Bülten Kıbrıs

ÇAVUŞOĞLU:” ÖĞRENCİLER KARANTİNA ÜCRETİ ÖDEMEYECEK”

ÇAVUŞOĞLU:” ÖĞRENCİLER KARANTİNA ÜCRETİ ÖDEMEYECEK”
20
07 Aralık 2020 - 15:52

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu bugün mecliste yaptığı konuşmada, Maliye Bakanlığı’nın gerekli kaynağı bulduğunu ve Ulaştırma Bakanlığı’nın yeni bir notam yayımlayacağını, ülkeye gelecek yerli ve yabancı tüm öğrencilerin ücret ödemeden karantinaya gireceğini, ödeyen varsa ise parasının iade edileceğini açıkladı.

Çavuşoğlu, “İster KKTC vatandaşı, ister yabancı olsun, öğrenci statüsünde olan kimse karantina ücreti ödemeyecek. Yatırım yapanlara parası iade edilecek. Öğrencilere özveri göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Bu davranışın devletin çocuklarına sahip çıkması noktasında selamlanması gerektiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, “Mesele öğrenciyse, vatandaşsa birlikte çalışmak elzemdir. Bu çalışmalar neticeye vardı.. Tek bir öğrenciden karantina parası alınmayacak. Parayı yatıranlar varsa, geri ödenecek. Yatırmayanlar açısından düzelmiş olacak” şeklinde konuştu.
Bir soru üzerine Çavuşoğlu, KKTC vatandaşı dahil ülkedeki öğrenci sayısının şu an için 35 bine düştüğünü belirterek, ikinci dönem online derslerin azaltılması, yüz yüze eğitime geçilmesi gerektiği düşüncesinde olduklarını, zamanı gelince bu konunun değerlendirileceğini belirtti.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.