Bülten Kıbrıs

4 BİN 543 KİŞİYE DESTEK ÖDEMESİ!

4 BİN 543 KİŞİYE DESTEK ÖDEMESİ!
16
09 Temmuz 2021 - 14:24

Başbakan Ersan Saner,  sosyal yardım alan 4 bin 543 kişiye salgın destek ödemelerine başlandığını duyurdu. Başbakan  Saner, tüm dünyada yaşanan pandemi nedeniyle ekonomik olarak sıkıntıya düşen kesimlere ve vatandaşlara imkanlar nisbetinde  hükümet olarak el uzatmaya devam etttiklerini söyledi.

Saner, yaptığı açıklamada,  “Bu kapsamda sosyal yardım alan ihtiyaçlı durumdaki vatandaşımıza “Salgın Destek Yardımı” yapılmasına bugün itibarıyla başlanmıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk  Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti  Hükümetleri arasında imzalanan 2021 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü çerçevesinde ve Kırsal  Kalkınma ve Sosyal Hizmet projesi kapsamında 4.543 vatandaşımıza kişi başı 1100 TL olmak üzere yaklaşık toplam  5 milyon TL salgın yardımı yapılacaktır. Bugün itibarıyle ödemelere başlanmış ve  kişilerin banka hesaplarına destek yardımları yatırılmaya başlanmıştır. Toplam 4bin 543 kişinin yararlanacağı muhtaç yoksullar,koruyucu aileler, malül gaziler, malüller ve şehit ailelerinden oluşan  salgın destek yardımı ödemeleri  12 Temmuz’a kadar tamamlanacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gündem Kıbrıs

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.