapımına gelecek yıl başlanacağına işaret eden Tatar, üç yıl içinde tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Tatar, “Asrın projesi su hattından sonra, bizim başlatıp yine bizim tamamlayacağımız Türkiye ile elektrik hattı bağlantısı kurulması da bu tarihsel dayanışmanın yeni bir aşaması olacaktır” dedi.

“KIBRIS TÜRKÜ’NÜN DEVLETİ VE KİMLİĞİ TÜRKİYE İÇİN DE ÖNEMLİDİR”

Ersin Tatar, “Türkiye ile aramızdaki ilişki karşılıklı saygı, sevgi ve iş birliğine dayanmaktadır. Kardeşlik esasına, sevgiye, saygıya  dayanmaktadır. Kıbrıs Türkü’nün kimliğiyle, devletiyle var olması bizim için olduğu kadar Türkiye için de önemlidir ve Türkiye bunun gereğini yerine getirmektedir. Kıbrıs Türk Halkı için Türkiye ile ilişkilerinin yaşamsal önemi vardır. Halkımız bunu iyi bilmektedir. Ama bilmeyenler, anlamayanlar vardır. Sayın Akıncı son beş yıllık görev süresi içinde KKTC’nin en büyük destekçisi olan Türkiye ile doğru, sağlıklı ilişki kurmayı başaramamıştır. Tam tersine Sayın Akıncı belirli bir kesimin oyları için Türkiye’ye en hassas konularda laf atmış, eleştiri yapmış, sıkıntı yaratmıştır” diye konuştu.

Yunanistan’ın ve onun kontrol alanındaki Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin Doğu Akdeniz’de uyguladığı politikaların esas itibarıyla Türkiye ve KKTC düşmanlığı üzerine kurulduğuna işaret eden Tatar, “Yunan devleti ve Rum yönetimi Türkiye’yi bölgede yalnızlaştırmak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve Kıbrıs Türk halkına verdiği desteği engellemek, Akdeniz’i Türkiye’ye ve KKTC’ye kapatmak istemektedirler. Ama onlar ne isterse yapsınlar. Bizler bugünümüz ve geleceğimiz için denizlerdeki, gökyüzündeki, karadaki haklarımıza Türkiye ile birlikte sahip çıkacağız. Bu bağlamda “Mavi Vatan” bizler için büyük önem taşımaktadır. Mavi Vatan’a sahip çıkmak Kıbrıs Türk halkının refahının, zenginliğinin, çocuklarımızın geleceğinin bir gereğidir” dedi.

“AKINCI GÜZELYURT’U VERDİ AMA BİRŞEY ALAMADI”

Ersin Tatar, konuşmasına şöyle devam etti:

“2015 Yılında Cumhurbaşkanı olan Sayın Akıncı beş yıllık dönemi ne yazık ki boşa geçirmiştir. Sayın Akıncı, verdiği hiçbir sözü tutmamıştır. Sayın Akıncı, 2017 yılında Crans Monta’da, garantiler konusunda Rum tarafının sıfır asker, sıfır garanti istemesine yol açan tavizkar bir tutum izlemiştir. Sayın Akıncı,  Birleşmiş Milletler ve Rum tarafına Güzelyurt’u da içeren haritayı vermiş ama halkımıza her hangi bir kazanım sağlayamamıştır. Kıbrıs Türk halkı artık; ulusal çıkarlarını koruyacak, hukukunu savunacak, hakkı olanı almasını sağlayacak, saraya kapanıp kalmayacak çalışkan, icraatçı bir Cumhurbaşkanı istemektedir.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA YAPISAL DÖNÜŞME GİDİLECEK”

Cumhurbaşkanı seçildiği zaman, halkın içinde ve halkla omuz omuza bu görevi yaparken Cumhurbaşkanlığı’nda da yapısal bir dönüşüm gerçekleştireceklerini açıklayan Tatar, ülkedeki tüm sivil toplum kuruluşlarının kendisine yer bulacağı biçimde iki ayda bir toplanan Halk Konseyi kurulacağını, Meclis’te temsil edilen tüm partilerin kendisine yer bulabileceği Meclis Başkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanı’nın da yer alacağı bir Ulusal Danışma Konseyi’ni de hayata geçireceklerini anlattı.

