Bülten Kıbrıs

TAÇOY’UN BAKANLIK PAZARLIĞI…

TAÇOY’UN BAKANLIK PAZARLIĞI…
69
02 Kasım 2020 - 16:45

Geçtiğimiz cumartesi günü yapılan UBP 11. Olağanüstü Kurultayı’nda 6801 oy kullanıldu ve  UBP Kurultayı’ndan 2’nci Tur sonucu çıktı.İlk turda Dursun Oğuz: 688, Ünal Üstel:  575, Faiz Sucuoğlu: 2706, Nazım Çavuşoğlu: 691 Hasan Taçoy: 2102 oy aldı. Geçersiz oy: 39

Adaylardan biri salt çoğunluk sağlayamadığı için, seçim en çok oy alan Faiz Sucuoğlu ve Hasan Taçoy arasında bir hafta sonra, 7 Kasım’da tekrarlanma kararı üzerine Hasan Taçoy’un tüm partililerce ikinci turdan çekilme kararı vermesi konuşulurken Ulusal Birlik Partisi içerisinde bomba etkisi yaratacak söylemler dönmeye başladığı gelen bilgiler arasında.

7 kasımda gerçekleştirilecek ve UBP’nin genel başkanını belirleyecek ikinci tur seçimi öncesinde Taçoy ve Sucuoğlu’nun kapalı kapılar ardında görüştüğü ve bu görüşme sonucunda Hasan Taçoy’un adaylıktan çekilme şartının kendisine bakanlık istemesi konuşuluyor.
Söylentiye göre ikinci turda rakibi olan Sucuoğlu’na oranla daha düşük oy alacağının bilincinde olan Hasan Taçoy Salı günü yapacağı basın açıklaması öncesinde Faiz Sucuoğlu ile görüşerek adaylıktan bir tek şartla çekileceğini onunda Bakanlık olduğunu konuşuluyor.
İkinci turun en güçlü adayı görünen Faiz Sucuoğlu’nun    Bakanlık isteyen Taçoy’u reddetmesi üzerine Salı günü öğle saatlerinde Taçoy’un yarışa devam edeceğini açıklayacak olması gelen bilgiler arasında.

UBP tabanında ise bekleyiş gergin…
Ulusal Birlik Partisi tabanında dedikodu gibi yayılan Bakanlık tartışması üyelerde gergin bekleyişe sebep olmuş durumda.
Hasan Taçoy’un ya bakanlık ya da ikinci turda rakip olarak devam edeceğim tarzındaki söylentisi parti üyelerince ‘’ Başkanlık mı Bakanlık mı istiyor?’’ tartışmalarına yol açtı

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.