Bülten Kıbrıs

ERHÜRMAN’DAN TATAR’A SERT SÖZLER!

ERHÜRMAN’DAN TATAR’A SERT SÖZLER!
10
09 Temmuz 2021 - 12:45

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın federasyon için “Ruma gidip yama olma” tanımının kabak tadı verdiğini söyledi. Erhürman, Tatar’ın statükodan memnun olduğunu, uluslararası hukukla, uluslararası toplumla buluşmaya isteksiz olduğunu ancak Kıbrıs’ta federasyon için mücadele edenleri “Ruma yama olmak isteyenler” olarak damgalama hakkı olmadığını vurguladı.

Erhürman’ın açıklamadı şöyle:
“Sn. Tatar’ın federal çözümü, bugün basında bir kez daha yer aldığı şekilde, her Allah’ın günü, “Ruma gidip yama olma” olarak tanımlaması artık kabak tadı verdi. Siz federasyonun ne olduğunu bilmiyor, anlamıyor veya federasyonu istemiyor olabilirsiniz. Statükodan memnun, uluslararası hukukla, uluslararası toplumla buluşmaya isteksiz de olabilirsiniz.

Ama bunların hiçbiri size, federal çözümü isteyenleri, bugüne kadar üstelik Türkiye’nin de desteğiyle masada federasyonu görüşenleri “Ruma yama olmak isteyenler” olarak damgalama hakkı vermez. Söyledikleriniz hiçbiri BM Güvenlik Konseyi kararlarını ve siyasi eşitliğe dayalı, iki toplumlu, iki bölgeli federasyonun tek gerçekçi çözüm yolu olduğu olgusunu da değiştirmez.

Ağızdan çıkanı kulağın duymasında her zaman yarar var!!!”

Kaynak: Haber Kıbrıs

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.