Bülten Kıbrıs

FUTBOLCULARIMIZDAN BÜYÜK TEPKİ

FUTBOLCULARIMIZDAN BÜYÜK TEPKİ
10
22 Ekim 2020 - 8:07

Futbolcular Derneği futbolun yeniden başlaması için karar üretemeyen ilgili kurumlara karşı tepkilerini dile getirdi.

Futbolcular Derneği 23 Ekim Cuma günü herkesi Atatürk Stadı’na davet etti.

Yapılacak olan açıklamalarını daha güçlü duyurabilmek için sporun tüm paydaşlarından destek beyan ettiler.

Futbolcular Derneği basın açıklaması şu şekilde:

“Ülkenin her noktasına hitap eden, en büyük sektörlerden biri olan futbolumuzun bu süreçte geldiği son nokta içler acısı durumda olduğumuzu göstermektedir. 2,5-3 aydır futbolla ilgili durumun ne olacağına karar verilememesi ve herhangi bir çözüm bulunamamasını hayretler içerisinde izlemekteyiz.

Hükümet, Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, Spor Dairesi, Sağlık Üst Kurulu veya diğer tüm dernek ve federasyonlar, 3 aylık bir zaman geçmesine rağmen temaslı sporların hangi şartlarda veya hangi şekilde oynanacağı çözümünü bulamamaları, çözüm arama yerine birbirleri ile sürtüşmeleri, sadece ülke futbolunu değil, bu sektörden maddi kazanç sağlayan birçok yerel çalışanı da etkilemiş durumdadır.

Sadece geliri futbol sektöründen olan ve evine ekmek götüremeyecek futbolcuları düşünmeden, okul parası karşılığı futbol oynayan gençlerimizin okula dahi yazılamayacağının farkına varmadan 3 aydır hiçbir karar üretemeyen kurumları şiddetle kınıyoruz. Bu durum ülke gençliğine ve spora yapılan çok büyük bir haksızlık olup, ilgili kurumların bir an önce bu yanlıştan dönülmesini ve bizlere futbolumuzu geri vermelerini umuyoruz.

Alınamayan kararlardan ötürü 23 Ekim Cuma günü, saat 14:00’da Lefkoşa Atatürk stadyumunda basın açıklaması yapılacaktır. Tüm başkan, antrenör, futbolcu, hakem, basın mensubu ve sporseverleri bir bütün olmak için desteğe bekliyoruz.

Futbol bir sektördür, bu sektörde hepimizindir”.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.