Bülten Kıbrıs

ENGELSİZ YAŞAM EVİ PROJESİNDE SONA DOĞRU

ENGELSİZ YAŞAM EVİ PROJESİNDE SONA DOĞRU
31
21 Ocak 2021 - 11:14
ENGELSİZ YAŞAM EVİ PROJESİNDE SONA DOĞRU
PROJENİN İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI İÇİN İMZALAR ATILDI
2015 yılında temelleri atılan ve birinci etabı tamalanan Engelsiz Yaşam Evi Projesininin ikinci etap çalışmalarına başlanıyor.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Yüklenci firma Destebaşı Construction Ltd arasında ikinci etap yapım çalışmaları için İmzalar bugün atıldı. Sözleşmeye imza koyan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Koral Çağman, Yaşam evi projesinin kapsamı ile özel gereksinimli bireyler için son derece önemli bir merkez olacağını belirtti. Çağman böylesi kıymetli bir projeye katkı koyan herkese teşekkür etti.
Yüklenici firma adına sözleşmeye imza koyan Derya Dinçkuyucu da Engelsiz Yaşan Evi projesinde yer almaktan son derece mutlu olduklarını dile getirerek, böylesi değerli proje için ellerinden gelen tüm katkıyı koyacaklarını belirtti.
Özel gerkesinimli bireylerin yaşamlarını sürdürebilecekleri yatılı bir merkez olması özelliğiyle ülkemizde bir ilk olacak olan Engelsiz Yaşam Evi merkezi 32 özel gereksinimli gence yuva olacak. Merkezde ayrıca 100 kişi kapasiteli atölyelerde de gençlere rehabilitasyon programları uygulanacak.
18 dönümlük arazi üzerinde toplam 4500 m2 kapalaı alana sahip olacak Engelsiz Yaşam Evi projesinin 120 gün içinde tamamlanarak 2021 yılı sonunda hizmete girmesi hedefleniyor.
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.