Ekonomi, Turizm ve Yüksek Öğretim Konseyleri ile KKTC ekonomisinin temel alanlarında çok sesli ve kapsayıcı bir anlayışla sektör temsilcilerini ve uzmanlarını bir araya getireceklerini ifade eden Tatar, “Gençlik ve Spor”, “Çevre, Kültür ve Sanat”, “Engelsiz Yaşam” Üst Kurulları ile toplumun en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda düzenleyici ve destekleyici kurullar oluşturacaklarını kaydetti.

Başarılarıyla Kıbrıs Türkünü gururlandıran sporcuları, sanatçıları, bilim insanlarını, STK’ları ve çevre alanında başarı gösteren çevreci dostları her yıl düzenleyecekleri Cumhurbaşkanlığı ödülleri ile teşvik edeceklerini belirten Tatar, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasını, ismine yakışır biçimde yeni salonuna taşıyacaklarını ifade etti.

“DAHA ÇOK ÜRETMEMİZ LAZIMDIR”

Tatar, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Tüm bunları başı dik ve onurlu Kıbrıs Türk halkının kendi ayakları üzerinde durarak daha çok üretmesi ve çocuklarımıza refah içinde, güven içinde bir gelecek kurmak için yapacağız. İnanıyorum ki; Hep birlikte ‘artık yeter’ diyerek yeni bir geleceğe yürürsek, bu ortak mücadeleyi hepimizin emeği ile hepimizin katkısıyla ortak bir başarıya dönüştüreceğiz. Yalnızca Lefkoşa için değil, Girne, Gazimağusa, Lefke, İskele ve Güzelyurt için de başarıya  dönüştüreceğiz. Mücadelemizi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için, Başı dik, onurlu, Kıbrıs Türk halkının refah ve esenliği için sonuna kadar sürdüreceğiz. Sevgili halkım, artık ayağa kalkma ve yep yeni bir geleceğe yürüme zamanıdır. Kıbrıs konusunda masaya artık yeni alternatifler gelecek, Kapalı Maraş’a insanlığa kazandıran yeni bir açılım bir gelecek, Mavi Vatan’la ülkemize zenginlik gelecek, Türkiye ile ilişkilerimizin daha da güçlendiği yeni bir dönem gelecek, Kıbrıs Türk halkıyla iç içe, halka açık bir Cumhurbaşkanlığı gelecek, Yeter ki hep birlikte ‘Yeni bir Geleceğe Yürüyoruz’ diyelim.”

EROĞLU: “BU SEÇİM KKTC VE UBP’NİN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİDİR”

Gecede daha sonra 3’üncü Cumhurbaşkanı, UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu, bazı Bakanlar, milletvekilleri ile belediye başkanları 11 Ekim seçimi ile ilgili görüşlerini açıkladılar.

UBP Onursal Başkanı 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı seçiminin hem UBP hem de KKTC’nin geleceği açısından son derece önemli bir seçim olacağını vurguladı.

