KKTC’DEKİ ÜNİVERSİTELERİ KULLANIYOR « Bülten Kıbrıs

4 Ekim 2022 - 17:17

KKTC’DEKİ ÜNİVERSİTELERİ KULLANIYOR

KKTC’DEKİ ÜNİVERSİTELERİ KULLANIYOR
Son Güncelleme :

11 Ağustos 2022 - 13:58

Bangladeş’den Avrupa’ya götürülmek vaadiyle 6’şar bin Euro karşılığında Kıbrıs’ın kuzeyine getirilen kişilerin, çeşitli eğitim kurumlarına kayıtlarının yapıldığı ve inşaat işlerinde çalıştırıldıkları tespit edildi.

Evrim Kamalı’nın haberine göre, mahkemede yeminli şahadet verip olguları anlatan polis memuru Aykut Özkan, S.İ ve J.İ’ın “Ağır Bir Suç İşlemek İçin Gizli İttifak ve Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçuna methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 6 Ağustos 2022 tarihinde, Lefkoşa’da meydana gelen “1. Dereceden Askeri Yasak Bölgeyi ihlal” suçu ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar neticesinde, huzurda bulunan zanlılar, A.M (E-21-Bangladeş İşçi) ve A.S’nin (E-27-Bangladeş- İşçi), 2022 yılının başında, Bangladeş’den Avrupa’ya götürülmek vaadiyle Kıbrıs’ın kuzeyi’ne getirildiklerini belirtti. Polis anlatımının devamında, adaya getirilmenin karşılığında, A.M. ve A.S.’den 6’şar bin Euro para alındığını ve çeşitli eğitim kurumlarına kayıtlarının yapıldığının, inşaat işlerinde çalıştırıldıklarının tespit edildiğini kaydetti.

Polis, yine aynı zanlıların 1 Ağustos 2022 tarihinde, konu kişileri Güney Kıbrıs’a geçmeleri maksadıyla kendilerine Yiğitler Burcu bölgesini gösterip buna karşılık kişi başı 150 Euro aldıklarını söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak zanlıların dün Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandıklarını belirtti. Zanlıların tasarrufundaki cep telefonlarında yapılan kontrolde birçok Bangladeş vatandaşının pasaport resimleri ve bu hususlarda birçok yazışmaların tespit edildiğini söyleyen polis memuru Aykut Özkan, mesele ile bağlantısı olan 4 şahsın ismine ulaşılmış ve aleyhlerinde derdest emri temin edilerek arandıklarını belirtti. Polis, mesele ile ilgili tahkikatın yeni başladığını ve aranmakta olan şahıslar ve emareler olduğuna işret ederek, zanlıların serbest kalması halinde tahkikata olumsuz yönde etki etmeleri kuvvetle muhtemel olduğundan 2 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.