Bülten Kıbrıs

Ali Pilli, Esentepe Bölgesini ziyaret etti

Ali Pilli, Esentepe Bölgesini ziyaret etti
5
03 Aralık 2020 - 11:06

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, Esentepe Bölgesini ve Bahçeli Köyü’ne ziyarete gitti.

Esentepe Bölgesinde vatandaşla bir araya gelen Bakan Pilli, Esentepe Sağlık Merkezi’nde incelemeler yaptı.

Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, bölge muhtarları ve vatandaşların yer aldığı ziyarette, sağlık açısından zorluklar yaşandığı belirtilerek Esentepe’ye 112 acil servis gelmesi talebi Bakan Pilli’ye aktarıldı.

Erdoğan, Esentepe Belediyesi ve sivil toplum örgütleriyle daha önce Ali Pilli’yi ziyaret ettiklerini, hemen ardından ise bakanın bölgede ziyarette bulunmasından büyük mutluluk duyduklarını açıkladı.

Esentepe’ye ayrı bir sevgisi olduğunu belirten Bakan Ali Pilli, bu bölgede kalabalık bir nüfusun bulunduğunu ve yabancıların da yaşadığını, bundan dolayı bölge halkının 112 acil servis talebinin devreye girmesi için adım atılabileceğini kaydetti.

Göreve geldiği günden bu yana sağlık merkezlerini güçlendirmenin hedefleri arasında olduğunu belirten Bakan Pilli, Covid-19 ile mücadeleye devam ettiklerini, aynı zamanda sağlık alt yapısında bulunan eksiklikleri gidermek için çalıştıklarını söyledi.

Girne’ye modern bir hastane kazandıracaklarını kaydeden Pilli, Lefkoşa’ya yapılacak olan 500 yataklı tam donanımlı hastanenin projesinin devam ettiğini, Güzelyurt Hastanesi ve AMATEM’in hayata geçeceğini, Türkiye Cumhuriyeti katkılarıyla Acil Durum ( Pandemi ) Hastanesi’nin halkımıza kazandırıldığını belirtti.

Bakan Pilli, göreve devam etmesi halinde 2021 yılında sağlıkta büyük adımlar atılacağını kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.