UBP’lilerin tereddüt etmeden sandığa giderek Genel Başkan Ersin Tatar’a oy vermelerini isteyen Eroğlu, “ İnanmak gerekiyor. İnanırsanız başarı kaçınılmazdır. UBP her zaman heyecanı ve başarıyı sevmiştir. Bu seçimde de aynı heyecanla başarı  gelecektir. Hem UBP hem de KKTC için daha da çok çalışmak herkesin görevidir” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Mecidiyeköy escort Şişli escort Bakırköy escort Halkalı escort Avcılar escort Şirinevler escort Bahçeşehir escort Taksim escort Beşiktaş escort Kartal escort Kadıköy escort Ümraniye escort Anadolu Yakası escort Maltepe escort Beylikdüzü escort Pendik escort Avrupa yakası escort Adana escort Kocaeli escort Antalya escort Gaziantep escort beşiktaş escort ataköy escort eskişehir escort fethiye escort sakarya escort muğla escort malatya escort samsun escort denizli escort konya escort kayseri escort ankara escort bursa escort izmir escort ataköy escort halkalı escort diyarbakır escort marmaris escort bodrum escort mersin escort tuzla escort ataşehir escort şişli escort

gaziantep escortgaziantep escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escortankara escortbahis sitesiataşehir escortMebbisbetkomtrendyol indirim koduslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbet girişstarzbet girişbahsegelbetturkeybetkomtipobetsahabetonwinbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomsancaktepe çilingircasibomcasibomcasibomcasibombycasinobahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerixslotBetkommarsbahisbetturkeystarzbetistanbul escort bayancasibomsahabetBahiscomseosekabetsekabetcasibomcasibomcasibomcasibomcasibomcasibom twittercasibom twittermeritkingbetpasrestbetklasbahisbetebettarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbets10betsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetikimislicratosslotwinxbetbahisalgorabetstakestakestake zürihbetzürihbethodribethodribetbombabetparis sportif quebecparis sportif quebecparis sportif quebecparis sportifs hors arjelparis sportifs en Italieparis sportifs en Italieparis sportifs en Italieparis sportifs sans vérificationparis sportifs sans vérificationparis sportifs sans vérificationparis sportifs au Luxembourgparis sportifs au Luxembourgparis sportifs au Luxembourgsites de paris anglaissites de paris anglaismeilleur site de pari sportif internationalparier courses de chiensparier courses de chiensparier sur le footballparier sur le footballparier sur les cartonsparier sur les cartonsparier sur le nombre de tirsparier sur le nombre de tirssites de paris sportifs russessites de paris sportifs russesjetxaviatoraviatorjeux de pouletjeux de pouletjeux de pouletjeux de pouletjeux de pouletparis sportif esportparis sportif esportparis sportif tenniscasino en ligne francecasino en ligne francemeilleur casino en lignecasino roulette en lignecasino roulette en ligneevolution casino en ligneevolution casino en ligneevolution casino en lignecasino bonus sans depotcasino bonus gratuitcasino bonus gratuitbookmaker hors arjelbookmaker hors arjelcasino roulette astucecasino roulette astuceile de casinocasino en ligne argent reelcasino en ligne argent reelles chevaux les plus jouésplinko casinoplinko casinoaviator jeuxjeux du penalty argentjeux du penalty argentmystake chickenmystake chickensweet bonanzagate of olympustableau blackjacktableau blackjacktableau blackjackyonibet françaisparis sportif moto gpparis sportif moto gpmeilleurs site de pari sportifmeilleurs site de pari sportifliste cote matchfrancaise des jeux parions sportparions sport comment jouerverification gain lotomeilleur application sportroulette en ligne gratuiteblackjack regleroulette hasardmonopoly livejouer au keno en lignekeno astucecrazy time livecrazy time liveapplication casino argent réelapplication