Bülten Kıbrıs

ARIKLI: ”YOLSUZLUK İDDİALARI BİZLERİ DE ÜZMÜŞTÜR”

ARIKLI: ”YOLSUZLUK İDDİALARI BİZLERİ DE ÜZMÜŞTÜR”
85
20 Ocak 2021 - 15:26

Spor Dairesine bağlı Milli Piyangolar biriminde meydana gelen yolsuzluk iddialarına Başbakan yardımcısı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’dan kamuoyuna açıklama geldi.

Başbakan yardımcısı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın yaptığı açıklama şu şekilde;

Kamuoyunun bilgisinde olan Spor Dairesine bağlı Milli Piyangolar biriminde meydana gelen yolsuzluk iddiaları her kez kadar bizleri de üzmüştür.

Bakanlık olarak bugün itibarı ile gerek Sayıştay ,gerek Polis Genel Müdürlüğü gerekse de Mali denetim birimi ile konu ile alakalı yazışmalarımızı yaparak yardım talebimizi ilettik. Bununla beraber Spor Dairesi ve Milli Piyangolar biriminde son üç yıl içerisinde yapılan bütün harcamaların ve kararların mercek altına alınması için görevlendirmemizi de yapmış bulunmaktayız.

Ülke’deki özellikle kamudaki dejenerasyonun farkında olduğumuzu bu ve bunun gibi konularda hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğini , olayların  çok hızlı bir şekilde araştırılarak sonuçlandırılması için gerekli enerji ve sinerjiyi yaratacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Arşatırma neticelerinin basın yolu ile halkımızla eksiksiz bir şekilde  paylaşılacağının da altını çizmek istiyorum.

Saygılarımla

Erhan Arıklı

 

KKTC Başbakan Yardımıcısı

Ekonomi ve Enerji Bakanı

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.