Bülten Kıbrıs

Küçük kıza tecavüz ettiği iddia edilen zanlının tutuklandı!

Küçük kıza tecavüz ettiği iddia edilen zanlının tutuklandı!
21 Eylül 2020 - 9:21

Kumyalı’ da 16 yaşından küçük kız çocuğuna karşı cinsel tecavüz, alıkoyma ve cinsel istismar suçlarını işleyen zanlı T. A.’ ın tutukluluk süresi 8 gün uzatıldı.

Polis memuru Osman Gökalp zanlının Nisan 2020 ile Eylül 2020 tarihleri arasında Kumyalı ile Mehmetçik köyleri arasındaki ovalık alanda ve birkaç farklı mekânda 16 yaşından küçük kız olan müşteki ile birçok kez cinsel ilişkiye girdiğini söyledi

16.9.2020 tarihinde kızın şikâyetçi olması üzerine zanlının aynı gün tespit edilerek gözaltına alındığını belirten polis kısa süre sonra mesele ile ilgili gönüllü bir ifade vermek suretiyle suçunu itiraf eden zanlının tutuklandığını söyledi.

Polis müşteki kıza ait cep telefonu ile zanlıya ait cep telefonu ve bir adet dizüstü bilgisayarın emare alındığını belirterek, cep telefonlarında yapılan ön incelemede zanlı ile müştekinin birbirlerine pornografik videolar attığının tespit edildiğini söyledi.

Cep telefonları ile dizüstü bilgisayarındaki verilerinin incelenmesi ve raporların temin edilebilmesi için Polis Genel Müdürlüğü’nde gönderildiğine dikkat çeken polis, gelecek kayıtlar ve rapor doğrultusunda kesin açıklama yapılabileceğine vurgu yaptı.

Zanlının gönüllü ifade vermesinden sonra Devlet Hastanesinde ve Barış, sinir ve Ruh Hastanesinde doktor kontrolünden geçirildiğini belirten polis olayın toplumda büyük bir infiale neden olduğunu, aile bütünlüğünün bozulmaması ve her iki taraf arasında ortamın gergin olması nedeniyle ailelerle görüşüp ifade temin edilemediğine dikkat çektikten sonra tahkikatını salimen yürütebilmek maksadıyla zanlının tutukluluğunun 8 gün daha uzatılması talebinde bulundu.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç Seran Bensen zanlının 8 gün poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.