casino argent réelapplication casino argent réelspin gratuitrocksroyalbetrocksroyalbetbetbigobetbigoholleycasinoholleycasinojeux gratuit casinojeu de casino gratuitjeux gratuits sans inscriptionscasino legal francecasino legal francecasino legal franceblackjack en ligneparie sportif en ligneparie sportif en lignecote courses hippiquesparis hippiques en lignesites paris sportifspmu cotesjeux d'argent avionmeilleurs bonus paris sportifsparis sur le volley-ballparis sur le volley-ballcode promo mystakeyonibet connexionmini jeux en ligneblackjack gratuitblackjack gratuitmachine à sous gratuite sans téléchargementcasino en ligne fiablejeux gratuits sans telechargementtours gratuits casinotours gratuits casinojeu casino en lignevideo poker en lignecasino en ligne gratuitcasino en ligne gratuitcasino en ligne gratuitpoker en ligne gratuitpoker en ligne gratuitnouveau casino en lignenouveau casino en ligneyonibet en francecomment jouer lotojojobetbetmatikbetlikepiabetligobetapplication parions sportjetx jeuxajaxbetfinalbahisvegasslotvegasslotsavoybettingsahnebetIknowbetajaxbetajaxbetsahnebetjeux du poulet democasino en ligne honnetecasino pour francaisportobetbuzbahismasterbettingmasterbettingbetradaryanbahismeilleur site casino en ligne francaiscasipolavvabetcasino en ligne françaishermesbetjeux du penalty argentdumanbetnitrobahisnitrobahisalmanbahisligobetmegaparisüpertotobetonwinalmanbahisatlantisbahisbekabetbekabetcasinoslotkalebetbetandyoupinupcasinopercasinoperbetmaveraredwinpinbahisceltabitbetfury promo codeolipsbetcresus casino gratuitwild sultanwild sultan vipmadnix casino mon comptewinouiwinoui avismagical spinmagical spin avismagical spin avismagical spin avis50 free spins magical spinazur casino avislucky8 se connecterbetifybetify retraitcasino joka connexionjackpot bob casino bonus sans dépôtbetify connexionmoi casino en lignejackpot bob inscriptionamon casino retraitmoi casino retraitbetify inscriptioncasino joka inscriptionstarda üyeliklucky31 applicationbetpas üyelikbetturkey üyelikefes casino üyeliksüperbetin üyeliksüperbetin üyelikefes casino üyelikbetandreas üyeliksultanbet üyelikbetandreas üyelikwonodd üyelikwonodd üyelikleonbet üyelikbovbet üyelikbovbet üyeliktwin üyeliktwin üyelikwild sultan retraitcresus casino free spincode promo cresus casinowinoui casino bonus sans dépôtwinoui casino françaisbetsat üyelikbetonred üyelikrbetsahabet üyeliktempobet üyelikromabet üyelikbitkingzbetsahasantabetegobetwolbetwolbetwolbetlidyabetlidyabetsonbahisxslotultrabetikimisliretrobetparibahisbetwildbetnissafirbetbetmabetvizyonbetvizyonbetvikingbetbetficamilosbetjimdohedefbetlucky8 bonus sans dépôtbetvigoneyineilbetvdcasinoceltabitanadolu casinorealbahisbetpuanbetsilinbetsilinbilyoncutrinkbetrexusbetalobetnakitbahisarascasinobahisbeybahisbeykareasbetcasino en ligne francejeu des minesjeu crashjeu casino gratuitjeu casino gratuitretrait yonibetpromo paris sportifbeatboxmadridbetladesbetfashionbetkaya premiumvevobahisinagamingredroyalbetredroyalbetcbet jetxbahisbetabalkancasinoiskoçbetbabilonbetbonus sans wagerbitcasinoroobet promo codeduelbitsmiraxcasinonanogames sweet bonanzanew bitcoin casinosbest ethereum casinosVegasplusUniqueCasinowinz promo code500casino promo codenanogames sugar rushArlequin Casinono kyc crypto casinoViggoslotscrypto casino ukCasino NightNight Casino QuickwinPlayRegal Casinocasinos with no depositfree slot gamesall casino gamesbest penny slotsluckyland slotscraps onlinegolden hearts casinocasino online singaporecasino en lineafree no deposit bonuspowerball generatorbetmgm no deposit bonusfunrize promo codegolden hearts bingofunzpointspa casinos onlinewsop promo codesbabilonbetthimbles casinomystake interdit en francemontecrypto casinocaddebetPirots 2faulbetalmabetgizabetvipslottrinkbet