Bülten Kıbrıs

Tufan Erhürman: Cumhurbaşkanı devrede olmak zorundadır

Tufan Erhürman: Cumhurbaşkanı devrede olmak zorundadır
7
29 Eylül 2020 - 10:28

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman Haber Kıbrıs Dijital Grup Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Ekmekçi ‘nin programına konuk oldu. Erhürman, Cumhurbaşkanının “ekonomi benim yetki alanım değil” deyip geri çekilmesinin ülkede kaosa neden olacağını ifade etti.

Erhürman,ülkede ekonomik çöküntü yaşandığını kaydederek, Cumhurbaşkanı “ekonomi benim yetki alanım değil” deyip geri çekilmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Erhürman, “böyle düşünen vazgeçsin bu işten çünkü bu ülke duvara doğru gidiyor.İkinci tur da bittikten sonra zaten hükümet kendi içinde sıkıntı yaşıyor, yaşamaya da devam edecek belli oldu. Cumhurbaşkanı da ben yetkili değilim der geri çekilirse bu kaos demektir. Bu kaos 19’ndan sonra katlanarak büyüyecek.Kimse 19’ndan sonra ekonomi benim görev alanım deyip geri çekilemez.Cumhurbaşkanından bakanlar kuruluna başkanlık etmesini, ekonomik örgütlerle görüşüp sorunlardan haberdar olmasını, hükümetle işbirliği içerisinde çözüm önerilerine öncülük etmesini beklemek zorundayız.Hem ekonomide, hem istihdamda, hem eğitimde Cumhurbaşkanı devrede olmak zorundadır.” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.